Aký máte názor tí, ktorí ste už zaočkovaní AstrouZenecou?

5. mar 2021

Čaute aký máte názor tí čo ste zaočkovaní na astru zenecu ? Ja som taký bojko, bala som sa o mamku aby nedostala covid...(lieči sa na tlak cez 10r). Robí v školstve v jedalni a idú uz aj oni sa očkovať teraz cez víkend s astru... Ze všetky kolegyne idú, ze sa neboja... Ze lepšie niečo ako nič... Ale ja sa bojím ešte viac, ze jej niečo bude po tom očkovaní ako keby covid mala dostať... Viem, že sú aj také prípady, že po očkovaní dostali covid tak ci tak... A až taky silný, že ležia v nemocnci... No môj strach o ňu je veľký...

mogaa
5. mar 2021

Čo dodať? no idú Astrou očkovať aj ľudí od 60-70rokov....ak sa nedá zaočkovať tento víkend, smola....môže čakať aj 3-4mesiace kým na ňu príde rad.....

pininka1
5. mar 2021

Presne,len aby potom mala moznost. Ja som tiez nechcela najprv, ale ked som zvazila vsetky okolnosti tak som sa dala a som rada. Mala som len mierne vedlajsie ucinky.

hettinka
5. mar 2021

@mogaa mamina má 68 a práve riešime, či ju nahlásiť (od pondelka) na ockovanie s AZ, alebo čakať na pfizer, Sputnik.
Lekárke sa nevie dovolať. Ja mám AZ, ale som po 40-ke. Ja v pohode... len či to risknúť u nej, čo povieš?

luccija
5. mar 2021

Po 2 očkovaní by nemal človek tak ochorieť, že bude v nemocnici máš dobré info?
Iná cesta nie je ako sa očkovať, takze nie je o čom...
@hettinka má nejaké vacsie zdravotné problémy?

evinqua
5. mar 2021

Ja som sa dala astrou, mam vysoky tlak lieceny od 30 a ine dg, vobec som nerozmyslala ze sa nedam, po ockovani som mala 1,5dna som mala teplotu do 38, bolesti svalov, klbov hlavy, nic zvlastne, vacsina mojich kolegov aj mladsich aj starsich aj bez akyvhkolvek diagnoz aj s chorobami malo podobne neziaduce ucinky. Moja teta, ktora ma 69 a tiez ma uz lieceny tlak atd, lekar vyhodnotil, ze astru odporuca, odporuca vakcinu akukolvek zo schvalenych cim skor, jej dg nie su prekazkou.

astika
5. mar 2021

Tak mňa táto vakcína odrovnala na tri dni, ale už som ok, pravdupovediac , neviem si predstaviť očkovať tým moju maminu, je síce 75+, ale tie 40 teploty by nezvládla. Na druhej strane, iná cesta ako očkovanie asi nebude.

bona
5. mar 2021

@hettinka Sputnik a AstraZeneca majú rovnaký mechanizmus účinku (obsahujú v sebe časť adenovirusu,Sputnik ľudský,AZ šimpanzí),pfizer a moderna je na inom princípe (mRNA)

mogaa
5. mar 2021

@hettinka za mňa určite počkať na Pfizer....ale neveim aký mechanizmus pri očkovnaí zvolia, či po týchto skupinách nedajú hneď rizikové skupiny a potom by automaticky ľudí z tejto skupiny očkovali Pfizerom...vôbec si to neviem predstaviť ako to chcú potom robiť.....ak by mala byť očkovaná Astrou, zvažujem račej Sputnik....ja som nad tým rozmýšlala ešte keď len hovorili že zmenia očkovaciu stratégiu, ak by mame dali Astra Zenecu tak by som ju prihlásila na Sputnik....Astra má účinnosť 70%,Sputnik 90%, asi tak...

autor
5. mar 2021

Mamka ma toho roku 59... Ale ja sa aj tak bojím... A áno, máme pacientov v nemocncii co sú po prvom očkovaní a ležia na are... Alebo aj 2 máme čo sú po druhom očkovaní s Pfizer a majú covid momentálne ale nie sú na are... Sú to záchranári...

luccija
5. mar 2021

Niekedy je to lotéria ja poznám lekárku z Covid oddelenia, ktorú Pfizer zložil na 4 dni s teplotami nikto nevie ako zareaguje či na očkovanie či samotný Covid.

mogaa
5. mar 2021

@hettinka inak asi by som počkala tie 2 týždne či sa vôbec Sputnikom začne očkovať a už sa budú vedieť aj aké boli reakcie na očkovanie.....fakt si neviem predstaviť človeka pre 70-tkou ak by schytal horúčku 39stupňov...horúčky pri Astre boli dosť bežné pri učiteľoch, preto sa ich veľa ani nechcelo očkovať, detto Astru odmietajú Nemci aj Francúzi.....

