Alergia na slnko. Čo mi pomôže?

lea345
19. júl 2020

Dobrý večer, chcela by som sa Vás opýtať, či neviete poradiť s alergiou na slnko. Minulý rok sa mi vyhádzali pupenčeky, po tom ako som sa opalovala na slnko, predtým som nikdy s týmto problém nemala. Tak som zašla ku lekárke a potvrdila alergiu na slnko.
Tento rok som zaspala na záhrade maximálne na poo hodinky, znovu som sa vyhádzlaa, strašne to svrbí, určite je to alergie avšak mastičku čo som použivala bola po záruke, a netuším jej názov, našla som Locoid tak či má s touto mastičkou niekto skúsenosti alebo neviete poradiť niečo iné❣. Vopred veľmi pekne ďakujem❣

syslik81
19. júl 2020

klasicky masticku na alergiu fenistil gel a podobne .. a kup si mlieko na opalovamie vysoky faktor su specialne na alergiu ja mam piz buin ale neviem ci je ten na sk .. no aj ine znacky maju

hastrmistr
19. júl 2020

@lea345 mne pomáha sudocream nahrubo netriet a zodac.... Zinkova masť (sudocream) je super na spálenie a alergiu, ukludnuje a hojí. Potom z krémov mi je najlepší pizbuin 50alergia,ostatne krémy na opaľovanie mi zvyšovali alergiu. Locoid je kortikoid... Skus si pozrieť na nete na čo sa presne používa nemám skúsenosti.

terina25
19. júl 2020

Mne pomohlo pri svrbeni natriet si biely jogurt. To mi zabralo najviac zo vsetkeho

dzina007
19. júl 2020

moj muz ma tiez od urciteho veku.. pomaha opalovat sa postupne... na slnku ma 50ku faktor vacsinou opalovaky detske...
a ak sa mu uz vyhadzu vyrazky tak mu davame tekuty puder Tanno Lotio Hermal.
Nam neodporucili pouzivat Fenistil gel ked je to na taku velku plochu...

pehavcek
19. júl 2020

@lea345 ahoj. Ja mam dlhoročné skúsenosti. Vyskúšala som toho moc a zabral mi opaľovací krém z Lidlu Cien 30 alebo 50 faktor. Ak sa nenatrem a vyhádžem sa a svrbí to tak tabletka claritine. Predpisovala mi to kožná ale kúpiš aj bez predpisu. Inak mne sa to po rokoch ukludnilo.A to som mávala hrozne stavy. Na zosalenie. Tie masti bývajú kortikoidne, skus to najskôr bez nich. Ten Cien krém bol aj v porovnávam teste skvelé hodnoteny a viacero známych mi potvrdili, že ich pri alergii dobre ochránil. Tak môžeš vyskúšať. Ja som za tie roky už napatlala fakt všetko možné a nemožné kým niečo skutočne zabralo. A taka prvá pomoc boli pre mňa studené obklady. Látková vreckovka alebo utierka namocena v studenej vode a priložiť.

janeninka
20. júl 2020

@lea345 mne pomaha jedine prevencia - furt sa natierat (hlavne predlaktia a dekolt) funguje mi fajn eucerin na alergiu. Maju aj po opalovani. Ale ked je akutne tak nieco chladive a zvnutra zodac a podobne anitistaminika. Kortikoidy sa na vacsiu plochu nesmu - dost nebezpecne vedlajsie účinky

zuzana_ilkova
20. júl 2020

Ahoj ja mam tiez problem s alergiou na slnko hned sa mi pupenceky urobia ... mne pomaha ked pred letom aspon 3mesiace beriem betakaroten, pouzivam ochranny faktor 30... Hypoalergenne opalovacie kremi najlepsie pre deti ... je to masaker, ja som svetly typ a opalovanie pre mna nie je 😁ja som sa zmierila s tym ze hneda nebudem nikdy a leto sa snazim travit v tieni😁