Alopecia areata

slavinkaaa
30. okt 2023

Zdravím, potrebovala by som poradiť pred cca dvomi rokmi som dostala alopeciu areata bolo to zle musela som oholiť hlavu lebo mi vypadali aj tak všetky vlasky bola som u kožnej predpísala mi alpicort a ešte jednu vodicku vyšetrenia som podcenila lebo som mala ťažké obdobie tak som to brala že je to z psychickej stránky vlasky naspäť narástli až nečakane rýchlo ale teraz sa mi to opäť vrátilo bola som u inej kožnej co sa zaoberá takými vecami predpísala mi beloderm vodicku zenaro tabletky ktoré mi nesedia žeby boli práve na taký problém a kazala mi kúpiť minoxidil ale všade som čítala že by sa nemal používať kým neni jasná príčina vypadavania a po vysadení vlasy naspäť vypadnú neviem prečo sa neopytala co som predtým používala a nepredpisala mi to ale niečo iné pokožka ma stále svrbí .. na vyšetrenia sa chystám ale neviem co mám robiť zatiaľ nechcem aby mi zas vypadali všetky vlasy zatial mám len jedno ložisko ale aj tak sa bojim začala som si robiť aj rozmarinovu vodu ale neviem aký šampón mám používať používam už dlho revalid ale nejako padajú stále predtým som používala iba zihlavovy len som po ňom mala suchu pokožku poraďte mi prosím budem vďačná za radu ci vyskúšať ist k inej kožnej lebo som čakala od nej viac po tých dobrých recenziách. Budem vďačná za radu kto ma stym skúsenosti ďakujem

janinah
30. okt 2023

U dr,Zelenkovej vo Svidníku si bola?

malicka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavinkaaa
autor
30. okt 2023

@janinah nie ja som z Košíc 😏 takze len tu niekde nejakú kožnú

janinah
30. okt 2023

@slavinkaaa Svidník nie je v Amerike,precitaj si recenzie,lepšiu dr.nenajdes,ak ti vôbec niekto účinné pomôže,tak ona

slavinkaaa
autor
30. okt 2023

@malicka1986 v dnešnej dobe sa nedá nemať stres .. ja zatiaľ neviem z čoho po vyšetreniach zistím ale tiež pred dvoma rokmi jak mi brali krv som mala veľa ťažkého kovu pracujem ako zeriavnička v uss steele aj otec presne mal taký problém keď tam robil mozno aj robota mi nerobí dobre uvidíme po vyšetreniach .. ja len neviem čo používať zatiaľ kým neviem príčinu ten minoxidil sa bojim úprimne používať .. ale ďakujem za radu 🙂 a už sa jej to nevrátilo ?

slavinkaaa
autor
30. okt 2023

@janinah áno máš pravdu.. ďakujem pozriem recenzie

radkamatisova
30. okt 2023

@slavinkaaa Ahoj, aj ja mám alopeciu. Používam Alpecin šampón a Parusan tonikum. Už dlho som nemala lisinu, vlasy mi rýchlejšie rastú a ak nejaké vypadnú, tak raz dva dorastú. Skúšala som všetko možné, ale len toto mi pomáha.

barborachors
30. okt 2023

S kozou to nema nic, na imuno si bola? A co dedicny faktor?

zuzanna33
30. okt 2023

@slavinkaaa písala som na túto tému veľmi veľa krát Alopecia je veľmi stresujúca choroba no musíš prejsť všetkými vyšetreniami aj gynekológia,štítna žľaza,cukrovka nedostatok vitamínu zlá strava ak chceš napíš do správy je to na dlho ale ja to mám za sebou bez návratu.Kedze mám vlasy po pás preplakala som noci aby som si pomohla ,úplne chápem ako sa cítiš no mne chémia uškodila okrem Parusanu Tonikum ale keďže som brala viac vecí (natural kvapky a pod.) Nedá sa povedať čo najviac obnovilo rast keďže kožná jasne povedala že je to na celý život a vlasy vôbec nenarastu.

slavinkaaa
autor
30. okt 2023

@radkamatisova Ahoj ďakujem za radu nad alpecinom som rozmýšľala hľadám sampony a je to ťažké ja radšej som keď je niečo prírodne ako chemikálie už len tie kortikoidy niesu veľmi zdravé kozna vravela že revalid je dobrý šampón ale nevidím výsledky a používam ho možno vyše pól roka

slavinkaaa
autor
30. okt 2023

@barborachors ešte nie musím čakať lebo ja som do teraz mala detskú lekárku a musím počkať kým pošle kartu tej novej 😏 lebo niekde ti treba aj výmenný lístok aj krv mi treba na veľa vyšetrenia ma poslala gyndu už skoro mám už len ku nej na krv keď dostanem kramy mi kazala taze zas čakať

slavinkaaa
autor
30. okt 2023

@zuzanna33 bola by som rada napis mi ak budeš mať čas ak mas fb .. https://www.facebook.com/Slaavinkaa

kubkovamama
30. okt 2023

@slavinkaaa ťažké kovy v organizme nie sú sranda.Zmenit prostredie, prístup k sebe, rozmaznávať sa.Stres je bohužiaľ spúšťačom skoro všetkých ochorení a koža zvlášť je veľmi citlivá na emočné výkyvy..viď.ekzemy,dermatitídy atď

slavinkaaa
autor
30. okt 2023

@kubkovamama áno ja viem presne vtedy prvý krát keď som dostala som bola na krvi len a povedala že všetko mám v poriadku len sa pýtala ci robím z ťažkými kovmi som povedala že určite v uss Steele sú kadejaké nezdravé veci čo tam vypúšťajú uvidím po všetkých vyšetreniach ak budem mať všetko v poriadku ale bude to stale v tele budem musieť dať výpoveď aj keď ma Ta práca baví a tiež som nemala podceniť vyšetrenia teraz už určite pôjdem na všetky

zuzanna33
30. okt 2023

@slavinkaaa Nemám FB môžme správou komunikovať

taktotedanie
30. okt 2023

@slavinkaaa ocne vysetrenie

radkamatisova
31. okt 2023

@slavinkaaa Tak skús aspoň parusan, majú aj šampón, uvidíš, možno pomôže.

siobhan277
18. mar 2024

@zuzanna33 ahoj, si este tu, mozem ti naoisat ohladom alopeciu? Pripadne ostatne zbey co ste tu, vratane autorky, mate nieco nove, zacalo vam cosi zazracne zaberat? levo ja som uz zufala :(

zuzanna33
19. mar 2024

@siobhan277 Ahoj napíš mi do správy 🍀

kotulicek
27. apr 2024

@slavinkaaa ahoj ako si to vyriešila pošlem foto aktuálne jedna plesina. A bok vlasov riedke veľmi riedke. 😭😭

monnci2226
27. apr 2024

ahojte, pridavam sa do klubu.... prve lozisko cca ked som bola osmacka na zs.... bola som s tym hospitalizovana aj v nemocnici kde mi porobili vysetrenia od vymyslu sveta - pricina sa nenasla, ozarovali mi to nejakym cudom, aj dusik mam za sebou, masticky, vitaminy.... vlasky dorastli a mala som veeelmi dlho klud. v 27 znova - prve.lozisko - dorastlo, za rok dalsie lozisko nove .... no proste znova v tom kolotoci 🥲 do toho dve oddojcene deti, malo spanku, ked som dojcila som si musela davat pozor co si na to dam a ozaj som teraz v.tom kolotoci ze jedno lozisko zarastie a mam nove... takze neustaly boj.... drzim aj vam ostatnym palce