Aký strojček si mám dať?

12. okt 2022

Poraďte mi aký strojček si dať na zuby či kovový,neviditeľný invasilign alebo neviem aké ešte sú druhy.Co je najlepšie na vyrovnanie,koľko sa to nosí?A hlavne cena ma zaujíma.Viem že to je individuálne,no približne.Mam 30 rokov a chcem si dať spraviť zuby,predné 5 ks mám vykrivene von.Konecne som si nasetrila na to a chcem zmenu výzoru.

slovenka753
12. okt 2022

Skôr povedz aký máš rozpočet. Neviditeľný pokiaľ viem začína niekde na 3k. Ja som kedysi dávno nosila úplne že klasický a podla mňa to nie je žiadna tragédia ho mat.

autor
12. okt 2022

@slovenka753 Rozpočet 3000 max 3500 ,klasický kovový neviem predsa to dosť vidieť a na dospelej žene.Uz vidím dopredu že sa mi budú ľudia vysmievať sa za to.

patka06
12. okt 2022

Odporúčam Invisalign, dĺžka liečby aj cena zavisí od stavu chrupu.
V konečnom dôsledku nie je oveľa drahší ako fixný a je omnoho praktickejší.
Dcéra je síce teenedžerka, už končí liečbu, mala ho 2 roky - zlepšenie bolo vidno už po mesiaci - fixný sme jednoznačne odmietli.

svokrinjazykmonika
12. okt 2022

Ja mám ten úplne obyčajný a nosím ho pyšne ako šperky. (Bodaj by nie, keď už mám v papuli cez 2800€...) Ružové gumičky a narúžované pery vyzerajú krásne. Nikdy som sa toľko neusmievala ako s ním. Nikdy som neľutovala ani sekundu že som si ho dala, btw tiež v tridsiatke. Podľa mňa tie akože neviditeľné a keramické a neviem aké sú iba výhodné peniaze navyše lebo ten strojček aj tak proste vidno.

hradnapani
12. okt 2022

ak mas na invisalign, dala by som si ten. Ale neviem, ci ti tych 3500 na to bude stacit - asi bude treba hladat

autor
12. okt 2022

@svokrinjazykmonika Máš kovový obyčajný?2800 je veľa,som myslela že kovový stojí menej.Ze len tie neviditeľné sú drahé

miskakyska
12. okt 2022

S Tvojim rozpočtom,sa ako samoplatca nezmestiš,ani do kovového

autor
12. okt 2022

@hradnapani Koľko stojí invasilign?

autor
12. okt 2022

@miskakyska Prečo,koľko to stojí?Kovový by malo byť najlacnejši nie?

hradnapani
12. okt 2022

mozes ho mat za 3500 , aj za 5000 - zavisi, kde si ho das urobit a ako dlho ho budes potrebovat

miskakyska
12. okt 2022

..si pozri v Tvojom okolí celustnych ortopédov a ich cenníky..
.. určite nebudú podľa Tvojich predstáv..

mandzula
12. okt 2022

@autor to s akymi ludmi sa stretavas, ze by sa ti mali vysmievat? Dcere som vravela, nech sa cim viac usmieva, nech vsetci vidia, ze na to mame, a to fakt vyzerala ako kon so zubadlom, kedze sme riesili oba obluky. Tym chcem len povedat, ze dolezite je to, ako to pojmes ty, nie okolie.

autor
12. okt 2022

@mandzula Väčšinou cudzí ľudia sa vysmievajú a ukazujú na ľudí kto neni podľa ideálu krásy.
@miskakyska Pozerám no nemajú konkrétne cenníky.Je to individuálne.A keby som obehla viac celustnych ortopédov a u každého sa opýtala na cenu,aj za to sa platí?

hradnapani
12. okt 2022

ale za strojceky sa dnes uz fakt nikto nevysmieva - teda pokial nezijes v nejakom zaostalom zapadakove, kde je dovod na vysmech akakolvek odchylka.

patka06
12. okt 2022

Za Invisalign sme platili komplet všetko 3000.- /skeny a RTG chrupu, dlahy na 2 roky + potom retenčné, všetky potrebné návštevy/
ZP neprepláca z neho nič

mandzula
12. okt 2022

@autor dcera ma strojcek 5. rok a neposmieval sa jej nikto, bola hitom triedy, ked s nim ako prva prisla. Ano, kedysi sa detom smiali aj pre okuliare - v minulom tisicroci.

patka06
12. okt 2022

@svokrinjazykmonika priesvitný Invisalign fakt nevidno - dcéra ho nosí a často sa musím spýtať či ho má alebo nie.

