Alergia a lieky

23. apr 2022

Ahojte
Pred týždňom mi predpísali tabletky a sprej na alergiu a mám prísť na kontrolu o 2 týždňe.
Chcem sa spýtať, tieto tabletky/sprej mi už ostane vždy alebo teraz ak už nebudem mať príznaky tak mi ho zoberú?
Príznaky už nemám také intenzivné a je mi lepšie ale neviem či sa mi to nevráti ak to prestanem používať. To sa po dvoch týždňom “vyliečim” z alergie?

autor
23. apr 2022

Lebo dlhodobo sa to asi nesmie a škodí. Preto sa pýtam, či sa z toho do tých 2 týždňov vyliečim tak, že už nebudem mať problém ani bez nich

joesvk
23. apr 2022

Lieky ti dali na tlmenie príznakov, nie na liečbu. Alergia nezmizne, ale nebudeš mať nežiadúce príznaky. Uvidia po dvoch týždňoch ako sa máš. Keď dobre, asi budeš pokračovať v liečbe.
Niekedy sezónnej, niekedy celoživotnej.

zuzubb007
23. apr 2022

Z alergie sa neda vyliecit ani za tyzden ani za mesiac, ale za par rokov 5-10 mozno hej pri brani liekov roky, tie lieky na dva tyzdne dali aby zistili ci zaberu a potom sa nastavuje dlhodoba liecba na roky

autor
23. apr 2022

Takže to nieje ako antibiotikum, že 2 týždňe a potom mi ich zoberú ale skôr na skúšku či tieto zaberajú (tlmia príznaky) a ak áno tak mi ich dajú dlhodobo. Dobre rozumiem?

thereisabear
23. apr 2022

Lieky na alergiu sa práve majú užívať dlhodobo. Nie je to ako ATB.