Akútna bronchitída a piskot v hrudníku

shawlin
5. jan 2024

Caute doma sme vsetci pochoreli ja manzel aj 2 mesacne babo vsetci na atb s tou istou diagnozou...mne dali na pohotovosti pri tazkostiach aj prednizon a ventolin 3x denne no vzdy mam respekt pred tymto liekom ..vcera vecer sa mu uz ale tazsie nadychovalo citila som opuch tak som si dala ten ventolin ale ten piskot tam stale bol..okolo 22.00 som uz siahla po prednizone no cakala som.ze.sa mi po chvilke ulavi ale velni nepomohol 😔 spala som skoro v sede... tie hlieny pri lezany ma tazili..manzel sa zobudil s tym ze tiez.sa mu divne dycha 🙄 to je normalne pri bronchitide? Take stazene dychanie ?😐

kacena4
5. jan 2024

ano je to normalne, prednizon je protizapalovy treba ho uzivat podla predpisu tak isto aj ventolin vobec sa ich nemusis bat. mala davka ti neuskodi

shawlin
autor
5. jan 2024

@kacena4 takze prednizon mi neroztoahne dychacie cesty? Bojim sa aby som.nesla do nemocnice...nemozem ist prec od babatka...a strasne sa bojim aby to zase odomna nedostal... je kryty nejako ked este len predvcerom dobral atb?

kacena4
5. jan 2024

@shawlin neviem čo myslíš ci je krytý ale ak sa nebudeš liečiť kľudne sa môžeš dostať do nemocnice. takže lieky ber ktoré ti predpísal lekár. ventolín je na roztiahnutie priedušiek prednizon je protizápalový liek

shawlin
autor
5. jan 2024

@kacena4 tak.ci zase sa nenakazi maly odomna ci ho tie dobrate atb nejak este chrania 😐..ja sa samozrejme liecim aj budem dalej len ozaj som nezazila aby som take dychanie mala ..

marianarem
5. jan 2024

@shawlin Ale to.je pri zapale priedusiek normalne. Piska to, chrci to. Hlieny len tak nezmiznu, no postupne sa vykaslu a ak zaberu atb, tak nove sa nebudu tvorit. Kedy si zacala brat atb? U mna pri bakterialnej bronchitide ulava prisla za dva dni a bola skokova.

shawlin
autor
5. jan 2024

@marianarem utorok vecer o 22.00 prvu tabletu a mam kazdych 12 hod cize utorok.jedna tableta stredu stvrtok dve a dnea dalsia o 10.00 cize 5 zo 14tich som uzila

marianarem
5. jan 2024

@shawlin Tak ak je to bakterialne a trafili sa s atb, tak uz coskoro by to malo byt lepsie.

shawlin
autor
5. jan 2024

@marianarem dufam ze to tak bude 🙏

kacena4
5. jan 2024

to ze neberies spravne lieky nema nic spolocne s tym ci znova ochorie dieta

pe_mi
5. jan 2024

@shawlin ahoj,my máme celá rodina to isté.dostali sme jeden od druhého.dospeli berieme atb doxyhexal,miflonide a atrovent.
Decká majú sumamed mladšie a starší atb lekoklar.
Pištime,chrapčime a hlieny až do povracania.5 tyzdnov choroby dokola.uz 2 týždne pred vianocami sme boli všetci doma .teraz zase nenastúpia prvý týždeň.
Pália nás hrude ,dusivý kašeľ..verím,že to pomôže

shawlin
autor
5. jan 2024

@kacena4 preco nespravne? Idem podla instrikcii lekarky...atb..stoptusin 3x denne ventolin 3x 1 vstrek a lri zhorseni stavu prednizon ..len ma zaujimalo ci takto po dobrati atb je clovek nejako este imunny nic viac 😊 ale hej este som myslela ze mi ten prednizon uvvolni dychanie lebo mi pichali dexamed na pohotovosti a som myslelanci to nema rovnaky ucinok...a preto ze alergolog mi vravel ze pri aatma zachvate si mam dat okamzite prednizon 😊