Aký nosný sprej, keď mám vybraté mandle?

ivuskanat
23. okt 2023

Mávam otvorené ústa počas spánku. aký nosný sprej používate? Nemám žiadne mandle. Čo pomáha ? Máte podobné skúsenosti? Ďakujem

pralinka25
23. okt 2023

ja nerozumiem otazke. mas nadchu, ci nemozes dychat a preto chces sprej. ci mas suchu sliznicu ci preco potrebujes sprej.

ivuskanat
autor
23. okt 2023

@pralinka25 nemám nadchu. Otvorené ústa počas spánku nemôžem dýchať . je to upchatý nos? Áno potrebujem sprej do nosa. Aký neviem

rebrambora
23. okt 2023

Cely zivot dycham otvorenymi ustami.
So sprejmi pomaly, porad sa s lekarom.

pralinka25
23. okt 2023

tak niekto ma taky akokeby zlozvyk. moj muz tiez spi s otvorenymi ustami. inak dychat nevie. ktore mandle nemas. nosne ci krcne? nosne dorastaju.
ak potrebujes zvlhcit tak su tu tie izotonicke roztoky morske soli, alebo zvlhcovac kupit. ak mas vyslovene zapchaty nos tak to je problem. mozes si dat prebrusit sliznice, ak ich mas neustale zdurene, treba zistit ci nemas polypy, alergie, vazomotoricku nadchu ... skratka skus orl pricin moze byt vela. vsetky uvolnovacie spreje ako olynth, nasivin, mar rhino atd s latkou xylometazolin su navykove po 7 dnoch. uvolnia pomozu ale z dlhodobeho hladiska fakt silne navykove. s tym opatrne. skus zistit pricinu.

ivuskanat
autor
23. okt 2023

@rebrambora máš krčné mandle?

ivuskanat
autor
23. okt 2023

@pralinka25 nemám krčné mandle. Nezistili mi alergiu. Mám difuzer a čistička vzduchu som vyskúšala. Už som kúpila nosný sprej sterimar no uvidí.

pralinka25
23. okt 2023

@ivuskanat ani ja nemam mandle ale nemyslim si ze s tym to suvisi. sterimar je fajn na zvlhcenie sliznice. ale ci ti uvolni upchaty nos - to asi nie. kazdopadne treba skusit.

ivuskanat
autor
23. okt 2023

@pralinka25 nemáš krčné mandle v noci dobre dycháš nemáš problém?

pralinka25
23. okt 2023

@ivuskanat ja prave problem s dychanim mam ale to nesuvisi s mandlami. mala som ho davno predtym ako mi ich vybrali. ale spim so zatvorenymi ustami. ja vlastne vobec dychat ustami neviem.

ivuskanat
autor
23. okt 2023

@pralinka25 ďakujem pekne za odpoveď a písanie.