Alergia na stromy

20. feb 2024

Ahojte prosím vás, zaujímalo by ma - v 30 tke som sa zrazu stala alergičkou na stromy, trvá to od februára skoro do júna, kým všetky na ktoré mam alergiu vypučia. Dá sa to úplne vyliečiť alebo už není šanca? V tehotenstve niektoré alergie zevraj zmiznú, mne bohužiaľ nie , vrátila sa mi. Doktorka mi pred par rokmi len lieky predpísala ale to je asi len na stlmenie príznakov, keďže sú to lieky chémia, snažila som sa ich brat len keď mi bolo už ozaj príšerne. Zmizla niekomu táto alergia už úplne alebo niekto poradí niečo dobré bud lieky menej škodlivé alebo niečo prírodné prosím?

anjelicek26
20. feb 2024

Odkedy beriem pravidelne vitamin D, je to na jar lepsie, vraj to spolu nesuvisi, ale mne teda dost... kazdopadne sme s dcerou nasli "allegra", bez unavovania skvely liek, jedna tabletka denne a je pokoj... len su dost drahe...

tinka2233
20. feb 2024

Alergia sa môže pridružiť v akomkoľvek veku. Čo sa týka liekov neni to “len” chémia. Sú to antihistaminiká, ktoré majú svoje veľke opodstatnenie. Veľa ľudi robilo spoluprácu s alergologiou v BA kde sa snažia alergie pomocou liečby odstraniť a nie len potlačiť.

misulienkamisa
20. feb 2024

Buď navštív čím skôr alergológa alebo si poradíš aj s voľnopredajnými antihistaminikami. Je taký babský recept že na rýchlu úľavu si rozmiešaj lyžičku soli v poldeci vody - viem nechutné, no soľ je prírodné antihistaminikum. Ono alergia ti môže zmiznúť v tom prípade že necháš svoju imunitu nech sa s tým vysporiada sama.

kacena4
20. feb 2024

som alergik 40r. pravidelne sa mi meni sila a druhy alergii. takze nie je to dane na 100% a na stalo ze bude. za 2-3r. sa to moze zmenit. mna testuju kazdy rok dva aby dr. vedela povedat ktore alergeny su najsilnejšie v danom obdobi pre mna

autor
20. feb 2024

@misulienkamisa ďakujem ti , to s tou soľou vyskúšam, ja niesom zastancom liekov, snažím sa čím viac pretrpieť a dat liek len fakt keď je nevyhnutné, kiežby to bola pravda, ze telo si stým poradí hoci s pribudajucim vekom som trosku skepticka keďže ju mam asi len 4 ty rok.

autor
20. feb 2024

@kacena4 kiežby sa to zmenilo, len ci sa to dá dako ovplyvniť hlavne zbaviť sa toho😀

autor
20. feb 2024

@tinka2233 sú už také lieky ktoré odstránili teda alergiu v lekárni?

autor
20. feb 2024

@anjelicek26 ďakujem ti , a myslíš ze ten liek je aj trosku šetrný na organizmus? Lebo každý deň dávať liek pár mesiacov fúú, čo znamená bez unavovania prosím ta😀

anjelicek26
20. feb 2024

Netusim, ale dcera by sa bez toho nenadychla asi... ale ona trpi tak ze fest "len" 3-6 tyzdnov...

autor
20. feb 2024

@anjelicek26 prosím ta ktorá je ta allegra červená ci žltá? Dcérka má aký vek ? Lebo ja mam dvojročnú a tiež mam dojem, že to zdedila po mne, posledne noci zle dýcha budí sa , musím ísť s nou k doktorke a zisti

anjelicek26
20. feb 2024

Tato to je, ale pod 12 rokov veru nie, moja dcera ma o chvilu uz 18... https://www.medikamente-per-klick.de/product?ar...

tinka2233
20. feb 2024

Nie určite nie. Medicína sa hýbe dopredu to áno, ale zatiaľ je liečba len pre pacientov ktorým to ozaj pomoze. Vyzera to tak, že pacienta vyšetria a určia či liečba zaberie alebo nie.

autor
20. feb 2024

@tinka2233 čiže užívanie liekov na alergiu nieje ani zdravé ani liečivé, čisto na utlmenie príznakov škoda, lieky si dávam len keď je to nevyhnutné keďže ma to nevylieci

autor
20. feb 2024

@anjelicek26 jaaaj ďakujem ti, skvelý tip aspoň na zmiernenie 😊

kristiii
20. feb 2024

Môžeš sa doktorky popýtať na alergénovú imunoterapiu. Môjmu synovi doporučila. Skús si o tom niečo nájsť.

tinka2233
20. feb 2024

Nie to som vôbec nenapísala. Lieky na alergiu sú antihistaminika a sú veľmi dobre a žiadúce. Avšak antihistaminika nevyliečia alergiu, ale riešia problemy príznakov. Niekedy aj zachraňujú životy, napr aj mne ked mi začala opúchať cela dychacia trubica. Ale ako pišem medicima ide dopredu a už sa začinaju črtať lieky na alergiu na vyliečenie, počitam že to bude na imunitnej báze a bude to riešiť rozne antigeny v tele. Už sa prvé liečby podavajú a vyzera to ukažkovo ale zatiaľ je to len pre istý typ ľudí a istý typ alergii.

cafelatte
20. feb 2024

Podľa TČM pomahaju kvapky Perilla, a podporiť pecen.