Alternatívna medicína - prevencia a liečba nádorových ochorení

14. jún 2021

Má niekto skúsenosti? Zaujíma ma mimoriadne prevencia a liečba nádorových ochorení. Žiadne "komerčné záležitosti" typu LR a pod., ktoré sú na každom rohu. Proste by som rada vedela, či existujú ľudia, ktorí objavili niečo....o čom sa napr. masívne nevie, nerozpráva, resp. nepraktizuje. Nezaujíma ma, či je produkt registrovaný u nás a pod. Ale reálne skúsenosti, prax. Dobré i zlé. Ale nie štýlom "jedna pani povedala". Naozaj reál, aj keď sa napr. niekto ostýcha o tom hovoriť z dôvodu strachu z napr. odsúdenia a pod. Aj niečo netradičné, napr. u nás neznáme. Rada by som skúsenosti niekoho, kto si tým prešiel, vyskúšal, resp. sa tomu venuje na vyššej úrovni, ale ako vravím, nie komerčnej s určitým zárobkovým účelom. Napr. horké mandl. jadrá vo väčších množstvách ako je akože "povolené", urinoterapia, zeolit slov., aj neregistrovaný, vilcacora, Injektopas, konope (nemám na mysli klasické CBD....ak rozumiete). Vďakáááá.

autor
14. jún 2021

Horké marhuľ. jadrá, nie CBD ale napr. THC. Som otvorená aj súkr. správam z dôvodu strachu a ostychu. Ale naozaj zdôrazňujem, žiadne ponuky, reklamy na niečo, čo pokladám za vysoko komerčné, čiže v mojom ponímaní neúčinnné. Možno som na zlej adrese na MK, ale predsa.....

pseudomonas87
14. jún 2021

Ako lekárka vám napíšem len jedno ...opatrne...a nenechajte sa oblbnut niečim, čo by vám možno nakoniec uškodilo. Realita je taká aká je, niektoré nádory, formy rakoviny majú vysokú šancu na úspešnú liečbu a iné nie. A prevencia? Zdravý životný štýl a šport.
Ja osobne z alternatívnej mediciny uznávam čínsku medicínu a akupunkturu.

ciernysokol
14. jún 2021

Urinoterapia s komerciou nema ozaj nic spolocne, na nej nezarobi nik 😄 pocula som, ze v prahe sa lieci vysokymi davkami vitaminu c do zily, svajciarsko ma zas kliniku, kde liecia hladom. A aj stavami. 100 percentna ucinnost neexistuje pri ziadnom lieku. Rakovinu pausalne liecit nevieme. Clovek sa musi rozhodnut sam, aku cestu zvoli.

autor
14. jún 2021

@pseudomonas87 nechali sme sa oblbnut chemoterapiou. Najväčšia chyba. Ďakujem za názor.

autor
14. jún 2021

@ciernysokol áno ,tak je. Tu asi ma veľký význam v čo človek verí. Darmo bude niekomu podsuvana chemot.ak k nej má pacient vopred negat.stanovisko. Či sa mýlim ?

autor
14. jún 2021

@ciernysokol urinoterapia by ma zaujímala.

ciernysokol
14. jún 2021

Nie, nemylis. Treba ludi nechat slobodne sa rozhodnut. Ukazat moznosti, ale nenutit. Rakovina je velmi zvlastna, u niekoho sa vyliecit da, u niekoho nie. A bohuzial, mam pocit, ze my o tom nerozhodujeme...

ciernysokol
14. jún 2021

Urinoterapia ma vynikajuce liecebne ucinky, bohuzial nie, ked niekto uziva vela liekov. Ja som si urinou viac krat uspesne liecila viacero ochoreni, najma rany a ekzemy, vnutorne som sa vsak nikdy neodvazila. Treba pogooglit.

autor
14. jún 2021

@ciernysokol vieš lebo u známeho som s onkológ.preberala liečbu a pri otázke že prečo chemo u neho,keď iní lekári neodporúčali mi bolo oznámené ....lebo také sú protokoly.😔 A kde je individualita,osob.anamneza,celková konštrukcia,postoj pacienta? Mne sa to nepáči,preto sa aj v rámci seba zaoberám netradicnym,možno ostychavym....riešením. Ale veľa veci nie je len o peniazoch. Určite zdravý život.styl,pohyb,pokoj nič nenahradí

autor
14. jún 2021

@ciernysokol a urino aspoň vonk.pomohla? Chcem sa vydať tou cestou,samozrejme so zmenou strav.navykov.

