Alergia na parfémy

emfi
8. okt 2012

Ahojte, zistili mi alergiu na všetky parfémy,
máte s tým niekto skúsenosti???
Aký používate kozmetiku, už neviem, čo by som skúsila, zrovna teraz mám zase kožné problémy na tvári a krku...
Spravili sa mi tam také červené fľaky...
Mate niekto skúsenosti s krémom Skin cap, doporučila mi ho kožná lekárka, ale zatial som si ho nekúpila.
Ďakujem za odpovede...

blavacka
8. okt 2012

ahoj ja mam tuto alergiu tiez, moja kozmetika je bupi mydlo modre s lanolinom a cervena indulona a od vtedy nemam na kozi nic... 😉 Dovtedy som vyskusala asi tisic kremov co odporucili kozny a bolo to este horsie, oni nevedia len skusaju a odporucaju kozmetiku od vyrobcov ktory im davaju lepsei provizie...

domin85
8. okt 2012

@emfi otazka je, ci ti to vsetko sposobuju len parfemy, alebo ti nasli aj ine alergie? lebo vela dokaze zapricinit aj voda, daju sa zohnat filtre na sprchove hlavice aj kohutiky. kozmetika sa da kupit neparfumovana, ja pouzivam na vsetko obycajnu niveu, aj na odlicovanie. a dobre skusenosti mam s balea- to mi asi najmenej drazdi kozu, co sa tyka mydla a samponu 😉

emfi
autor
9. okt 2012

Ďakujem za názory.
Mám ešte alergiu na kovy lyral, kovanol.
Ale tiež si myslím, že lekári len skúšajú všelijaké maste a sami nevedia, čo je na to dobré, pretože mi nakoniec kožná povedala, že musím skúšať vraj čo mi sadne a nebude mi robiť zle.
Odporučila mi Skin cap krém, vraj je dobrý na kožné problémy, no v lekárni stojí okolo 20 eur a tiež sa obávam, že mi nemusí robiť dobre a potom škoda koruniek.
Mydlo si kupujem obyčajné nie tekuté v lekárni bez parfumu, to je v pohode a od kožnej mám ešte krém Lipobase aj na rukuy aj na tvár.
A akú používate dekoratívnu kozmetiku- make up?
Blavacka, tú červenú idulonu používaš aj na tvár???
Niekedy ozaj asi stačí úplne obyčajný krém a robí lepšie ako drahé značkové, ktoré za nič nestoja.... 😝

bubo1104
9. okt 2012

ahoj - ja osobne s alergiou problém nemám , ale moja kamarátka je manekýnka a tá tiež skúšala kadečo . Čím viac skúšala , tým mala tvár horšiu a horšiu , až skúsila indulónu ( modrú ) a má pokoj . Tvár má peknú , čistú a už ju nepáli , takže naozaj stačí niekedy len obyčajná indulóna

ichbinich
9. okt 2012

@emfi:
V DMku maju celu seriu neparfemovanych vyrobkov: od sprchoveho gelu po krem. Vola sa Balea Med, obaly su biele. Je tam napisane, ze nie su parfemovane a bez inych "beznych" alergenov. Urcite stoji menej ako kozmetika v lekarni.

Kamaratkina dcera ma alergiu na slnko, tak jej na dovolenku kupila opalovacie mlieko prave z tejto serie, a nemala problemy. Sama je lekarka a povedala, ze to je super, lebo je to v principe to iste, ako v lekarni, ale nie za lekarnove ceny...

Co sa tyka dodorantu, mozem ti odporucat z vlastnej skusenosti Balea Deo Kristal Sensitive tiez z DMka. Je to taky takmer priesvitny tvrdy mineral, ktory sa pred aplikaciou namoci. Uz sa to lepsi, ale byvalo mi kvoli tehu dost zle a vadili mi vone, aj sprchovy gel a deo mi smrdeli. Kupila som si ten neparfemovany sprchovy gel Ultra Sensitiv, aj tento deodorant. Ten je fakt super. Nemusis kupovat znackovy, co je ulozeny hned vedla, za dvojnasobok 😉

Co sa tyka dekorativnej kozmetiky, tu by som osobne kupila ale radsej v lekarni. Vichy je aj pre alergikov, ale neviem, ako je to s parfemami. V beznych obchodoch myslim specialnu bezparfemovu dekoracnu kozmetiku ani nemaju...

