Aký hmyz ma už teraz mohol doštípať vonku?

20. mar 2023

Možno blbá otázka, ale dnes som bola robiť na záhrade a niečo mi doštípalo celé nohy od členkov až po kolená. Mala som legíny. Nechápem čo to mohlo byť.

kacusik69
20. mar 2023

mravce mozno, cez vikend som si nechtiac sadla tesne vedla mraveniska, kym som sa spamatala, hoci rychlo, uz som ich par z noh striasala a clenky mam ani nie ze dostipane ale skor take “olozene”, neskutocne to svrbi/stipe/pali ani to neviem popisat, tiez som mala dlhe leginy

dame2
20. mar 2023

Podľa mňa kľudne aj komáre, už som aj tie videla za posledné dni a tiež mám už aj štipanec (inak mne komáre večne idú na lýtka v legínach, neviem čím to je)

autor
20. mar 2023

@dame2 zbadala som roj komárov, ale takých malinkých. Máme v sude napršanú vodu a deti do toho hádžu hlinu, trávu... Napadlo mi či sa tam nemohli vyliahnuť lebo inak tu komáre skoro vôbec nelietajú. Ale je mi divné prečo len na nohy a že toľko štípancov
@kacusik69 mňa to tak svrbí, že ani nemôžem spať, ale podľa google sa to podobá na štípanec od mravca skôr ako od komára. Je možné, že som im rozryla hniezdo lebo som presádzala celú skalku na iné miesto

kacusik69
20. mar 2023

mravce vedia byt dost agresivne, a tie okridlene este viac - toto mali na svedomi, ja som nevedela tyzden rukou pohnut

patus_2
21. mar 2023

Nemohla to byť blcha? Maličké štípance, blízko seba, veľmi svrbiace. A keď sa rozškrabu tak napuchnu a vyzerajú ako od komára.

0silvia0
21. mar 2023

V zahrade mozno muchnicky, ale teda neviem ci uz je ich sezona. Moja mama po dostipani muchnickami skoncila na atb.

martinka13
21. mar 2023

Komár kľudne. Včera som riadneho doma zabila