Alergie

simas21
26. júl 2013

Mam 18 nikdy som nebola alergicka a tento rok mi zistili alergiu na brezu tresku citrusi cokoladu kakao glutaman umele sladidla a chemicke latky :/ nemozem nic z toho jest inak o take 2 hod mi nieco na tele napuchne..... nemozem ani ochutene a farebne vody tak pijem len sodu.... ake mate vy skusenosti a co by ste mozno oradili mne a ake lieki na alergiu su najlepsie ... mne zatial nesadol FIXIT A ZODAK

vefi89
26. júl 2013

@simas21 ja som ako decko "alergovala" v jednom kuse, potom mi šupli gamaglobulín, a mala som 10 rokov svätý pokoj. skús sa opýtať obvodného, či by to bola možnosť, ako ti posilniť imunitu (je to niečo na štýl transfúzie), príde mi to lepšia voľba ako doživotne žiť na liekoch 😉

simas21
autor
26. júl 2013

@vefi89 dakujem za radu ked hovoris ze ti to pomohlo asi to ozaj funguje a je to blbe no neviem to co je to transfuzia ?

vefi89
26. júl 2013

@simas21 je to "prenos" krvi, alebo neviem jak to napísať 😀 ibaže toto by nebolo celkom o krvi, ale o bielkovinovej zložke krvného séra obsahujúcej protilátky. neviem ti k tomu veľa povedať, bola som fakt len deculko, nepamätám si to nejak extra. ale napr. tiež som dohodnutá s lekárom, že po "dokojení" to idem podstúpiť znova, lebo sa mi vracajú zápaly dých. ciest každé dva týždne. ak budeš mať cestu k lekárovi, tak sa ho na to spýtaj, bude ti vedieť odpovedať korektnejšie

simas21
autor
26. júl 2013

dakujem....... ja som mala v dectve nieco take mala som tazku zltacku a tiez mi robili nieco s krvou akoby mi menili moju krv za krv niekoho ineho tak je to mozno nieco na ten sposob

angua27
26. júl 2013

hlavne hlavu hore. ja zatiaľ potvrdený alergik nie som, testy ma čakajú na jeseň. ale moja sestra je silný alergik od mala (plesne, trávy, pele, baktérie + potravinové alergie - oriešky, jablká, citrusy, cibuľa,... a kombinácie týchto alergií ako precitlivelosť), syn je tiež alergik (trávy, breza, palina, ambrózia, mačky, zemiaky, raž, plesne vzdušné, sója, oriešky...), mame prednedávnom zistili histamínovú intoleranciu, je to jedna z najťažších foriem alergie. ale žiť sa s tým dá. treba upraviť jedálniček, zvyknúť si na nový, to chvíľku trvá, ale po dvoch-troch mesiacoch Ti to už príde normálne. ak nevieš, čo jesť, skús osloviť dietologickú sestru, nech Ti podľa alergií navrhne jedálníček. predpokladám, že pre alergiu na chemické látky nemôžeš ani moc upratovať. skús sa poobzerať v Bio predajniach po prírodných čistiacich prostriedkoch. nakoniec zistíš, že žiješ zdravým životným štýlom. 😉
a čo sa liekov týka, nie som moc zástanca chémie, ale prvý rok odporúčam lieky brať podľa odporúčania lekára. ak máš pocit, že sa Ti v priebehu troch mesiacov stav nezlepšuje, navštív znova alergológa, nech Ti predpíše novú kombináciu liekov.
alergia sa rokmi menia, vyvíjajú, utlmujú. zlom (zlepšenie, ale aj zhoršenie) u Teba môže prísť s tehotenstvom, v prechode.
netreba vešať hlavu.
pre povzbudenie - na Vianoce varím pre sedemčlennú rodinu - šesť druhov jedál 😀 (sestre, mame, synovi zvlášť, ex je vegetarián a ja s budúcim švagrom nejeme ryby). napriek tomu Vianoce milujem a všetci sa na ne vždy moc tešíme. so synom sme prešli na zdravšie varenie, keďže nemôže jesť zemiaky, sóju, raž, orišeky, je citlivý na pšenicu. chlebík pečiem doma špaldový, varím na olivovom oleji a snažím sa variť veľa zeleniny.

libertine
26. júl 2013

ja mam alergiu od detstva, ale vyvija sa to a meni. asi tam v 8-9 rokoch som zacla mat sennu nadchu, v 17 rokoch sa to pretransformovalo na astmu, po prvom porode astma zazracne presla a vratila sa senna nadcha a niektore potravinove alergie - orechy, paradajky, niektore syry, kiwi - napucha mi z toho jazyk, hrdlo, pery. pomaha mi zyrtec a xyzal. teraz som zase tehotna, mam strasnu sennu nadchu, az niekedy placem od zufalstva, nemozem ziadne lieky. napriek tomu som rada, ze uz aspon nemam tu astmu, to som sa cele jar, leto dusila. snad raz zazracne ustupi aj senna nadcha.

cecil36
26. júl 2013

xy intolerancii (mlieko a mliecne vyrobky, psenica, ovoos, kukurica strukoviny, kvasnice a kvasene vyrobky, soja, spalda, vajcia, rajciny....), alergia na BKM, na travy + astma. Vsetko po druhom porode, normalne mi zblblo telo. Je pravda, ze BKM som asi musela mat davno, ale netusila som, ze je to prave mlieko co mi skodi. Ked idem do potravin stravim tam hodinu a kupim akurat ryzove chleby. Takze isti to zvycajne bio obchod

latvia
26. júl 2013

@simas21 ja mam potvrdene zvysene IgE protilatky, kozne testy som este nestihla 😅 zo suroveho bielka z vajicka mi opucha pera a svrbi ma cela pusa, ale lieky, ktore nesmu ludia s alergiou na vajecny bielok mi nevadia. mala by som uzivat antihistaminika, ale akosi furt zabudnem. ja som dostala Cetirizine, nerobil mi zle, dokonca ma ani neuspaval.

simas21
autor
26. júl 2013

@angua27 dakujem za radu... jedalnicek som si upravila a musim ho dodrziavat ale v tomto teple ma niekedy aj veci co nemozem ako napr nanuky za farbiva velmi lakaju a sem tam si dam a potom vyzeram ako rajcina... a k tym liekom tak to mi alergologicka dala uz dvoje a nezaberaju mam vzdy nejaky z vedlajsich ucinkov..... 😒 hadam mi uz nejake trafi

simas21
autor
26. júl 2013

@libertine fuu tak to nepotesi... aj mne zvyknu opuchat usta jazyk oci niekedy sa mi zle dycha opuchaju mi chodidla a uplne cele telo 😒 nemam to rada vzdy ked zacitim malinku bolest viem ze mam nieco opuchnute

simas21
autor
26. júl 2013

@cecil36 ja taktiez priatel sa mi snazi pomoct tak citame hodinu tabulki s obsahom 😒

simas21
autor
30. júl 2013

Baby dnes som bola u doktorky strasne som bola uz 2 den napuchnuta bolo mi zle dala mi nove tabletky a adrenalin v injekcii ktory si mam pihat do svalu :/ mala ho uz volaktora z vas?