Alopecia po prekonaní Covidu-19

smilemata
31. aug 2023

Ahojteee
Má niekto skúsenosť s alopeciou univerzalistického po prekonaní covidu?

queen_mary
31. aug 2023

Alopecia byva nasledkom hirmonalnych zmien/stitna zlaza. To vam niekto povedal, ze po covide?

hladamematku
31. aug 2023

@smilemata bohužiaľ covid je veľké svinstvo a nože sa stať aj toto

anjelicek26
31. aug 2023

Akakolvek choroba to moze sposobit... telo je v obrovskom strese a to je vysledok...

tianna
31. aug 2023

@smilemata mužovi veľmi po covide vlasy padali.. mala som pocit že má tak každý 10.-ty.. prešlo to cca po pol roku - roku..

mirka1083
31. aug 2023

@smilemata mne po kovide do mesiaca vypadli veľké plochy vlasov, mala som plešiny. Vsetky vysetrenia som mala v poriadku. Chodila som do trichologickej ambulancie, pichali mi kortikoidy do vlasovej pokožky aj som brala kortikoidy v liekovej forme. Vlasy mi už na holých miestach rastú aj keď ešte padajú ale sa už plešiny netvoria.

akiana
31. aug 2023

Ano, moze to byt z covidu. Registrujem, ze boli taketo nejake pripady. Ale vacsina tych dlhodobych nasledkov po covide nie je na cely zivot, takze to po niekolkych mesiacoch-rokoch moze prejst, a vlasy ti znova narastu.

zuzanna33
31. aug 2023

@smilemata Alopecia môže ale aj nemusí súvisieť z covidom väčšina žien ňou trpí z nerovnováhe hormónov a nedostatku vitamínu (zinok , železo) ale aj zo štítnou žľazou. Netreba to však podceniť môže sa rozšíriť. Obvodný lekár, kožný a endokrinolog

smilemata
autor
31. aug 2023

Neide o mna, ale manzela. Začalo to holými miestami ale skončilo to oholenim celej hlavy. Vlasy proste padali vkuse. Začína už aj obocko riednut aj mihalnice.
Prešiel si všetkými vyšetreniami. Štítna, hormóny v poriadku. Akurát teraz riešime imunologiu. Tam
Má nejaké Nk bunky zvýšené a nieco s omega kyselinami, ale to ešte musi doriešiť.
Chodi každý týždeň na plazmoterapiu a karboxterapiu.
Bojím sa by sa to dalo dokopy. Kozna ku ktorej chodi mu vravela že má veľa prípadov po prekonani covidu s touto diagnózou.