Aký je postup pri pozitívnom teste na Covid-19?

21. sep 2023

Prosím vás aký je teraz postup pri pozitívnom teste? Ak má človek nádchu? Ako je to s členmi rodiny? Treba hlásiť lekárke? Ďakujem

patka06
21. sep 2023

Postup rovnaký ako napr. pri chrípke - už nie sú žiadne špeciálne opatrenia, ani karantény
Lekárke by som zavolala, aby zapísala do karty, prípadne vypísala PN
Ostatní členovia normálne fungujä

uhnakova
21. sep 2023

Nie si povinná urobiť nič, opatrenia sú zrušené. Čo urobíš, je na tvojej dobrej vôli a možnostiach, ako aj pri iných chorobách.

rachel36a
21. sep 2023

Nic. Nikde som nic nehlasila. Deti a muz chodili do roboty a skoly. Ja som bola par dni doma.

zuzubb007
21. sep 2023

Je to uz ako chripka, nic sa neriesi

autor
21. sep 2023

@patka06 to asi by som tiež urobila že zavolať lekárke keď náhodou zavedú nejaké opatrenia nech je výnimka...

tanyan
21. sep 2023

Z domáceho či ag testu žiadna výnimka nikdy nebola, musel to byť PCR z certifikovaného odberného miesta... Teda aspoň pokiaľ si spomínam...

unicornlady
21. sep 2023

Opatrenia už pochybujem, že by boli. A navyše, to by si musela ísť na PCR a ten by si si musela platiť. Ak by vôbec nejaké výnimky uznali.

elanor
21. sep 2023

o akych vynimkach prosim ta snivas???
covid sa uz berie ako akakolvek ina choroba.
Ak sa citis ok, fukgujes ako bezne, ak sa citis na ho... ides lekarovi.

janinah
21. sep 2023

@elanor asi sa ok človek necíti.nieco ho donútio si covid test urobit hoc " len " soplik alebo celkovo diskomfort organizmu.Je na každom.ci bude pár dní doma s opatreniami.aby nenakazil svoju rodinu.alebo bude behať do práce a obchodov.lebo však to len chripocka.

patka06
21. sep 2023

Žiadne výnimky ani výhody z toho, že si Covid prekonala, nečakaj
Ide len záznam v karte, pre prípad, že by sa vyskytli nejaké komplikácie, napr. neskôr

autor
21. sep 2023

@patka06 ok ďakujem...ja len že bude nová vláda kto vie ako im zase preskočí či nezačnú znova riešiť nejaké blbosti...

elanor
21. sep 2023

@janinah nie pri kazdom sopliku je hned clovek odpaleny, a nie kazdy soplik je hned smrtena choroba.
tak nehysterci.

falbala132
21. sep 2023

mozes urobit to, co moj kolega, normalne prides do prace a nakazis vsetkych a robis na oddeleni potom tyzden sám.

zuzuliennka1
21. sep 2023

ostat doma a liecit sa, akokeby si mala chripku, bronchitidu,.. tekutiny, teplo, oddych

janinah
21. sep 2023

@elanor co ty zvládneš ako soplik môže iného človeka dostať do nemocnice s potrebou kortikoidov,teda silných liekov...ak sa od teba nakazi,lebo nebudes povazovat za potrebne ostat doma...mam dosť skúsenosti aj odbornych na to,aby som vedela kedy treba hystercit a kedy treba brať situáciu vážne ...ale nepochopí,kto nechce

hladamematku
21. sep 2023

postup je moralny, prebieha u teba ochorenie, si infekcna...zvysok je na tvojom svedomy

falbala132
21. sep 2023

@janinah presne, niektori ludia su ale sebci.