emfi
autor
9. okt 2012

Ďakujem za radu, a radšej vyskúšam tie "obyčajnejšie " krémy a kozmetiku. Myslela som si,že ked mi to doporučila kožná, tak to bude stáť za to, ale asi veľmi nie.
Veľa mi ľudí mi tiež povedalo, že používajú obyčajnú indulonu a vôbec nemajú kožné problémy...
Asi viacerí si myslíme, že čim je niečo drahšie, tým aj kvalitnejšie, ale nie je to tak...
Zbehnem do DM a popozerám, čo tam majú, Horšie to bude s make-upom, ten asi ozaj len v lekárni a som zvedavá na tú cenu...
Budem musieť čosi poriešíť, lebo mám takú strašnú červenú tvár, až sa hanbím chodiť medzi ľudí.... 😒

lubpe
1. nov 2012

@emfi Mne tiez zistili alergiu na parfemy. Mne kozna doporucila La Roche toleriene krem, aj odlic.mlieko, aj make-up, vsetko je neparfem., bez parabenov. Maju na na svojej stranke aj dekorativ.kozmetiku, tak ju idem skusit. Ale v tom akutnom stadiu, ked je moja plet estre podrazdena, mam vazelinu len s vit.E, uplne super, maju ju v Tescu pri kozmetike. Je mastna, ale nedrazdi.

emfi
autor
2. nov 2012

Lubpe, ´dakujem za rady. Mne tiež kožná odporučila La Roche, len tie ceny...a ktovie, či to bude aj také dobré...Potom daj vedieť, či to pomohlo.
a akú vazelínu z tesca používaš???

sumienka242
8. feb 2013

@ichbinich Ahoj, prosím ťa chcem sa ťa opýtať na ten deo kristall od DM. ja používam tiež jeden prírodný, ale aj tento ma zaujal, a chcela by som vedieť, či je skutočne účinný na zápach potu? Ďakujem 🙂

ichbinich
11. feb 2013

@sumienka242:
Neskoro, ale predsa 😉
Ano, minuly tyzden ho v tu rakuskom DMku urcite mali.
Ucinny u mna je. Potim sa ovela menej a tym padom sa nema z coho tvorit tolko pachu... Takze napr. aj ked som sla do roboty na bicykli, neprisla som uz do roboty ako tchor, ale v pohode. Predtym som si nosila ciste tricko na prezlecenie 😕

Este som vyskusala aj ine, myslim od Garnier, v ktorych je to, comu hovoria Mineralit (teda to iste, co je ten DMkovy), ale plus trosku vone. Tie su tiez dobre.

sumienka242
11. feb 2013

@ichbinich Ďakujem pekne za odpoveď 🙂
ja používam momentálne tento:
http://www.sashe.sk/ylang.ylang/detail/prirodny...

je tiež prírodný, čiže nebráni poteniu, ale bráni vzniku pachu potu. čiže aj keď sa potím, vôbec to necítiť, počas celého dňa 🙂 preto som chcela vedieť, či ten kristal od DM je tiež taký účinný 🙂

ichbinich
11. feb 2013

@sumienka242:
Ten, co pouzivas ty, znie tiez dobre 🙂
Prave som sa bola pozriet na obale: Ten krystal obsahuje ammonium alum., to je nejaka hlinikova sol. Ak si na to alergicka, alebo to nechces pouzivat, tak to nebude pre teba to prave 😉 Presne to zabranuje poteniu, stahuje potne zlazy.

sumienka242
11. feb 2013

@ichbinich alergická by som nemala byť. vidíš, o tej soli som vôbec nevedela, aspoň už viem na akom princípe to funguje 😎
takže zrejme ostanem verná tomu svojmu 😀
ďakujem krásne za pomoc a prajem pekný deň 😉

milota164
30. apr 2013

na podrazdenu pokozku od kozmetiky pomaha aj Bepanthen

varvus5
30. máj 2014

ahojte možno niekomu pomôžem dostala som prírodný bio parfém je zvlášni no vôna pekná http://www.naureus.sk/produkt/1107-kokosovy-ole...
je tam aj kopec iných bio certifikovaných produktov

