Aký je postup, keď má niekto podozrenie na Covid-19?

8. okt 2020

Prosím, kto mi to vysvetlí po lopate? Aký je postup keď ma niekto podozrenie? Kde si to môžem overiť?

Koľko dní, po potvrdení, musí byť človek v karanténe?
Kto všetko ide s ním do karantény? A ak sú členovia domácnosti bezpriznakovi?

janage
8. okt 2020

Krok jedna zavolas lekarke. Ona Ti dalej vysvetli. Info mas aj na stranke korona.gov.sk

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
8. okt 2020

@miriam11 takže do karantény idú osoby az keď som pozitívne testovaná?

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
8. okt 2020

@miriam11 aha, už som sa objednala na testy, takže deti ešte môžu do školy?

autor
8. okt 2020

@miriam11 a ešte nerozumiem, ak budem pozitívna, objednám na testy všetkých z domu aj bezpriznakovych?

vamajka
8. okt 2020

dost nezodpovedne poslat deti do skoly, ked si myslis ze si pozitivna a kvoli takym ako si ty mame dnes vyse 1000 potvrdenych pripadov

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
8. okt 2020

Do karantény nastupuješ až ked máš pozitívny výsledok....s tebou ostávajú hneď v karanténe všetci členovia domácnosti...ak si bezpríznaková tak karanténa je 10dní, ak máš príznaky robí sa opäť test či si pozitívna alebo negatívna a vtedy tá karanténa môže byť aj mesiace - dovtedy kým budeš mať negatívny test.....členovia domácnosti s tebou nastupujú do karantny, im príde termín kedy idú na test ale aj ke´d im výde test negatívny musia s tebou ostať v karanténe lebo ty ich môžeš počas karantény nakaziť....

autor
8. okt 2020

@vamajka
@miriam11 ja sa pýtam. Aka je moja povinnosť. Zo všetkých testovaných je okolo 10% pozitivnych....áno. dnes 1000 ale koľko otestivali?

mogaa
8. okt 2020

*2mesiace

halci
8. okt 2020

@miriam11 Inak, deti kde vlastne testuju? Tiez ich treba registrovat na korona.gov.sk? Pytam sa, lebo nikde som nenasla informacie, kde ich testuju...

autor
8. okt 2020

Podľa mojich informácií sa nemusia všetci členovia domácnosti testovať. Len ak majú príznaky.

mogaa
8. okt 2020

ale to je 10% z tých čo mali príznaky a následne sú tam testované ich kontakty - s kým boli v domácnosti alebo v práci - preto je tam až 10%....ak by testovali hoci koho bolo by to oveľa menšie percento, len cielene sa testujú ľudia u ktorých je pravdepodobnosť že sa mohli nakaziť lebo boli v styku s pozitívnym

mogaa
8. okt 2020

máš zlé informácie, testovať sa musia aj členovia domácnosti a musia byť aj v karanténe

lucia147852
8. okt 2020

Ďakujem pekne za taký prístup. Mali sme ho aj u nás v meste. Panička si prišla do práce lebo veď ešte nemusí byt v karantene. Odstavila z časti 2 firmy a 2 triedy. Bola pozitívna tiež a nakazila kolegov. A áno, kvôli takým ľuďom mame takéto čísla. By má zaujimalo či by sa ti páčilo, krby niekto ony takto pošle dieťa do školy a to tvoje má nspr cukrovku alebo je imunodeficitne. Čudujem sa, že toto sa neriesi. Ale už len z pohladu ľudskosti by mohli ľudia začať uvažovať ako ľudia a nie egoistické monštra.

mogaa
8. okt 2020

@lucia147852 ak má niekto príznaky odporúča sa aby ostal doma, ale povinnú karanténu mu môže nariadiť až keď je pozitívny alebo žije v domácnosti s niekým kto je pozitívny...vtedy je to povinné

vamajka
8. okt 2020

Aka povinnost preboha ved pouzivam sedliacky rozum mam podozrenie tak nebudem posielat dalsich clenov rodiny do kolektivov

autor
8. okt 2020

@mogaa oki, dik

vamajka
8. okt 2020

@mogaa pekne si jej nahrala madam je mozno pozitivna, ale deti zajtra kludne posle do skoly. Ach boze ludia ved trochu rozmyslajte

panelacikova
8. okt 2020

@mogaa a čo svedomie a morálka? ja keby som mala sama na seba podozrenie, tak ostáva doma aj dcéra....

mogaa
8. okt 2020

@panelacikova tak jasne že by mala ostať doma a aj s deťmi aj s mužom, len pokiaľ sa jej nepotvrdí pozitívny test musí si to riešiť ako dovolenku

panelacikova
8. okt 2020

@mogaa no ja chápem... faktom však ostáva, že kvôli takýmto ľuďom sa to tu rapídne rozrastá :(

lucia147852
8. okt 2020

@mogaa to je jasne. Ale zodpovednosť a zdravý rozum. Keby zavolá do školy, tak by jej poďakovali, že oznámila a deti neposlala. Muž by do práce ani nesmel. Oni musia už podozrenie nahlásiť. A automaticky zostať doma a aj vtedy keď je podozrenie u rod. príslušníka.

leuska15leuska15
8. okt 2020

Líši sa to podľa okresu, v ktorom bývaš. Žiaľ, iný kraj - iný úrad, iné praktiky. Reálne vážne to je tak

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renab
8. okt 2020

@panelacikova rozrasta sa to aj vdaka lekarom, ktori nechcu na testy poslat. U nas v praci kolegynin manzel mal 2 tyzdne chripku. Po dvoch tyzdnoch, hoci sa necitil este ok, lekarka ho vypisala do prace. Na test sa dostal vdaka pani, s ktorou bol v kontakte, skoncila v nemocnici a udala ho ako kontakt. Je pozitivny. S nim aj manzelka a dcera, ktore 3 tyzdne chodili do prace a do skoly. A to nie je jediny pripad, nakolko lekari ordinuju cez telefon.

lucia147852
8. okt 2020

@renab lepšie je sa registrovať sám cez Corona.go aj keď na Orave sa to už nedá. Ale inde to fici. Ľudia sa dostanú skôr na test ako cez neschopných obvoďákov

renab
8. okt 2020

@lucia147852 tak ona ho presvedcila, ze ma chripku

panelacikova
8. okt 2020

@renab to je svinstvo toto. ani nie tak liečba cez telefón, ale ukončenie PN cez telefón. ako ona môže 100% potvrdiť, že on už je zdravý?