Alergia na slnko počas pobytu pri mori

3. júl 2024

Ahojte, prosím o radu/ ukľudnenie 😂 som na dovolenke pri mori, mam alergiu na slnko, brala som aj beriem tabletky, natierala som sa (ale asi som podcenila opaľovací krém). Napriek tomu som sa vyhadzala: Horna časť chrbta, ruky, brucho, nohy. Tam to už mierne ustúpilo, ešte to mam také na rukách. Je to z alergie alebo niečo iné? Ďakujem ❤️

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivanakal
3. júl 2024

a nemas to stipance?

autor
3. júl 2024

@ivanakal práveže to na rukách neviem, ale zhoršuje sa to na slnku len. Ráno, keď vstanem tak je to bledé, resp. To tak nevidno

usla35
3. júl 2024

Pokial sa to zhorsuje na slnko moze to byt alergia na slnko, ale realne to vyzera ako stipance. Mamina mala alergiu na slnko a to sa rovno vo vstrihuu cela oliala cize neviem ci aj toto tam radit. Fenistil nemas?

autor
3. júl 2024

@usla35 áno mam, dávam si 🙂 ja som bola vyhadzana na ramenách, dekolte, chrbte (ale len hornej časti, tam dokiaľ mam zapínanie na plavkách), nohách- tiež len stehná a trocha dole nad chodidlom,a od ramien mi to šlo tak k rukám. Preto to Radim k tomu, lebo je to divne… nemám to všade a nesvrbi ma to

sense
3. júl 2024

Mne to príde tiež ako stipance... Mne keď sa vyhodí alergia tak to mam na väčšej ploche a také hrboly, a svrbí to neskutočne

autor
3. júl 2024

@sense super, už len zistiť od čoho 🤦‍♀️

zuzu1304
3. júl 2024

Podľa mňa alergia na slnko sa prejavuje trošku inak, buď fľaky alebo také malé drobné vyrážky -krupička taký intenzívny vysyp

luciaruz
3. júl 2024

Pri alergii na slnko mi obvodna doktorka predpisovala lieky, ale nepamatam sa ako sa volali. Opýtate sa jej.

mclissa
3. júl 2024

Ja mam alergiu na slnko a vyzera uplne inak. Toto mas dostipane.

jomarch
3. júl 2024

autorka, takto vyzera alergia na slnko...to co mas na rukach vyzera skor ako stipance :/

snowflakenel
3. júl 2024

To co ma jomarch je alergia, je to velmi neprijemne, mavam to tiez.
To tvoje skor stipance.

autor
3. júl 2024

@snowflakenel ďakujem, snáď to nebude nič strašne. Mna už napadol aj svrab. Ale tak nesvrbi ma to, tak snáď nie

sense
3. júl 2024

@jomarch áno presne tak to ma aj ja, toto leto zatiaľ chránená keďže leto ešte ani nebolo ak nerátam jeden deň čo bolo 25 stupňov aj to som bola v práci.... Inak dnes až regordnych 17

jomarch
3. júl 2024

@sense mne toto vyskocilo pri mori, a to som si hrud natrela 50tkou....stava sa. nastastie to preslo 🙏🏼

sense
4. júl 2024

@jomarch tak mne sa to vyhadze tiež vždy aj keď sa natieram blokatorom... Ale čo mne pomáha keď predtým dva tri dni ako začne ozaj piecť slnko si dat lieky na alergiu a potom je to lepšie resp priebeh je omnoho jednoduchší ako nič a až keď sa vyhodím lieky, keďže mne moc. Lokálne krémy nepomahaju

jomarch
4. júl 2024

@sense ja som alergik cize lieky na alergiu (pele, travy) beriem denne, ale u mna je tato alergia podmienena hormonalnymi zmenami. niekedy mi vyskocila cez menzes, tato fotka je zase alergia pocas tehotenstva 🙂 a to sa naozaj vyhybam slnku v kritickych hodinach...