Alkoholik a halucinácie

26. nov 2022

Ahoj videli ste už človeka ktorý keď je fakt že nadmieru opitý tak ma normálne vidiny? Napríklad hovorí z cesty , vymýšľa si ľudí a situácie (je doma a on sa cíti a vidí niekde v bare ), má pocit že ho niekto sleduje , nespoznava svoju priateľku a hovorí s ňou ako s cudzou .
A potom za 20 min mu prepne a je zas napríklad normálny ale tiež nie na dlho . Nie je to nejaká psychická choroba ? Alebo je to fakt spôsobené len vysokou hladinou alkoholu .

kacena4
26. nov 2022

samotny alkoholizmus sa povazuje za psychicku chorobu...

autor
26. nov 2022

Áno to je pravda ale je normálne že niekomu totálne prepne na určitý čas , a potom sa zas vráti do "normálnu" . Ja to neviem pochopiť . Viem že sú opitý ľudia a opitý ľudia . Niekto vie kedy má dosť , a keď ma aj viac je normálny veselý spoločenský. A niekto sa úplne otočí a je z neho iný človek

kacena4
26. nov 2022

a??

ameema
26. nov 2022

Chvála Bohu už moj ex partner... Keď sa veľmi opil nie raz sa stalo že sa vymočil niekde v byte. Zobudil sa, sadol si na kraj postele a vycural sa na zem... Bol tak opitý a dezorientovaný že si myslel že je na wc... Alebo zaspaval v sede a keď som chcela aby šiel do spálne nech sa vyspí začal byť agresívny a nadávať mi...
Sú to nepríjemné situácie ktoré neplánujem nikomu zažiť...
Našťastie sa dostal ex aj z alkoholu a nakoniec sme šli každý svojou cestou
Neviem čo sledujete svojou otázkou každopádne ak zažívate niečo takéto so svojím partnerom buď rýchlo zabezpečiť liečenie alebo zbaliť kufre a utekať preč

viestta
26. nov 2022

To už je delirium (tremens? nie som si ista) co už je ťažké poškodenie mozgu

zmrzlinka2021
26. nov 2022

Nemôže ísť o schizofréniu?

autor
26. nov 2022

@zmrzlinka2021 to by asi bolo aj za triezveho stavu

zuzinkka18
26. nov 2022

Áno prepiti ľudia môžu mať halucinácie

saraxyz
26. nov 2022

Mne hovoril.jeden pan (bol alkoholik) príbehy, čo všetko videl v tých stavoch, s kym a cim sa rozpraval. Bolo to komické keď to rozprával aj sme sa smiali, ale už by to nechcel zažiť.

kittykat22
26. nov 2022

to co pises pocujem 1x. alkoholikov poznam celkom dost. zvlastne je, ze pises o 20 minutach a strih. Je to pravidelne ked pije alebo prilezitostne? Si si ista, ze clovek o ktorom pises neberie pervitin alebo nieco ine? V kombinacii s alkoholom by sa mohol dostat do takeho stavu.

autor
26. nov 2022

@kittykat22 áno som si istá že je to iba alkoholom . Nie je to pravidelne. Je to len vtedy keď vypije viac než "vládze" alebo znesie. Že už je tak natrieskany že mu to proste prepne . A mýli si predstavu s realitou tak ako som písala . Je to proste zvláštne podľa mňa to je nejaká vada v mozgu alebo ja fakt neviem .

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucyl13
26. nov 2022

Je to delirium… čiže už dosť vážny stav, ktorý nie vždy skončí dobre… teda aspoň delírium sa prejavuje u alkoholikov halucinaciami…

autor
26. nov 2022

Žiadne drogy v Tom nie sú . Ani nikdy v minulosti neboli . Je to čisto nárazový alkohol . Celý týždeň nič a cez víkend aj dve fľaše napr vodky, borovice .

malinoismum
26. nov 2022

Ja som videla na súde chlapíka- alkoholik,
ktorý “biele myši” zabíjal topánkami a ešte po nás hučal že mame uhnúť … čo dodať… bolo mi ho ľúto…. ;(

akbara77
26. nov 2022

Alkoholizmus sa lieči.na.psychiatrii. Čím skôr by sa.tam mal.dostat.a ty utekaj od neho

zuzinka888
26. nov 2022

Ano ale to uz nie je opitost ale otrava alkoholom. Bezne maju halucinacie asi najznamejsie - biele mysi. Moj otec videl pokemonov asi 25 rokov dozadu take isli v tv. Doteraz sa z neho smejeme ze je nadcasovy a ani mobil nepotreboval aby ich nahanal. Asi sa niekto dozvedel o jeho zazitku a inspiroval sa pri vymyslani tej hry na pokemonov🤣🤣🤣 Len skoda, ze mu nik nevyplatil podiel🤔.

