Ako zvládnuť silné prechladnutie popri starostlivosti o dieťa?

erienka
19. sep 2014

Poradite, ako zvladnut silnejsie prechladnutie popri starostlivosti o 15 mesacne, nastastie zdrave sidlo?🙂 dakujem vopred za tipy

ichbinich
19. sep 2014

Odporucam odvar zo zazvoru: Kusok zazvoru, par klincekov, kusok skorice dat 5 minut povarit. Ked to vychladne, pridat med a citronovu stavu podla chuti. To je super a casto zabera uz v zaciatkoch prechladnutia.
Ked ti brni hlava (co je na 99%, tipujem), daj si nieco, nema vyznam sa trapit. Podla moznosti si oddychni, ked dcerka oddychuje. Snaz sa jej to vyvsetlit, za si budete citat knizky a tak a nie sa blaznit...
Ak mas moznost, posli niekoho ineho s dcerkou na ihrisko alebo prechadzku, ty sa vykasli na domacnost a chod si lahnut. Vecer zalahni co najskor. Ja viem, "iba" nachladnutie je blba choroba, clovek by najradsej zaliezol aspon na tyzden do postele, ale vacsinou sa neda.
Pre deti som raz dostala v lekarni nejake homeopatika proti nadche, skus sa spytat. Inak klasika - dopovat sa vitaminom C a cajmi, lipovym a bazovym na vypotenie, salviovym proti bolesti hrdla...
Skore uzdravenie!

map0007
19. sep 2014

Teplú vodu do lavora takú ako zvládnu nohy a nasypat obyčajnú soľ,15min aspoň pomocit,vysusit a dať ponožky pred spaním.Alebo sa okúpať v teplejšíej vode zo soľou.Veľa vody alebo čaju piť,tén zázvor je výborný.Ja mám stale po ruke suseny zázvor v sacku,jednu lyžičku zalejem vriacou vodou a dám med a pijem.🙂Vitamín C aspoň 3-4 tabletky naraz.Ak boli hrdlo ták je dobre mliečko ohriať masielko a med vypiť.Ak máte kašeľ ták Cibuľu a cukor alebo med odstáť a piť šťavu na kašeľ-na hlieny je dobre tu cibuľu s cukrom zaliať ako čaj a piť tén vývar-to robim aj malej ak je chora.Skóre uzdravenie🙂

ikika
19. sep 2014

@erienka prechladnutie zvladnes... je dobre, ze nie si chronicky chora. 😉

Takze, podla diagnozy, si nasad lieky - nepises, ci kojis alebo nie, takze aj podla toho zohladni vyber liekov... a co najviac oddychovat, ked Ti malicky spinka, lahni si aj Ty... vela pi, jedz polievky a vyzivnu stravu, davaj si vitaminy... a ten oddych, ked dietatko spi, co som uz spominala... ak Ta boli hrdlo, vyborne je kloktat slanou vodou - ano, jednoduchy recept, ale asi najlepsi... 😉
Ak by sa Ti chytili dutiny, tak vyborny je Bioparox... ale treba dodrzat tych 7 dni uzivania, lebo je to lokalne antibiotikum, tak aby sa tie bacile nevratili a nezostali rezistentne - vsetci vieme, co sa deje vo svete a atb. prestavaju ucinkovat...

katrinka8
19. sep 2014

Ahoj, čítala som nedávno rady Dr. Bukovského pre mužov, čo robiť, keď na nich "niečo lezie" - myslím, že sú vhodné aj pre ženy všeobecne 😉 Vitamín C navyše nepomôže vraj, ani nárazové dávky, telo prebytok vylúči - jeho hladinu si treba stále udržiavať. Zaberá už spomínaný zázvor, med, cesnak (nakrájať na malé kúsky a prehltnúť 2x 2 strúčiky denne - môžeš aj pohrýzť, ak Ti nevadí potom cesnakový dych 😀 ), a čo doporučil, zvýšiť dávku zinku a selénu - myslím, že existuje nejaký bio selén so zinkom. A tiež D-ko vitamín - toho majú všetci Európania všeobecne nedostatok, preto aj tá náchylnosť na tieto ochorenia - prechladnutia. D-ko by mali asi takmer všetci užívať ako doplnok, pretože z prirodzeného zdroja (slnko) ho nemáme ako prijať dostatok - na dennú dávku by sme sa museli 8 hodín denne opaľovať. Tento vitamín súvisí s imunitou.

ivetoy
19. sep 2014

moja TOP RADA---KUP CERSTVY ZAZVOR NASTRUHAT 10 POVARIT,VYPIT,CITRON,MED CESNAK A VITAMIN C,IST SKORO SPAT A SI FIT NA DRUHY DEN..........

demo
19. sep 2014

Ja som za alternatívne postupy, ale chorá mama zvládne makať iba keď si supne brufen.