Alergia a respirátor/rúško

sassa15
8. sep 2021

V poslednej dobe som nestihala sledovat vsetko okolo korony. Moja mamina ma silnu alergiu, momentalne sa jej tazko dycha aj bez respiratora alebo rusku. Neviete nahodou, je niaka moznost aby ju nemusela nosit? Je ockovana, cely cas sa riadi tym co vydaju, akurat teraz ma fakt problem. Nechce nikam ist na akcie alebo tak, ani na kavicku, do obchodnych centier, ale obcas potrebuje zajst do potravin a tak. Tak ked mi viete poradit, tak by som bola vdacna. Potrebujem rady ktore su v sulade aj s nariadeniami. Dakujem 🙂

79viktoria79
8. sep 2021

@sassa15 nech si usije alebo kupi cisto bavlnene ,to by jej nemalo uskodit,a respirator Bisaf ,ine poradit neviem, pochybujem ze jej niekto da papier na to,a ked nie urob jej nakup a ona len ked bude potrebovať,10 min hadam vydrží

klip0
8. sep 2021

@sassa15 musela by mať papier od lekára a aj to by sa s ňou mohli v potravinách dohadovať. Radšej nech si teda spraví nejaké fakt tenké rúško

bloger
8. sep 2021

@sassa15 možno by sa dalo dohodnúť priamo v tom obchode vysvetliť im situáciu verím, že by ste sa dohodli

suge
8. sep 2021

Epidemiologická situácia na Slovensku sa opäť zhoršuje, tak neviem, či je akurát teraz ten správny čas riešiť nenosenie rúška.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sassa15
autor
8. sep 2021

@suge Ja by som to neriesila, len uz sama vravela ze beztak jej strasne tazko dycha, ze ona to uz nedava v respiratore/rusku. Verim ze to bude nosit kym sa to da, ale nechcem aby mala problemy.

bloger
8. sep 2021

@viestta ako keby sa to všade tak dodržiavalo ale dobre dalo by sa ešte poprosiť niekoho kto by bol ochotný nakúpiť jej

sassa15
autor
8. sep 2021

@viestta Ja nechcem aby dohodla s personalom, ale niaky papier od lekara. Mozno teraz trepem… ja sa len bojim ze pride chvilka ked az tak jej bude blbo ze to fakt musi zlozit a potom bude mat problemy. Tak by som to chcela mat co najviac osetrene Dakujem, skusim kupit, mozno s nimi bude aj ok.

sassa15
autor
8. sep 2021

@79viktoria79 Nemam ju az tak blizko aby som jej mohla urobit nakup. Skusam sa dohodnut s niekym od nej, ale zatial bez ochoty.

klip0
8. sep 2021

No tak nech ide teda k lekárovi a vysvetlí situáciu

patus_2
8. sep 2021

@sassa15 tak vybaviť papier od lekára a na situácie kedy sa s niektorými ľuďmi ťažko dohaduje, by som mamke zaobstarala rúško, úplne tenke, jednovrstvove z takého materiálu ako sú tie jemnučke šatky do krku. Ak budete mať tmavú farbu, tak nebude vidieť, že je úplne tenke.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sassa15
autor
8. sep 2021

@klip0 Je to ok ked len bude mat niaku latku cez tvar? Aj ked fakt ze tenucke? Neviem, hladam len riesenie, ako som to pisala ona s nosenim ruska problem nema, ale teraz jej okrem stazeneho dychania sa pridava aj to zo jej tecie nos, slzia sa jej oci. Uz teraz ma problem s tecenim nosa, ked som bola s nou minuly tyzden, tak ledva stihla kratky nakup, a utekala von…

sassa15
autor
8. sep 2021

@bloger tiez skusim, ale nechcem/nechceme uskodit ani predavackam.

sassa15
autor
8. sep 2021

@bloger My sme blizke okolie BA,tu sa to dodrziava celkom striktne.

klip0
8. sep 2021

@sassa15 určite je okej aj tenučká látka, to vidím veľa ľudí tak v obchodoch, pri každom nákupe. Ale keď bude povinný respirator (červené okresy) tak musí byť respirator. Tak by som radšej išla k lekárke nech ma dovtedy papier a pôjde len s tenkým rúškom a keby jej niečo hovoria ukáže papier

