Ako zvládnuť tetániu?

lili177
25. jún 2024

Tetania sa mi prejavila pred rokom a odvtedy mam iny zivot...vypozrovala som, ze problem mi robi ked som napr v kostole ci inde, kde je vela ludi a treba kludne sediet, zacnem byt nervozne a strach ze odpadnem, tiez na chalupe kde mi to pred rokom zacalo, ked mame ist spat, stale mam obavy z tmy, z toho miesta...po 15rokoch nastupujem do prace ako ucitelka, mam samozrejme obavy...rozmyslam si nasadit antidepresiva aspon symbolicku polovicku tabletky zopar mesiacov, lebo ked tento nastup nezvladnem velmi utrpi moje sabavedomie.chcem vas poprosit o rady, ked to na vas ide , nervozita, strach z odpadnutia, co vtedy robite alebo co vam pomohlo aby tieto epizody boli co najmenej caste, uvazujem ze budem chodit do kostola kazdy den ci si nezvyknem,...nebojim sa prace s detmi v triede, lebo vtedy budem zamestnana pracou, skor porady kde bude treba sediet a pocuvat, vtedy mi myslienky behaju kade tade a spomeniem si na tetaniu, plus vela ludi v mietsnosti, vydychany vzduch a len jeden vychod, bojim sa predsatvy ze odpadnem alebo budem chciet odist a vsetci sa budu pytat co sa deje...

ellca123
25. jún 2024

Tetaniu zvládneš ....magnézium

Úzkostna porucha,tam potrebuješ lekára,skoc si ešte teraz kým nastupis do prace k dr.

bellaa3007
25. jún 2024

@lili177 ja som mala toto isté, ale vtedy sa absolutne nespomínala diagnoza tetania. Chodila som ako studentka VS do práce, kde som mala extremny strach ked som stála napr v rade na obede že odpadnem. V autobuse, že odpadnem a všetci sa budú pozerat. V kostole som 2x odpadla, už potom som bola nervozna tam chodiť. Odkaslavala som si, mrvila som sa...
Netušila som vtedy, že niečo ako tetania existuje. U mna to bolo psychické, proste strach z toho, že je niekde vela ludi a príde mi zle.
Prešlo to samé, musela som také myslenie vypustiť z hlavy.
No ak to sama nezvládaš šup k dr

76california
25. jún 2024

okrem lekára, urcite odporúčam knihu a dodržiavať pravidlá stravovania od biochemičky Jessie Inchauspe, Glukozova revolucia, ak vies po anglicky, je na youtube resp. vypocuj si podcasty...

lili177
autor
25. jún 2024

@bellaa3007 dakujem a ako sa ti to podarilo?ja tiez ked dlhsie nemyslim na tetaniu tak dobre, ty ked si nevedela ze co ti je tak to bolo este lepsie, ale ako si to dosiahla, vedome ci nevedome?nieco si umyselne robila alebo to odislo z hlavy same pod rychlostou zivota?

bellaa3007
25. jún 2024

@lili177 ja som netušila, že to môže byt realne nejaka diganoza. No ked som čakala v rade na obed to bolo hrozne, vkuse som prešlapovala, ošívala sa. Ked som čakala v rade som sa snažila s nikým rozpravať, alebo si čítať niečo na mobile a nejak "prekonať" ten čas ... Trvalo to ale dost dlho