Alergia na brezovité stromy

hela28
24. apr 2013

zdravim, osobne na alergiu na brezovite stromy a beriem Zodac, má niektorá tiez taku alergiu? Dost sa mi vyhádzala aj tvár, vysušenu pokožku na tváry, viete poradit nejaky krem? Na svrbenie oči čo použivate?

sisaha
24. apr 2013

@hela28 uz su modernejsie typy liekov. Minuly rok som brala Xyzal. Na oci a do nosa ti musi dr predpisat kvapky a sprej.

silsil
24. apr 2013

tabletky som brala: zyrtec, zodac, rupafin.. a teraz som na homeo, kedzesom tehu..

na oci a nos uplne naj naj su livostin, teda pre mna, ale su len na predpis..

a teraz v tehu beriem take volnopredajne z lekarne co mi moja dr poradila, ectoin do oci a do nosa..

treba len vydrzat..co nam zostava, vsak?:P

silsil
24. apr 2013

jaaj a na suchu tvar, mne najviac zabera obycajna modro-biela nivea..

hela28
autor
24. apr 2013

hej niveu použivam aj ja

domin85
24. apr 2013

Hm, ako alergik atopik a byvaly astmatik mam za sebou zyrte, zodac, intal, dytec, ventolin, hromady kortikoidov na mokvajuce ekzemy... Mam 27 rokov, alergie ani o mak lepsie, ekzemy sa opakuju kazdu zimu (vdaka akupunkture ze iba zimu) a ako bonus znicene zuby... Majte ma za blazna ale do mna nik ziadne lieky nedostane pokial nejde o bolest ked uz nevladzem chodit alebo pokial nie som napr. diabetik ktory bez inzulinu neprezije... Takze radsej na jar tyzden dva pretrpim a potom sa moj organizmus postupne prisposobi a je relativne dobre...

julia8484
24. apr 2013

chcem sa spytat ci moze jest atopicky egzem aj kasicky...abo su nato nieake ine kasicky..a ake odporucate mliecko...alebo nieake rady ako sa tochto ochrenia zbavit dakujem pekne dzula

doliva
24. apr 2013

@domin85 ja mám toto isté...no astma sa vraj nikdy nevilieči ona sa len skryje a po čase sa môže prejaviť znovu ☹

giuditta
24. apr 2013

Syn ma tiez alergiu na brezovite stromy,travu a k tomu este aj astmu :-/
Cely rok uziva Zenaro,ale pravdu povediac nevidim ziadny efekt,akurat 10 kg nadvahy...Kazdu sezonu pretrpi silnou nadchou,kaslom a casto ho aj dusi ked sme vonku.Aby sme vyhli duseniu a Ventolinu,sedime doma uz 2 tyzden ☹ .Sme uz z toho celeho riadne na nervy :(
Mavate aj teploty?

beethoven
25. apr 2013

@hela28 ahoj, mala by sa poradit tiez s lekarom, lebo kazdy pripad moze byt specificky, niekomu prospieva to a inemu zas druhe. Zvlast pri alergickej nadche by si mala byt opatrna, a na to, ake kvapky alebo iny liek si zakupis v lekarni. Lekar by ti mal nieco predpisat. Dlhodobe uzivanie kvapiek do nosa ti moze totiz uskodit. Nieco o tom si mozes precitat v tomto clanku http://www.sunpharma.sk/kvapky-do-nosa-mozu-byt...

piru
20. okt 2017

@silsil No s tým Livostinom by som bola opatrná. Brala som ho na príkaz lekára na celoročnú alergiu 2 roky (po čase mi už asi ani nezaberal) a rozožral mi celú nosnú sliznicu až som skončila na ORL, kde mi následne lekárka zakázala používať akékoľvek spreje a kvapky do nosa ( iba slanú vodu, propolis a bylinky môžem). Takže neverte lekárom, ak vám povedia, že to je neškodné. Som žijúci dôkaz toho, že nie je. Nič iné som do nosa nepoužila, takže to bolo z toho.

silsil
20. okt 2017

@piru uplne chapem..ono sa to dlhodobo ani nema brat.. ja som vzdy max 7dni..a to ani nie v kuse..

jednak vsetky lieky dlhodobo do nosa su aj navykove..a rozozeru sliznicu .. tiez som si na orl vypocula 🙂 ale teda ja som mala ine problemy..

piru
5. dec 2017

Teraz keď cítim diskomfort v nose, zistila som, že mi celkom dobre robia spreje z DM (oni sú na báze morskej vody, takže ich aj moja citlivá sliznica prijme).

juliankaaa1995
10. máj 2018

@silsil vyskusaj stopalerg.sk pozriet, ja to uzivam lebo som mala rovnake problemy, toto mas vsak nie klasicky liek ale prirodne zlozenie, mne to zabera vynikajuco na alergiu a zaroven neriesim to o com pises _