Aktuálna téma koronavírus.

evaeva123
12. mar 2020

Neviem a akej vekovej skupine ste ženy ktoré tú píšu.Ja už nemám miminká,ale ako reagujete na tú situáciu s koronavirusom.?Podľa môjho názoru je to veľa o psychyke,už nás asi politici úplne blbnú.Možno sa mýlim,ale keď povedia,že ruky treba umývať 20 sekúnd minimálme,tak nech mi povie mama,ktorá má 2 deti a množstvo problémov,MÁ ČAS SLEDOVAŤ 20 sekund umývanie rúk.?Potom sa ani nestíha venovať ďetom,rodine,mužovi a hlavne sebe,lebo je úplne zblbnutá.

pips
12. mar 2020

Rozhodla som sa napisat svoj prispevok, aby niektore maminy a rodiny prehodnotili svoj postoj ku korone. Pred xrokmi dostalo moje dieta neznamy virus, ktory jej sposobil tazky zapal pluc – podobne ako korona. Dieta mi prestavalo dycha, teplota len jemne zvysena t a dostali sme sa do nemocnice. Cestou ako nas tam manzel odvazal, drzala som nasu malu v naruci – v hrudi hrca bezmocnosti- pozorujuc ako nedokaze dychat. Nezelam nijakej mame takyto zazitok. Modlila som sa ku vsetkym svätym na stvrtu aby sme to prezili.v nemocnici ju pripojili na pristroj, ktory kazdych pet minut hlasno pipal lebo saturacia kyslikom nam prudko klesala. Lieky ziadne ucinne, lebo sa tiez jednalo o virus a nie o bakteriu. Prve styri dni v nemocnici boli strasne – jej zdravotny stav sa zhorsoval – lekari okolo nas chodili – nic nehovorili. Pristoj pipal skoro stale, cize som 4 dni nespala, nejedla iba som pila..boli to 4 dni hlbokej bezmocnosti nakolko lekari vedeli ze je to virus a ziadny liek nezaberie. Po stvrtom dni sa jej stav zacal extremne pomaly zlepsovat…len ja som to nebula v tej unave schopna vnimat. Po 8 dnoch sme sa dostali z nemocnice z najhorsieho sice von ale stale nie v poriadku. MAMINY dodrzujte karantenu! Lebo Vam poviem ze TOTO naozaj nechcete prezit ci uz s Vasim dietatom alebo rodinnym prislusnikom.

eliska13
12. mar 2020

@evaeva123 myslím, že to je to najmenej čo môžeme urobiť či nie?

carimari
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
12. mar 2020

@carimari vírus ako taký nezabíja.....zomrieš na zápal plúc alebo nedokysličenie či ti odídu iné orgány v dôsledku nedokrvenia.....pri ťažkých stavoch sa dajú antivirotiká (nie priamo na tento vírus), ľudom sa pomáha s dýchaním prípadne sú na plúcnych ventilátoroch a čaká sa či si s tým organizmus poradí......

mogaa
12. mar 2020

@carimari a vôbec nechápem ako ešte môže dnes niekto hocaké opatrenia v súvislosti s koronou považovať za šírenie poplašných správ.....všetky opatrenia sa robia aby sa spomalil prenos...jasne nemusíme zatvárať školy, nemusíme zatvárať hranice a môžeme naďalej labzovať kade take....a za 2- 3 týždne tu máme Taliansko. Odporúčam ti sledovať denný nárast nakazených a zomrelých - potom môžeš hovoriť o šírení poplašných správ.....

vamajka
12. mar 2020

@carimari ludia vy ste fakt divny ake poplasne spravy? Ved nesledujes co sa deje v okolitych statoch? Taketo opatrenia mali spravit v Taliansku pred 3 tyzdnami. A akoho umrtny list chces vidiet preboha?

pleja
12. mar 2020

Áno, mám čas dokola vysvetľovať, aj sledovať ako si umývajú ruky keď prídu zvonka a sama si PORIADNE 20 s umývam ruky mydlom a teplou vodou.

pleja
12. mar 2020

@carimari dočkáš sa aj úmrtného listu. Aj v Taliansku boli prednedávnom machri a teraz si búchajú hlavu o múr. Ja som rada, že vláda promptne zasiahla a nastolila takéto opatrenia a ako biologička ich vôbec nepovažujem za prehnané.

janinah
12. mar 2020

20 sekund je malo.....ak nebudeš mať čas poriadne umývať ruky,tak potom budeš mať čas sedieť pri svojom zomierajúcom príbuznom /teda,pardon,nie,ani ťa k nemu nepusttia.....

hettinka
12. mar 2020

Pri umývaní rúk si treba spievať nejakú krátku pesničku a deti z toho majú celkom zábavu.
U nás sa už týždeň perie aspoň na 60 stupnov všetko, v com sme boli vonku. Všetko žehlím. Ruky sa umývajú viac, ako bolo zvykom. Radšej niečo preženiem, ako podcenim. A aj tak sa bojim, že svoju rodinu neochránim, lebo niekto si príde z lyžovačky a labzuje po meste, veď mu “nič nie je”.