luccija
5. mar 2021

Myslíš ,že sú tam kvôli nežiaducim účinkom či ochoreli pokým im zabralo očkovanie?

luccija
5. mar 2021

@mogaa ja som niekde započula, že Krcmery hovoril, že by sa malo možno dávať len polka dávky, lebo tiež sa mu zdá, že priveľa ľudí malo teploty a dosť silné reakcie

evinqua
5. mar 2021

@mogaa moja sestra lekarka mala 40tky aj po pfizeri, len to bolo po 2.davke, pri astre su vyraznejsie neziaduce po prvej

mogaa
5. mar 2021

@evinqua ano ale je rozdiel riskovať 40-tky teploty pri vakcíne čo má účinnosť 70% alebo 95%.....z nejakého dôvodu Astru dali všetky štáty ľuďom mladším ako 65rokov, u nás to bolo 55rokov....musel tam byť veľmi objektívny dôvod....

pribinak
5. mar 2021

Synova ucitelka je staršia pani, má snáď 100 iných diagnóz. Dala sa ockovat AZ a úplne v pohode, nemala žiadne vedľajšie účinky

Ja tiež poznám prípad že sa dali ockovat Pfizerom a mali vedľajšie účinky

hettinka
5. mar 2021

@astika maminu 75+ môžeš nahlásiť na ockovanie s Pfizer. Môj otec šiel hneď ako bolo možné a twraz dostal 2. dávku

hettinka
5. mar 2021

@bona áno, to viem. Len Sputnik uvádza vyššiu účinnosť.

@mogaa Len bohvie, kedy sa dostane ku Pfizer. Ja mám AZ a teplota po 1. dávke žiadna. Fakt neviem, čo robiť.

mogaa
5. mar 2021

@hettinka no je to naoza na zváženie ...a prosím ťa kde je ten zoznam pre predavačov a učiteľov?

julie19
5. mar 2021

Môj ocino je učiteľ, má 51 a dal sa zaočkovať Astrou ... jeden deň bol veľmi spavý a mal zimnicu ... na druhý deň komplet fit

mirkava
5. mar 2021

@mogaa ktora vakvina ma aku ucinnost?

hettinka
5. mar 2021

@mogaa písala som SS, predavači sa už očkovať asi nemôžu prednostne a link pre učitelov eštre pohladám, niekam som ho tu zdieľala už

hettinka
5. mar 2021

link pre učiteľov od 56 rokov
!!!Registračný formulár je určený pedagogickým zamestnancom, ktorí sú vo vekovej skupine 56-70 rokov!!!
https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-vactinat...

astika
5. mar 2021

@hettinka Ano, ocina som dala Pfizerom. ešte som stihla, mamina mala strach, že čo a ako a teraz ľutuje, že sa nedala

teleskop
5. mar 2021

prosim ta nevymyslaj si tu veci a daj ten jeden dokaz ze po ockovani po urcenej lehote niekto dostal covid a ostal v nemocnici.

autor
5. mar 2021

@teleskop vážne, ved obleč si skafander a chod do nemocnice... Ale netvrdím, že z vakcíny proste nakazil sa, lebo jeho telo ešte nebolo odolné proti vírusu

mogaa
5. mar 2021

@mirkava Pfizer 95%, Moderna tiež cca 95%, Astra Zeneca bola prezentovaná účinnosť 60-70%, ale v posledných 2týždnoch je zo S
Škótska prezentovaná účinnosť 90% , ale s tým že len nebudeš mať ťažký priebeh, nasledijúca vakcína má byť Johnson and Johson tá má mať podobnú účinnosť ako Astra tých60-70% ale pichá sa iba v 1dávke.....na ostatné vakcíny sa čaká

simsalabim
5. mar 2021

Aj po Pfizeri mozu byt vysoke horucky. Poznam 5 zaockovanych - 3 mali po druhej davke horucky okolo 39, ale len jeden den. Dalsi bolesti hlavy a pocit na vracanie. A jeden nic. Astrou ockuju vo velkom Briti, zacali najstarsimi obcanmi iba v tlaci som nepostrehla, ze by hlasili nejake problemy. Tu reakciu asi treba ocakavat, preventivne hned dat nieco od horucky, ako pri babatkach....

autor
5. mar 2021

@hettinka No cez ten asi išla moja mama... Lebo aj ostatní nepedagogický personál mohol ísť... Keďže v škole ich robí dosť a sú v častom kontakte s deťmi... Upratovačky, školníci, kuchárky v jedalni.... Atď tak idú aj oni

hettinka
5. mar 2021

@mogaa teraz som citala, že účinnosť AZ sa zvyšuje, ak sa 2. dávka podá neskôr. Povodne sa mala podávať po 3 týždňoch a už to posunuli. Včera som zachytila info, že po 10 týždňoch dostaneme 2. dávku až.