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bloger
8. sep 2021

@sassa15 v poriadku nemyslel som to zle chcel som iba pomôcť ten papier by podľa mňa pomohol ale ak to nebudú akceptovať tak nech si dá to rúško

lilke
8. sep 2021

@sassa15 nechcem navádzať na zlé, ale nech si dá v krajnom prípade rúško na špičku nosa alebo tesne popod nos (mňa osobne to irituje v obchodoch, keď tak ľudia chodia), a keď pôjde k pokladni, natiahne si vyššie.
Ale nepoužíva tvoja mama nejaký dráždivý prací prostriedok? Nech si kúpi detský prášok na pranie, a poriadne vyplacha... moja mamina, veľmi silná alergicka, môže napr. iba lovelu. Alebo nemá nekvalitné lacné ruska? Lebo čistá redšia bavlna by nemala dráždiť, a mamine príznaky že by vybehli za 10-20 min?

jana_eyre_2
8. sep 2021

Kúp mame tunel na krk, sú úplne tenke a dycha sa v nich lepsie, zatiaľ stačia a môže sa nimi nahrádzať Rusko aj v interiéri.. my sme ich nosievali len v čase keď sa malo nosiť aj vonku a šli sme do prírody a ak náhodou šiel niekto okolo dali sme ho na ústa s nosom...

Keď bude znova potrebný respirator, tak potom už skončí aj sezóna alergii, ak teda nie je alergická na plesne a roztoče.. a to už by sa malo dýchať ľahšie.. teraz je ešte stále dosť teplo to dýchanie dosť sťažuje v Rusku..

matkahelka
8. sep 2021

@sassa15 nemyslim, ze najdete lekara, ktory sa pod take nieco v aktualnej situacii podpise.
existuju uplne tenucke bavlny, priehladne, z toho nech si da usit ruska. to ani nepociti, ze nieco ma. moja dcera ma v skole spoluziacku, ktora omdlievala z rusok, 2x vyslovene odpadla, mamicka kupila uplne tenucku bavlnu, ako pavucinka, dala nasit ruska z toho a odvtedy pohodka, v pohode to dievcatko udycha.

lopka1313
8. sep 2021

Inak ruska, ak pouziva latkove, odporucam zehlit a prat jedine bez avivaze, kludne s plachanim naviac a davat menej prasku, idealne nejaky jemnucky. Lebo aj to moze sposobovat problemy... Zatial nech si zozenie nejake z jemnej lahkej latky a prinajhorsom ho nosi pod nosom (tiez ma to neskutocne irituje). Ked budu potrebne respiratory, tak neporadim, jedine vyskusat viac znaciek a nosit ten najtensi, co najde.

sassa15
autor
8. sep 2021

@viestta slovencina nie je moj materinsky jazyk, ale beriem 🙂

sassa15
autor
8. sep 2021

@bloger ja tiez nie. ale dakujem ze si napisala, cenim si to 🙂 . Ale nie som si ista ci si chcela reagovat na moj kommentar 🙂

sassa15
autor
8. sep 2021

@jana_eyre_2 Nie,ona ma alergiu na ambroziu, nema to zrovna dlho trvat, akurat je to velmi silne. Dakujem za typ 🙂

sassa15
autor
8. sep 2021

@matkahelka Dakujem za typ 🙂

sassa15
autor
8. sep 2021

@lopka1313 Skusim jej to povedat, vyssie mi poradili par znaciek, tie urcite vyskusame taktiez, teda ja onjednam, mama skusi 🙂

lilope
8. sep 2021

@sassa15 Nech nosí rúško pod nosom ako to robí väčšina ľudí. Nikto jej nič nepovie a môže voľne dýchať nosom, nebude sa dusiť.

jana_eyre_2
8. sep 2021

@sassa15 hej veru aj môj syn a dcéra teraz trpia.. aj palina aj ambrózia a včera cez ňu prebehli, dnes sú úplne odpálení z príznakov 🙄 snád to rýchlo odkvitne, keby aspoň troška spŕchlo..

ukulela
8. sep 2021

@sassa15 objednaj jej. Dovoz robi napr lunys.