Alergia, astma, spreje a alergénová imunoterapia

27. máj 2024

Chcela by som sa asi len utesit, pripadne zistit ako to mali ostatne deticky a ci sa Vam stav zlepsil. Dcera skoro 6 rocna, alergicka ( na prach a roztoce( zacinala klasika nejaky aerius, nasonex, medzitim sa aj mandle vybrali lebo zle pocula atd. Tento rok od novembra uz sme v cykle - priedusky, vkuse cosi, piskaju pri dychani, jak chyti nejaky kasel kasle mesiac a mne uz je hned zle lebo viem ze to zas skonci zapalom priedusiek. Vdecembri mala dokonca zapal pluc. Odtedy zase asi 3-4 krat kasel ktory zakazdym skoncil piskanim priedusiek. Zvlastne je ze to dieta vyzera uplne zdravo, beha, jasi sa, nic jej neni, este sa so mnou dohaduje preco ma ist k dr ked sa citi dobre :D proste absolutne nevyzera chora len kasle a priedusky piskaju napriklad. Robili jej aj spirometriu ok, brali krv na imunotu atd, tiez ok. Doma jej davam uz len Imunoglukan lebo mam pocit ze uz ani svatena voda nepomoze. Brala od novembra flixotide, prilezitostne Ventolin, potom jej zmenili na silnejsi Flixotide, nakoniec sme presli na Seredite. Ma aj spiromon tabletky, buduci mesiac mame zacat alergenovu imunoterapiu a od toho mi slubuje doktorka zeby sa mala vymotat z tohoto zacarovaneho kruhu. Mali ste niekto s detmi podobne skusenosti, ako sa to doriesilo, pripadne zlepsilo sa to po podobnej liecbe ? ja uz fakt ked ju pocujem zakaslem tak mi ostane zle ze isto do tyzdna/dvoch ma aj priedusky chytene a zas kolotoc doktorov a liekov :D

taisu
27. máj 2024

Syn ma alergiu na roztoce a tiez ten kolotoc, a imunoterapia mu veľmi pomohla. Dva roky berie Staloral a teraz byva chory ako vsetky deti, + zodak denne, ale Nasonex uz iba príležitostne, 2-3 krat za rok. drzim palce aby vam tiez pomohlo

autor
27. máj 2024

@taisu dakujeem, j ona ma presne alergiu na roztoce, momentalne brava Aerius, a Flixotide mala, teraz jej ho vymenili za silnejsi Seredite. Buduci mesiac mame zacat s tou imunoterapiou, tak hrozne dufam ze aj jej to pomoze ako Vam. Lebo mna uz z toho ide porazit, zacne kaslat, jej spoluziaci su za tyzden nazad v skolke a ona vymeska mesiac s chytenymi prieduskami

danielahamar
27. máj 2024

Ako berie ten Seredit? Môj 3.5r ma 2x 1vstrek polroka denno denne

autor
27. máj 2024

@danielahamar ona má.tiez jeden vstrek ráno a vecer...predtým malá skoro pol roka flixotide ale zmenili na toto.... Ja ani nečakám žeby sa to nejak skoro vysadilo tieto jej spreje 😔

danielahamar
27. máj 2024

Nejaká strava jej nerobí zle? Čreva ma v akom stave?

autor
27. máj 2024

@danielahamar robili jej aj testy na potraviny všetko, aj z krvi a nemal by byť nejaký problém....ani s chodením na wc není problém žeby mala zápchy, hnačky... Oni to teda celé dávajú za vinu ten alergii na roztoče, ja sama neviem už čo si mám myslieť

machulka13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majkeezsk
29. máj 2024

Ahoj, bol som rovnaké decko, od narodenia astma, alergia na úplne všetko. Užíval som a zväčša užívam všetko od malička. Spreje mi ostali do dnes. Seretide je silnejší sprej na prevenciu toho, aby nezačalo pískat na prieduškách. Ventolin len pri záchvate, resp. pri veľmi silnom pískaní. Takisto mám nasadenú imunoterapiu už tretí rok. Mám 21 a užívam flixotide, montelucast, ventolin v prípade potreby (od začiatku imunoterapie som ho použil asi 3x), a Acarizax - imunoterapiu. V prípade, ak by mi spuchlo hrdlo alebo ak by nastala nejaká alergická reakcia po acarizaxe, si mám dať desloratadine.