stanulienkat
14. jún 2021

Nemyslím, že si sa nechala oblbnúť chemoterapiou. Mnohé nádory sú veľmi pekne liečiteľné, žiaľbohu veľkú rolu zohráva aj čas. Keď to zanedbás, prídeš neskoro, alebo vymýšľaš alternatívnymi hlúposťami, nemusí to už potom zabrať. Chemoterapia sa tiež musí podať v určitom momente, v určitom období rastu toho nádoru. Mala som kamarátku vegetariánku, nechala sa liečiť liečiteľom, aj to tak dopadlo. Zanechala po sebe 5 ročné dievčatko. Never každému sarlatanovi, v niečom ti vedia pomôcť, ale v drvivej väčšine nie. Nechaj to na lekárov. A keď neveríš jednému, skús skonzultovať tvoj stav u druhého lekára. Keby existovali taki geniálni liečitelia, tak už majú patentované svoje postupy a sú z nich milionári a liečba by prebiehala po celom svete. Ešte som chcela dodať, že tie choroby nám niečo spôsobuje, možno náš predchádzajúci životný štýl, stresy, psychická nepohoda a viem že nádory a vyživovanie nádorov veľmi podporuje obezita, ženské estrogény. Obézne ženy majú oveľa väčší nábeh na onkologické ochorenia.

autor
14. jún 2021

@stanulienkat chápem,je mi ľúto😢ale u nás pravý opak. Nik neodpor.chemo,ani lekár,ani dlhé noci štúdia,ani prác.vyskumu ,podotýkam kvazy anonymne. Len lekárka na onkol. Nevadí. My sme odmietli. Ale na základe čoho tak konala,keď nemala ani oporu v iných koleg.a štúdiách? Nuž,to nie je moja otázka a cieľ. Ja som diskusiu založila so snahou zistiť možnosti rôznych alternatív. Napr.ma zaujala asi pre mnohých nechutná urinotr.

autor
14. jún 2021

@stanulienkat prvýkrát sme chemo odmietli, štyri roky ok. Pri novotvaroch,nie mts. Už chemo a lutujeme

autor
14. jún 2021

Moja otázka nie je či chemo ano-nie. Ale alternatívy netradičné,prevencia,výsledky,skusenosti

autor
14. jún 2021

Možno niečo o čom sa ľudia obávajú hovoriť otvorene,......

ciernysokol
14. jún 2021

Urino pomohla zatial vzdy. Kamaratka uziva aj vnutorne, ked uz vsetka ina liecba zlyhava. Ale co sa tyka rakoviny, netusim. O urinoterapii je vela odbornej literatury. Uskodit nemoze, kedze sa jedna o vlastny moc. Mne okrem ekzemov zacelila situ rano bez viditelnej jazvy. Aj na ine som pouzila, ale nejdem sa tu vypisovat 🙂

autor
14. jún 2021

@ciernysokol Chápem🙂

autor
14. jún 2021

@ciernysokol A ďakujem, ja verím, že to funguje oveľa viac ako komerčne pretláčaná chémia.

mpg
14. jún 2021

@pseudomonas87 Pri rakovine ako som pozorovala na viacerých prípadoch treba brať liečbu, ktorú určí lekár. Môže pritom užívať aj nejaké výž.doplnky a bylinky, ktoré by mohli napomôcť, ale treba dať na lekárov, lebo rakovina postupuje v niektorých prípadoch rýchlo a kým by ste strácali čas nejakými doplnkami, už potom bude neskoro.

elisse247
14. jún 2021

Ja sa zaoberám CBD, CBN a účinkami. Ale teda aj alternatívami konope. A keďže CBD vás moc neláka je jedna alternatíva a to sú fenixove slzy.

autor
14. jún 2021

@mpg No, my sme dali na lekárov a zásadná chyba

autor
14. jún 2021

@elisse247 Mňa láka len THC,nakoľko tam sa ukazujú naozaj pozitíva.

zuzap33
14. jún 2021

Alternatívna medicína pri onkológii je najrýchlejší spôsob ako skončiť medzi štyrmi doskami

stary_ujco
14. jún 2021

@zuzap33 to sem nemôžeš napísať. Lebo určite budú dobré len netradičné a nekomerčné spôsoby liečby. Lebo tisíce vedcov míňajú miliardy dolárov na vymýšľanie nefunkčného placeba. A pritom stačí otvorit modrého koňa a v diskusii niekto poradí overenu fungujúcu alternatívu.

elisse247
14. jún 2021

No tak tým pádom sú fenixove slzy ako pre vás. Mnoho ľudí má ten problém že nevie čo sú to fenixove slzy a zamieňajú to s fenixovými kvapkami a to z toho dôvodu že sa o tom nehovorí pretože no u nás to je veľmi máličko prístupné z viacerých dôvodov ( tie tú moc nechcem verejné rozpisovať). Takže kľudne môžete napísať správu.

autor
14. jún 2021

@zuzap33 takisto ako chemoter. Stačilo nám pár týžďnov.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
14. jún 2021

@zuzap33 S bez liečby sa držal pár rokov.

autor
14. jún 2021

@elisse247 Myslíte čisto THC? To je neleg. ale jedine tomu asi verím.

autor
14. jún 2021

Onkologičky som sa spýtala, prečo chemo v konkrétnom prípade? Nevedela odpovedať. Lebo vraj protokoly liečby. Dosť málo na individualitu pacienta. A iní vedci v oblasti výskumu mi dali za pravdu, že chemo nie je vhodná. Ale o tom som naozaj nechcela. To je na rozsiahlu polemiku. Ide mi čisto o alternatívu a skúsenosti, nič viac. Nič komerčné.