mirimaja
15. feb 2015

čítam tu veľa užitočných postrehov, som tiež čerstvo diagnostikovaná - alergia na fragrance a aj mix, tiež som bola nakúpiť v dm, testujem, možno pomôžem, ale na pleť používam z lekárne solenge jarish, keď ho máte na predpis, hradí ho plne poisťovňa, je to v podstate pleťová voda, je úžasná, keď sa mi niečo vysype na tvári alebo dekolte, poutieram sa s týmto a je to fuč, teraz si ju kupujem, ale skúsim ju dať predpísať, keď je treba aj 4 krát do dňa používam

kiki68
16. feb 2015

ja rada bambucke maslo,ale to neparfemovane,ciste. Cize ziadny pridavok do toho. Od parfemov mam tiez casto cervene falky,takze na kozu si nic nedavam radsej priamo.

4dominik
12. sep 2016

Dobrý deň pracujem pre jednu nemeckú spoločnosť máme kvalitné parfémy ktoré sú dermatologicky testované, vyrobené s prírodných látok neobsahujú alkohol ani žiadne také látky ktoré škodia, bez problémov ich môžu používať alergici a mám aj veľa iných produktov

katinka789
20. jan 2018

@emfi aj ja mám alergiu na parfumy, nemám doma žiadne všetko som vyhodila a cítim sa ovela lepšie, ak sa toho niekde nadýcham pomáha na to obyčajný alebo jablkový ocot , aj v sprche na seba , aj s ním upratujem všetko ...eliminuje chémiu. Ziadne migrény a zajedanie diazepanmi, ak máš migrény , flaky ma koži atd. - ocot, ocot, ocot, upratovat ním, čistit,jablkový do vody za lyžičku a vypit, parfumy vyhodit - je to svinstvo .
@emfi

damoska
24. mar 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

može byt, ake ak ich máš v kombinácii s retiazkou, može ti začervenat krk. Mne osobne sa nikdy nič také nestalo. Parfemy objedvavam na Notino a mám istotu originálu.

mairiem
11. apr 2018

@katinka789 Ahoj, aj si bola u lekara? Tiez mam takyto problem, nemozem parfemy, sampony, vonne sviecky, pripravky na vlasy, cistiace prostriedky, farby na vlasy... na kozi sa mi nic neobjavuje ale dychanim tychto "voni" mam tazkosti. Donedavna som vsetko bez problemov bezne pouzivala, zrazu som vyradena zo spolocnosti. Alergolog sa odvolava na kozneho lekara, kozny na alergologa.

katinka789
11. apr 2018

@mairiem ahoj , písala som vyššie čo pomáha, más aj správu súkromnú .Moja lekárka vie že mám alergiu ale nezistila to ona, a lekári to zatiaľ riešit nevedia.

miriamka
1. sep 2018

@mairiem ako si na tom teraz?Ako si zistila alergiu?

mairiem
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mairiem
1. sep 2018

@miriamka alergia nadalej pretrvava.. mamina je kadernicka, jej prvej alergia prepukla.. dlho trvalo kym sme prisli na to, co jej je.. ked nemohla farbit vlasy, farbila som ja.. a jeden zo spustacov u mna mohol byt aj gel na nechty.. od vtedy sa to len zhorsovalo.. tocenie hlavy, busenie srdca, opuch-nieco ako ked spravne nefunguje lymfaticky system.. roky som mavala migreny, po vyradeni tychto pripravkov migreny ustupili.. ak vobec s nimi neprichadzam do kontaktu, tazkosti nemam.. no nie vzdy je to mozne.. preco sa pytas? tiez mas tazkosti?

miriamka
1. sep 2018

@mairiem tiez mi z nicoho noc zacali vadit vone/pachy....tocit hlava sa mi zacne,upcha sa nos...len nechapem preco zrazu ked doteraz nic...a neviem kde to riesit keby to neprechadzalo

mairiem
2. sep 2018

@miriamka najlepsie spravis, ked sa tomu co ti skodi budes vyhybat.. je mozne, ze sa to krizi este s pelovou a s potravinovou alergiou.. ako dlho mas uz tento problem?

miriamka
2. sep 2018

@mairiem vyse 2 mesiacov...cakam na vysledky histaminu ci to kvoli tomu nemam

mairiem
6. sep 2018

@miriamka ja uzivam aj histamin.. kde robia take vysetrenie?

miriamka
6. sep 2018

@mairiem ja som sa v BA objednala v Imunocentre