kittykat22
26. nov 2022

najlepsie by bolo keby ten clovek o ktorom pises, mal nejaku mieru kedy ma dost. Tie stavy co popisujes asi budu z alkoholu - este ako pisali vyssie o bielych mysiach. Napadlo ta natocit co robi, ked pije? Ked cloveku povies co robi je take, jednym uchom dnu a druhym von. Mozno keby videl co robi tak by sa zamyslel, ci by nemal mat stopku v mnozstve alkoholu.
Nie je nebezpecny alebo agresivny ked je v tomto stave? Myslim to, ze mas obavy, ci by nemohol ublizit. Alebo su to len take neskodne opilecke reci

lenicka298
26. nov 2022

Áno je to možné. Žiaľ mam s tým skúsenosti v rodine. Keď dotyčný pil nonstop tyzden, dva (3-4x sa dokázal opiť za deň) tak prišli halucinácie. Miešala sa mu realita, TV, predstavivosť. Psychologička radila vtedy hrať jeho hru a snažiť sa spolupracovať. No nie vždy sa to dalo. Pokiaľ to bolo v štýle, že sa s niekym len rozprával bolo to v pohode- pozdravili sme jeho imaginarnych kamaratov a dobre...Horšie bolo, keď chcel aby sme mu napríklad niečo podali, odložili, niečo, čo sme mi nevideli a on agresívny, lebo "neposluchame". Extrém bol, keď napriklad pozeral niečo v TV,(vraždy, horor, vojnu) zrazu preblesk a myslel si, že ho chceme zabiť, a snažil sa nam rozkopat dvere do izby aby nás zabil on... to už sranda nebola. Potom zase preblesk, a bol v pohode....

paciko9
27. nov 2022

Ja mam tiez skusenosti,sused ten ked pil a nevedel kedy dost tak mu prepinalo. Tiez sme si uzili, ale ked bol cisty, tak bol fakt super. Ale na tuto story nezabudnem nikdy. Behal s lopatou po dvore a krical co stojite, pomozte mi! My nechapacka, a panko nahanal biele potkany lebo mu ukradli slaninu🤣. To sme sa smiali a potom aj on s nami ked sme mu to hovorili.

liligreg
27. nov 2022

Aj môj Ocino mal taketo stavy (z rozprávania Maminy viem, nebola som ešte ma svete vtedy), naháňali ho jezibaby na metlach a tiež videl veľké biele myši s červenými očami. Boli zo vždy niekoľkominútové zalezitosti

danielinaa
27. nov 2022

Alkohol dokáže spustiť epilepsiu, a rôzne psychické choroby. Epilepticki pacienti majú prísne zakázaný alkohol. A samozrejme alkohol ako taky môže spustiť epilepsiu.

lucyl13
27. nov 2022

Poznám prípad, kde tiež mal muž halucinácie z alkoholu a myslel si, že jeho žena je bosorka a chce ho zabiť a škrtil teda on ju… potom videl behat okolo bazéna biele myši … ruže v záhrade, ktoré neboli…, tam už si treba naozaj dávať pozor pri tomto štádiu alkoholizmu …

anicka176
28. nov 2022

S najväčšou pravdepodobnosťou ide o alkoholizmus a tie halucinácie môžu byť spôsobené delirium tremens, alebo alkoholovými psychózami (ak dotyčný pravidelne pije alkohol) je to štádium, ktoré treba už riešiť abstinenciou a psychiatrickou pomocou, sú aj stavy kedy psychóza súvisí s požitím akéhokoľvek množstva alkoholu - aj malé množstvo vyvolá patický atak. V každom prípade, človek si vtedy neuvedomuje a nepamätá čo koná, je to ale zriedkavejšie ako "klasický alkoholizmus"

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malinoismum
28. nov 2022

@mamula20 Od prvého slova po posledne svätá pravda…

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simonahra
28. nov 2022

myslim, ze pokial clovek pije uz tak nejak pravidelne a vela, tak ano, mozu nastat aj taketo stavy, kedze alkohol v dost velkej miere posobi ako droga a moze vyvolat aj taketo nepricetne stavy

malinoismum
28. nov 2022

@mamula20 Ja viem moja… prezila som si tiež svoje. A zmena osobnosti uplna…. Len ku dnu to človeka vezie a nevidí ako prichádza o rozum a o všetkých ktorých miluje.

bilancia
28. nov 2022

alkohol je spustac psych.chorob, ked uz to ma clovek v sebe , nejaku predispoziciu napr. tak alkohol to vie velmi jednoducho spustit bohuzial