gelifil
12. mar 2020

@carimari ty o com tocis???

carimari
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
carimari
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vamajka
12. mar 2020

@carimari aha takze v pohode aj niekoho z tvojej rodiny a potom budes spokojna, ze to neboli len poplasne spravy preboha spamataj sa

carimari
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fokuska
12. mar 2020

@carimari A ty rozumies co je pricina smrti?
Nebudes mat napisane streptokok / coronavirus / neviemaka bakteria, pad z balkona... Bude tam zlyhanie srdca, zlyhanie pluc, mnohopocetne vnutorne zranenia a pod.

klaris621
12. mar 2020

@evaeva123 Píšeš to tak, že mama s dvoma deťmi ma množstvo problémov cez deň - statostlivosť o ne a o muža. Preto nemá čas si umývať ruky 20 sekúnd. A čo je snáď žena s dvoma deťmi (rozhudnutie mať deti je snáď jej vlastné) nejaký ohrožený druh? Zaujímavé, že pracujúca žena 8 hodín denne, starajúca sa o svoji domácnosť, resp. partnera na to čas má mať. Ale ženy na materskej, špeciálny druh osôb v tomto štáte už má problém aj s tým, že 20 sekúnd na umytie rúk je pre akože veľa, pretože vôbec nemá čas.

carimari
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fokuska
12. mar 2020

@evaeva123 Kazda mama aj kazdy iny clovek by mal mat samozrejme spravne umyvanie ruk. Nie len ked je pandemia.
Preto by to mala naucit aj deti a im by to tym tiez malo byt sanozrejme.

Ako si unyvas ruky ty a ako to ucis deti?

fokuska
12. mar 2020

@carimari Ty si robis srandu? Ci to myslis vazne? Ved virus sposobi take ochorenie (a spravi jeho priebeh tazsim), na ktore clovek zomrie.

pleja
12. mar 2020

Radšej falošne pozitívny výsledok ako falošne negatívny. Dôsledok voľného šírenia vírusu si nikto teraz nevie predstaviť - celosvetová ekonomika by padla (a to padá aj tak), lekári vyčerpaní, chorí a mŕtvi ... to isté aj sestry. Obchody prázdne, rabovačky a krádeže kvôli jedlu, policajné a vojenské zložky choré alebo demoraizované, nefungujúce počítače, banky...ďalšie dôsledky nechávam Tvojej fantázii. Ale zdá sa, že ľudia sú nepoučiteľní a ak sú nepoučiteľní tak si všetky tieto dôsledky (asi) zaslúžia. Len škoda že sa to dotkne tých, ktorí radšej budú disciplinovaní a ohľaduplní hoci aj 2 mesiace vkuse než v konečnom dôsledku demoralizovaní a rozpadnutá spoločnosť niekoľko rokov.

kittykat22
12. mar 2020

@pips ved ale co ma coronavirus spolocne s tym ze tvoje dieta bolo na JIS? Corovnarus ma nulovy dopad na male deti - preto zostavaju otvorene skolky. Mozno by si si mala precitat o mortalite, priebehu a pozriet si statistiky, predtym ako tu zacnes hromadne strasit matky.

lenkakravcova
12. mar 2020

@carimari Keby si sledovala správy, tak Poľsko a Rakúsko už má 1. obeť coronavirusu. A sú to štáty hneď vedľa nás.

Nechapem koho fakt zabije umývať si ruky..
Švagor práve cestuje zo zahraničia na Slovensko. Pre istotu ma aj respirátor. Strašne veľa ľudí má cez tvár minimálne šály, šatky. Treba byť opatrní a zodpovední voči ostatným.

lenkakravcova
12. mar 2020

@kittykat22 Sleduj správy.
Zatvárajú sa aj predškolske zariadenia.
https://www.vlada.gov.sk//27391/upozornenie/

carimari
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
carimari
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wieruska1
12. mar 2020

@kittykat22 no neviem kde zijes ale nikde ziadne skolky otvorene neostanu. A okrem toho, to ze dieta neumrie neznamena, ze nie je infekcne.

fokuska
12. mar 2020

@carimari Zomru napr na zlyhanie pluc, ktore je zapricinene virusom.
Keby sa nenakazili, tak nezomru, lebo nedostali by zapal pluc.

Rovnako ako ked sa clovek porezw hrdzavym klincom a infekcia sposobi otravu krvi. Pricina smrti je otrava krvi, ale infekciu sposobil ten klinec.
A nebudu nikde pisat, ze pricinou je klinec!

Stafilokok sa nesiri tak rychlo a nesposobije smrtekne ochorenia.

simsalabim
12. mar 2020

@carimari ach jaj. Ako sa to hovori? Komu neni shury dano, v apatyce nekoupi...