luliu
21. sep 2023

Aj keby boli rovno zákazy a nariadenie (čo nebudú), tak niečo zapísané v karte by ti aj tak nepomohlo. Aj predtým bol nutný oficiálny test PCR

loliki
21. sep 2023

Keď si pozitívna, zavolaj svojmu obvodnému lekárovi, nech to zaznačí do karty. Ak by si mala vážnejšie problémy, nech to tam je zaznačené. Lekár sa spýta na tvoj stav, podľa potreby predpíše liek a vystaví elektr. PNku. Nemusíš nikam chodiť. Ak si pozitívna a máš príznaky - nátcha, kašel, škriabanie v hrdle a pod. NEŠÍR to ďalej a ZOSTAŇ DOMA.

loliki
21. sep 2023

@patka06 Postup nie je ako pri chrípke. S chrípkou ideš k lekárovi, ale s pozitívnym covid testom lekárovi zavoláš a vybavuješ telefonicky.

loliki
21. sep 2023

Teraz máš nádchu? Iné prejavy ochorenia nie sú? V rodine to bolo rôzne. Niekto 1 deň teploty, iný bolesť hrdla a teplota, iný 3 dni sa potí. Nevieš, čo ťa čaká.

marianini17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hladamematku
21. sep 2023

@marianini17 prosim o zdrojovanie odkial mas tento nazor, dakujem
...covid uz nie je taky infekcny ako na zaciatku (aby si ho teraz dostala, alebo niekoho nakazila musela by sa s nim velmi intimne obijimat😁)...

zuzuliennka1
21. sep 2023

@hladamematku stranka ministerstva zdravotnictva, totozne postupy ako pri chripke, ktoru mame tiez kazdy jeden rok v tomto obdobi

hladamematku
21. sep 2023

@zuzuliennka1 nenasla som to ".covid uz nie je taky infekcny ako na zaciatku " nasla som len ze priebeh nie je taky vazny o infekcnosti resp vysvetlenie o intimnom objimani som nenasla, mozem vediet preco zavadzas verejnost, ze sa covid dostane len ak sa intimne objimas?
MOja teta je na JIS dostala Covid minuly tyzden na lieceni... Dakujem ti za odpovede

marianini17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hladamematku
21. sep 2023
patka06
21. sep 2023

@loliki s chrípkou k lekárovi sa chodilo aj pred Covidom, len ak si potrebovala PN
Nikdy sa s virozami, bez vážnych ťažkostí nechodilo k lekárovi
Lekár odporúčal nechodiť - doma vyležať s vitamínmi a dostatkom tekutín

maciatkolulu
21. sep 2023

@patka06 ale to by mohol urobiť ktokoľvek,však....😉pani doktorka mám pozitívny test poprosím pn. Myslím,že zneužívania bolo už dosť.

simca06022011
21. sep 2023

@marianini17 ale nepovedz? tak preto v skole bezny... lebo sa intimne objimaju? O akych cirkusoch a test nic neprinesie hovoris? Cize ochories a budes behat s covidom po svete.. super. PRe teba. Ale napr. ja som odpalena, musela som zrusim MRI, o 3t mam oepraciu.. a lezim s covidom, praca nedorobena, nie som schopna urobit nic. LEbo nejaki rodicia si povedia,ze dieta s bolavym hrdlom, soplikom a tak, v klude moze ist do skoly... normalka. Pokym neodpadava. O otm, ze sme medzi tym ako sme prisli na to ze ma dcera kovid veselo boli z vsetkych starych rodicoch ani nehovorim.. ano pre niekoho je to bezne, dotrepat sa chory na navstevu, ved to patri k zivotu.. pre ineho ale nie ;)
@patka06 napr moj lekar uz neordinuje po telefone, ani covid, ked nieco chcem, musim prist, vysetri a tak vystavuje vsetko.. dnes rano som tam bola. Dostala som pekne krasne injekciu do zadku, par liekov na predpis a smykala domov. Odjakziva ziadna lekarka mi napr nikdy nedavala pn cez telefon, ani pred covidom, vzdy sa chodilo k lekarke...