Aký samotest na Covid-19 odporúčate z lekárne?

viky173
21. jan 2022

Ahojte,

prosim Vas, tie co mate skusenosti s domacimi testami na covid. Ma ich nejaky zmysel pouzit ak clovek nema ziadne priznaky ale bol v kontakte s pozitivnym? Bude to mat v takom pripade nejaku vypovednu hodnotu? Ak ano, aky odporucate? Nazalny / slinny? Ktora znacka? Kedy sa moze pouzit (po akom case od kontaktu)?
Ide o to, ze moj brat je strasny baran, tvrdohlavy... V sobotu bol so 4 kamaratmi par hodin a jeden z nich mal covid. V sobotu este priznaky ten kamarat nemal, ale ze pondelkovy PCR uz mal pozitivny a od nedeli rana bol total chory. Dnes som sa dozvedela, ze su chori aj dalsi 2 kamarati. Trochu sa bojim, ci aj on sa nenakazil, nie je ani ockovany. Byva v dome este s rodicmi, sice ma pre seba horne poschodie a vraj sa izoluje, aj tak sa bojim, ze ci nahodou nieco neprenesie hlavne na otca, je onko pacient 😖. Ale brata nedokopem na PCR, ked mu nic nie je. Strasne to zlahcuje. Ak by som mu doniesla aspon tie samotesty, snad by som ho dokopala sa aspon takto otestovat.

janinah
21. jan 2022

@viky173 v takom prípade kedy je silná možnosť,že je pozitívny treba PCR test,AG môže byť negatívny a pritom covid mať môže....ak je taký "zodpovedný" tak si nemyslím,že by sa ti priznal,že má sopeľ alebo že ho hlava bolí....
ale ak chceš samotest,tak úplne hocijaký z najbližšej lekárne,poradia ti..lenže ako píšem,hrozí,že bude negat a brat začne behať kdekade,lebo však je ok....a pritom byť nemusí....

viky173
autor
21. jan 2022

@janinah takze to nema moc vyznam skusat? aj som si myslela, len to bola jedina moznost co mi napadlo...
no ved toto, ja by som ho tam aj sama prihlasila, ale on by tam nesiel... je strasny od puberty s nim len problemy s nim

janinah
21. jan 2022

@viky173 skús mu zavolať,povedz,že si ho už prihlásila na PCR kvôli otcovi,že už len čaká na termín...že ako zareaguje,možno povie,že ok....a potom ho ozaj nahlás

viky173
autor
21. jan 2022

@janinah a prosim Ta, nebude mat nejaky problem ak tam potom nepride? skusim to tak urobit, ale fakt tam podla mna nepojde... vies, on mi to hovoril hlavne preto, lebo sa chvastal, ze on nic nechytil, ze vsetci ostatni chori, je fakt v tomto nepochopitelny

janinah
21. jan 2022

@viky173 to neviem....preto píšem,že najprv mu povedať,že je prihlásený / a nebude ešte/ a ked vybuchne a vynadá ti,tak sa na neho vykašli....a povedz len toľko,že ak ochorie otec ,tak to bud ena jeho -bratovom svedomí a on sa bud eo rodičov starať aj vybavovať nemocnicu aj pohreb /prepáč,je to surové,ale možno len také silné slová mu otvoria oči/
mne otec na covid zomrel a jediný svetlý bod v celom nešťastí bol,že som mu covid nedoniesla ja,čo pracujem v covid budove nemocnice

viky173
autor
21. jan 2022

@janinah to ma velmi mrzi ako to dopadlo u Vas, chapem to a mala som uz tieto scenare pred ocami, ked som s nim volala a toto mi hovoril... on praveze nevybuchne nejak to len zakeca alebo ked zacnem tlacit tak povie ze ok ale aj tak urobi po svojom

lindous
21. jan 2022

Ak aj bude mať pozitívny test, zmení sa niečo na fungovaní domácnosti ? Vie ísť niekam do karantény, prípadne viete otca zobrať inam ...ak hej, spravila by som to preventívne, aj bez pozitívneho testu ..

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jitkakuruc84
26. jan 2022

Podla mna uplne naj je tento https://www.covid2019.sk/samoodberovy-test-na-c... ... tie mali aj v Rakusku deti na skolach, uplne jednoduchy aj pre mensie deti, ziadne sparanie sa v nose