Alopécia u ženy - rady a skúsenosti

piskota81
19. okt 2020

Ahojte... nájde sa tu niekto kto trpí touto chorobou?
Ako ju zvládate hlavne psychicky a čo používate na vlasy? Ja som už skúsila snáď všetko možné, ale vždy sa mi to na jeseň zhoršuje ☹️

alazala
19. okt 2020

@piskota81 ja trpím nadmerným vypadavaním vlasov. Mne čo pomáha : šampón Nizoral, doplnok Foligain, na kúty Rogaine pena.

hastrmistr
19. okt 2020

Moja dcéra mala, psychicky je to neskutočne náročné pre ňu ako pubertiacku a pre mňa ako mamu co nevie ako ďalej a co čakať... Zvládli sme to, dnes má vlasy husté zdrave

piskota81
autor
19. okt 2020

@hastrmistr čo ste používali? Nevracia sa jej to späť? Mne sa na jeseň vždy vytvorí vypadaný kruh

vladika11
19. okt 2020

Ja mam alopeciu total od polroka ako som sa narodila.. Je to súčasť môjho života. Naučila som sa s tým žiť.. Vlasov mam na hlave pár tak tie starostlivosť nepotrebujú žiadnu 🙄

piskota81
autor
19. okt 2020

@vladika11 😥 to mi je ľúto

hastrmistr
19. okt 2020

@piskota81 pobehali sme doktorov, každý niečo predpísal, boli sme aj v alopetickej ambulancii tam to riešia kortikoidmi to som odmietla... Tak som kúpila vitamíny, šampón, vodičku a každý večer poctivo masirovala vodičku do vlasov.... Vitamíny sa berú dlhodobo jar, jeseň, zima. leto nie... Kým narastie nový vlas to trvá cez 2.5mesiaca potom len udržovať pokožku zdravú... Je to strašná choroba, našťastie sa nevrátila je už 3roky po.... Stále používa šampóny a vitamíny...

marcellka32
20. okt 2020

Ja mám tiež a som zúfalá

ivinkapink
20. okt 2020

ahojte, strasne rada by som vam nieco poradila...tiez som si tym presla, ale myslim, ze som z toho "vyrastla" ...mala som alopeciu od osmich rokov az do asi 21, od vtedy mam pokoj, este dlho som sa bala ze sa to vrati....ja myslim ze dost robi ten stres z toho ze to clovek ma..mozno mi pomohlo ze som sa tym konecne prestala trapit, ze to niekto zisti, ze to bude vidiet...povedala som si nech, kupim si parochnu..drzim vam vsetkym palceky nech choroba odide..Inak ked som to mala robila som si casto na vlasy zabal zo zltka olivoveho oleja medu a po umyti este preplachovala zihlavovym odvarom..

zuju2
25. okt 2020

Ja som bola v lete na koznom aj na krvi. Všetko v poriadku. Dali mi zinok a sprej do vlasov. Mne sa vlasy krásne rozrástli a prešlo to
Nemala som žiadne psychické problémy

tracka
18. feb 2021

haló je ešte táto téma aktuálna?ja mám práve obdobie keď mám viac vlasov na zemi ako na hlave...a teda mám aj alopeciu ..jedno miesto čo mi v lete vypadlo mi ako tak zarastlo a už mám nové. a robia sa ďalšie

marcellka32
18. feb 2021

@tracka u mňa aktuálna je stále 🙂

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcellka32
18. feb 2021

Čo použivate na vlasy zvonka a zvnútra? Ja už len zvnútra biotin a veniru, zvonka mám za sebou plazmaterapiu, šampón tiande, vlasové ampule

alazala
19. feb 2021

@marcellka32 čo z toho sa ti najviac osvedčilo?

marcellka32
19. feb 2021

@alazala použivam a užívam stále všetko čo píšem, vlasy mi nepadaju, ale miesta mi nezarastaju, skúšala som už kadečo, už sa s tým zmierujem, plazmaterapia má vyšla na 850 eur, už len udržujem stav aby mi nevypadli všetky vlasy

alazala
19. feb 2021

@marcellka32 ach, poznám, ja som uvažovala o tej plazme tak preto sa pýtam, ďakujem

marcellka32
19. feb 2021

@alazala mne plazma nezabrala

krvinka30
15. jún 2021

@hastrmistr dobrý večer môžem sa spýtať konkrétne na vitaminy, sampon a vodicku? Ja zacinam bojovat s nadmernym vypadavanim. Zatiaľ beriem D, C, Zinok, Biotin, probiotika. Potieram ricinovy olej, kokosovy olej. Na suche vlasy zihlavovy olej. Tuhe prirodne sampony od soaphorii. Dakujem za pomoc

hastrmistr
16. jún 2021

@krvinka30 dobrý deň šampón mala dcéra od la roche posay proti padaniu, vodičku plantur21, každý večer v masírovať do pokožky aby sa stimulovala - prekrvila a tým lepšie prijala tonikum. Osobne by som v tomto momente oleje nepoužíval na pokožku..... Vitamíny sme mali z rakúska pantogar 3mes kura, v tejto starostlivosti treba pokračovať dlho, ak vlasy začnú rast tak sa musí začať používať rada na rast vlasov nie na padanie. Držím vám palce a vydržte, obnova vlasu trvá min. 2,5mesiaca...tak nám bolo povedané v alopetickej ambulancii.

krvinka30
17. jún 2021

@hastrmistr ďakujem pekne všetko si idem prestudovat.
Myslite ze oleje nepomozu? Ze skor upchavaju?

hastrmistr
17. jún 2021

@krvinka30 si myslím ze áno, potrebuješ stimulovať pokožku a korienky, oleje sú fajn až keď vlasy začnú rast môj názor.

essinna1
22. mar 2023

@hastrmistr prosím Vás ako ste zvládli a ako to začalo , čo bola príčina ? Prosím pomôžte mi

erikaalop
23. sep 2023

ahoj ja alopaciu uz 7r ostala som uplne bez vlakou. ja to jeskutocne tazke. neviete prosim poradit ci sa neda na to vynavit aspon ciastocny invalidny. dakujem za kazde info

ivinkapink
23. sep 2023

@essinna1
@erikaalop
Ahojte zienky, verim,ze je to tazke, ja som to psychicky zle znasala...uz dlhe roky mam pokoj od alopecie, zmizla ked som mala 21rokov a minule som citala od jednej mamicky radu...a premyslala som,ze aj u mna to tak mohlo byt...lebo v tej dobe som zacla nosit okuliare do dialky, iba 0,5 dioptrie, cize uplne malicko ...vraj ked su problemy s ocami zvyknu vlasy padat..Mate oci v poriadku?skontrolovane,dobre korigovane?

emita14564
3. apr 2024

@piskota81 Ahoj, mohla by si mi prosím vyplnit dotazník ku bakalarke ? Naozaj mi to veľmi pomôže. Vopred ďakujem za ochotu 😊
https://forms.gle/dEir7hWMqFA16nw67