Alergia na kovy

bzzzucka
1. nov 2018

Ahojte, tie čo máte alergiu na kovy, a vyhádžete sa, čo si dávate na to miesto? Máte niečo od kožnej? A robí sa vám to iba ak sa dostanete do kontaktu s nejakym kovom, alebo aj z potravin atď...? Lebo mam miesta na tele, kde som mala kedysi "ekzém" a vždy po nejakom čase sa mi na tom istom mieste spraví zas, aj keď nič kovové som tam nemala. U kožnej som bola a tá len povedala že to zmizne a mám sa vyhybať kovom 🤔

hennyinnsbruck
1. nov 2018

Ahoj... Ja som mala - mam alergiu na nikel. Volakedy som si na to davala krem ale ked som si to rozskrabala este viac to mokvalo ako to bolo vlhke z kremu... Potom som si to zacala len liehom potierat alebo slanou vodou. Trosku postipalo, ale ususilo sa to a zmizlo. 😊

22patricia22
1. nov 2018

aloevera :D to pomahalo aspon mne. teraz sa celkom zda, ze je to aj na ustupe, lebo aj ked sa mi stane, ze s niecim pridem do kontaktu, uz ta reakcia nie je taka hrozna ako kedysi. v tych bio obchodikoch kupis aloe vera gel na postihnutu pokozku, ten si kup

mylife
1. nov 2018

Ahoj ja som tiež alergicka na kovy vzdy keď som sa vyhadzala dala som si tam aviril. Moja sestra bola tiež alergicka na kov ale prišla na to že ak si tu danú vec napríklad náušnice nalakuje s priesvitnym lakom tak sa nevyhadze.

katarina40
23. nov 2018

@bzzzucka ja som tiež alergicka na Nikel a mám kadejaké masticky a užívala som aj lieky Zodac dlhodobo ale myslím ze aj masť pomôže ked sa náhodou vysypes...