svokrinjazykmonika
12. okt 2022

Áno kovový, obyčajný. 2800 a to ešte nie je zďaleka všetko. Ale rovná sa to veľmi rýchlo, hlavne zo začiatku, len tie posledné doťuky trvajú dlhšie. Ja som tam od začiatku zarátala všetko čo s tým súviselo, poradenstvo 20€, odtlačky asi 50€, 2x roäntgen 50€, nejaké drobné poplatky medzi tým a potom jedna čeľusť 750€, druhá čeľusť 750€ a každé doťahovanie 160€. No bohužiaľ mali sme si to dať spraviť ako deti, poisťovňa by nám preplatila polovicu...

ja_mama
12. okt 2022

V tvojom veku si platis strojcek sama ci fixny alebo neviditelny. U nas su ceny skoro rovnake, je to ale pripad od pripadu - zalezi na dlzke jeho nosenia. Rozdiel je ze neviditelny zaplatis cely na zaciatku a pri fixnom platis na kazdej prehliadke cosi, takze postupne splacas. Ja by som sla isto do neviditelneho hlavne z dovodu, ze si vies pri nom poriadne umyt zuby a nemusis sa prepletat kadejakymi kefkami cez drotiky.

autor
12. okt 2022

@patka06 3000 pre dospelého?

patka06
12. okt 2022

pre 14 ročnú
Pre dospelého nie je oveľa drahší, ako píšem vyššie cenu povie lekár pri 1.konzultácii

michaela26296
12. okt 2022

Ahoj, ja som nosila strojček 2 a pol roka, mala som klasický kovový. Dali mi ho ked som mala 23 rokov, dole išiel len teraz nedávno. Nezažila som aby sa mi niekto vysmieval, myslim si ze toto uz ľudia teraz vôbec neriešia 🙂 určite by som šla do kovového aj z toho hľadiska ze si ho nemôžeš dat dole, zatiaľ čo tie neviditeľné vyberáš a to niekedy ľudí láka ked sa zuby posúvajú a bolia. Mna vyšiel okolo 2100 eur (Košice).

autor
12. okt 2022

@ja_mama Neviditeľný robia všetci celustny ortopédi,či nepretlacaju len kovové?Nevyznám sa v tom.No ja môžem dať na to max tich 3500 eur.Aj to už rodina škaredo sa pozerá na mňa že kopa peňazí chcem vyhodiť von oknom.

mandzula
12. okt 2022

@autor to vobec nie su vyhodene peniaze, nejde len o estetiku a sebavedomie, ide aj o zdravie, krive prekryvajuce sa zuby nikdy nevycistis tak ako rovne. Chod do toho.🙂

patka06
12. okt 2022

Pokiaľ viem tak neviditeľný nerobia všetci.
My sme našťastie natrafili na skvelú lekárku, ktorá ho robí, kovový síce robí tiež, ale len ak si ho želá vyslovene pacient, ktorých je už teraz málo.
Za moju dcéru poviem, že sú to najlepšie investované peniaze. Chrup napravený takmer bezbolestne.

autor
12. okt 2022

@mandzula Viem,ja chcem aj kvôli sebavedomiu si dať spraviť.Len rodina má na to iný názor.

mandzula
12. okt 2022

@autor predpokladam, ze rodina ti hovori, ze sa ti budu ini vysmievat. Dlab na nich, robis spravnu vec.🙂

fadama
12. okt 2022

Syn ide na strojcek v novembri. Chceme ten akože neviditeľný ( nie preto aby ludia videli, ze na to máme...🤦‍♀️)
No nech rozhodne ortopéd, ktorý bude lepší.
Neboj, nikto normalny sa ti smiať nebude. Iba ak tak idiot, ktorý ti môže byť ukradnutý.

mandzula
12. okt 2022

@fadama zrejme si reagovala na moj komentar - bol mysleny zo srandy, chcela som len poukazat na to, ze je dolezite, ako sa k strojceku postavia rodicia, my sme sa s dcerou k tomu postavili tak, ze sme si z toho tymto sposobom urobili srandu a dcera sa na strojcek tym padom tesila.

ja_mama
12. okt 2022

Nie, neviditelny nerobia vsetci. Najlepsie ked by si si nasla takeho dr ktory robi oba a on ti poradi najlepsie riesenie pre tvoje zuby. Niekedy sa neda dat neviditelny, ale vo vacsine pripadov a ked ide hlavne o mensie upravy zubov tak je vhodny, to vsak zistis az po prvej konzultacii. Sa cudujem, ze ta rodina prave v tomto nepodpori, naozaj nejde len o estetiku ale aj o dlhsiu trvacnost zubov.