Alergia na psa

dada1705
21. jan 2021

Ahojte, viete mi prosím poradiť, predtým som to nemavala, ale posledný rok sa mi večer pri TV keď sedíme na gauci na krku a dekolte objavujú vodnate, pluzgieriky alebo stipance a okolo toho začervenanie. Svrbi to na začiatku, ale cca za hodinu /dve to zmizne. Neviem co to môže byť. Deku periem pravidelne. Mame maltezaka ale ten nemá srsť. Býva iba na prízemí, ale na gauc nechodí. Ma svoje kreslo. Je biely, srsť pravidelne kontrolujeme a je čistý. Pripadá mi to ako alergia, alebo stipanec. Nestretli ste sa s tým prosím niekto? Nik iný z rodiny to nemáva. Ďakujem pekne

uhnakova
22. jan 2021

vyzera to ako kontaktna alergia, mne sa rovnaka robi na rukach, ked si obleciem vlnu. Pokial sa ti to objavuje len vecer, ked si na gauci, tak to bude suvisiet s tym gaucom, pripadne s miestnostou. Aky stary je gauc? Nedal by sa vytepovat alebo inak vycistit?

teleskop
22. jan 2021

nie je to na psa, moze to byt na hocico

dada1705
autor
22. jan 2021

@uhnakova je nový pred dvoma rokmi sme sa sťahovali. Čistíme ho pravidielne. Rozmyslala som nad tým psom, lebo som zistila, že keď ho zoberiem na ruky tak hneď sa mi na predlakti vytvoria cervene miesta a tiež vodnate pľuzgiere. Odvtedy ho na ruky neberiem. Ale na gauc nechodí. Aj ho pravidelne cistim. Nič okom viditeľné tam nie je. Preto to nechápem 😟

dada1705
autor
22. jan 2021

@teleskop ako som písala vyššie, po kontakte som psom sa mi robia na kozí cervene miesta, ale na ruky ho už neberiem a na gauc sme mu kvôli tomu zakázali prístup. Len to nechápem lebo nič okom viditeľné tam nie je 😟

teleskop
22. jan 2021

@dada1705 na psov alergia neexistuje, to ti povie kazdy odbornik reagujes na nieco co si nesie na srsti z vonku, ja som alergicka, lieky som nikdy nebrala, standardne mam flaky na tvary na rukach kade tade...zijem, chodim do prirody, muckam sa s fenkou a so psami a obvodacka nechape ze som 12 r u alergologicky nebola i ked mi vysli alerige....

dada1705
autor
22. jan 2021

@teleskop ďakujem pekne, psa určite preč nedáme. Len sa snažím prísť na to co to môže byť. Ci stipance, alebo alergia. Môže sa teda ta alergia prejavovať tak ako na fotke? Ty to tak tiež mávaš? Lebo už si zapisujem i potraviny co som jedla. Pripadne po čom pátrať. Máš to uz asi veľa rokov tak si si zvykla, ale ja to mam nove. Ak by bola nejaká možnosť byť bez tých prejavov rada by som to skúsila... Ďakujem pekne 😊

dada1705
autor
22. jan 2021

@teleskop inak ja som u alergolog bola pred viac ako 2 rokmi a práveže mi nezistili žiadnu alergiu ani potravinovú ani sezónu ani histaminovu intoleranciu. Toto je pre mňa niečo nové...