Alergénová imunoterapia

leona45
3. aug 2021

Ahojte, ma niekto skusenosti s touto liecbou? Pomahá? Alebo ostať pri klasickych liekoch? Ďakujem

simsalabim
3. aug 2021

@leona45 myslis liecbu napr. kvapkami Staloral, co sa podavaju denne niekolko rokov, alebo injekcie? Mne pomohli obe,injekcie v detstve a Staloral v dospelosti, velmi vyrazne, este ked vyrabali kombinovany.

snehulak77
3. aug 2021

Áno, aj mne Staloral pomohol. Môjmu bratovi ani nie, ale alergia je taka premenlivá. Jedno obdobie sa mi dosť pohoršilo, po tehotenstve dokonca alergiu na potraviny už ani nemám, ale pele, trávy, roztoče ostali výrazne. Je veľa vecí, ktoré to dokážu ovplyvniť. Určite ale treba skúsiť

kristiii
3. aug 2021

@leona45 pripnem sa, syn by s ňou mal začať na jeseň. Neviem či pomôže, ale určite vyskúšame

nitka1157
8. nov 2022

@kristiii ahoj pomohla vam? Kolko ste platili alebo platite?

kristiii
8. nov 2022

@nitka1157 ahoj, vieš čo ešte teraz začal len druhý rok liečby a tam treba podstúpiť vraj minimálne 3, ideálne 5, tak ešte neviem nejak posúdiť, iba že jablká mu zatiaľ stále vadia 🙂 On má skríženú alergiu na brezu. Ono záleží, o aký druh alergie ide. Môj užíva 6 balení v kuse cca pol roka, potom pol roka pauza a tak dokola a platíme za jedno balenie cca 10 eur. Takže 60 eur za rok

nitka1157
8. nov 2022

@kristiii dakujem ti za rychlu odpoved. Dnes zistili synovi a bol s nim na vysetreni muz.a ako chlap.zapamata si polovicu a este sa ani nepopyta nic. Dr povedala ze sa mame do februara rozhodnut. Ale ked nemas info vobec tak podla coho sa rozhodovat tazko

kristiii
8. nov 2022

@nitka1157 vieš čo ja som sa bavila s dvomi ľuďmi, ktorí to už podstúpili a obaja si pochvaľujú, že pomohlo. Tak preto sme sa na to dali. Ale osobne veru ešte neviem povedať.

nitka1157
9. nov 2022

@kristiii aha ja nepoznam veru nikoho takto.
Este sa chcem spytat perinu vankus ma aku? Alebo kde ste kupovali?

kristiii
9. nov 2022

@nitka1157 vieš čo nejaký klasický antialergicky, neviem odkiaľ má presne momentálne... JYSK, Lidl? Fakt neviem, nekupujem mu nejaké špeciálne, len teda aby neboli paperové. Nám skôr kázala doktorka utierať prach namokro, vyhodiť koberec (ten som ale zrušila len od jari do jesene, teraz som mu ho už vrátila ako je chladnejšie), nevešať prádlo vonku a tak

nitka1157
9. nov 2022

@kristiii jaj taak.tiez ma koberec a hrava sa na zemi tak ho necham. Paperovy ma vankus ten ide prec a tiez plysakov ma pretriedit.dufam ze mu to vsetko pomoze aspon trochu .dnes mu davam do poriadku izbu..vonku sa nema susit? A v susickke moze??

kristiii
9. nov 2022

@nitka1157 no ono asi záleží na čo má alergiu. Môj má hlavne na ten peľ, tak preto mu nemam sušiť vonku. Sušička podľa mňa nemá prečo vadiť, ide o to, aby sa mu ten peľ nezachytaval na veciach. A hej, aj plysaci išli preč, na tých som zabudla.

nitka1157
9. nov 2022

@kristiii ma aj pel roztoce prach

kristiii
9. nov 2022

@nitka1157 no tak potom je lepšie asi sušiť vnútri alebo v tej sušičke, ak máš teda možnosť. Aspoň v tom období, keď kvitne to čo mu vadí (u nás to je pomaly celoročne 🙄😅).

nitka1157
10. nov 2022

@kristiii vdaka za tvoj cas a pokec.dufam ze sa z toho dostaneme