Ako zvládnem magnetickú rezonanciu?

31. okt 2023

Ako zvládnuť magnetickú rezonanciu keď mám až panický strach? Už pri samotnej predstave ma oblieva pot, ako vydrzat tak dlho nehybne ležať v takom malom priestore .nepomaha ani predstava toho tlačítka že keby je zle stlačiť ho, čo ak sa pokazí alebo neprídu atd. CT vyšetrenie som zvladla v poriadku ale toto nedam, neexistuje niekde možnosť uspatia?

oli18
31. okt 2023

Ako vies, ze nezvladnes, ak si este na nej nebola? Lebo jedna pani povedala? Daj si Neurol, ak nedokazes 20 min lezat v pokoji. MR je len lezanie a posuvanie "stola", na ktorom lezis. Nie si cela v tuneli. Posuva sa to s tebou. A pocujes velke buchanie, ako ked muz so zbijackou rozbija beton na dvore. Mas preto sluchadla na usiach kvoli tlmeniu hluku. Toto kazdy dospely clovek vydrzi. Tak sa vzchop a nebud padavka.

minenkak
31. okt 2023

Však to si len v tuneli obe strany otvorené,nič strašné,len hukot

simsalabim
31. okt 2023

Urcite to zvladnes (ak netrpis klaustrofobiou), moja dcera to zvladla ako 8 rocna.

viestta
31. okt 2023

Vyziadaj si premedikaciu, ked mas z toho paniku

deti95060810
31. okt 2023

však si parádne podriemeš...😀
inak oni sa na začiatku pýtajú či nemáš problém s uzatvoreným priestorom - tak povieš že máš...

pamelalea
31. okt 2023

Na začiatku vypisuješ papiere kde dáš že máš klaustrofóbiu, treba to aj povedať tomu kto tam bude. Dajú ti do ruky “zvonček”. Ja som tak ležala hodinu a pol.. počítala som od 1 do tisíc a znova, neotvarat oči upokojovať sa snažiť sa úplne presunut myšlienky. Pre mna to bolo tiež hrozne takze viem ako sa cítiš. Musíš si nastaviť hlavu to je najviac čo ti viem poradiť..

koniarova
31. okt 2023

Ja som na MR v živote nebola.
@minenkak takže nie si úplne zatvorená,ako v truhle? Ako otvorené? Idem si vygooglit nejaký obrázok.😁

canerko
31. okt 2023

Ja som nemala tlacitko a uz vobec nije sluhatka,len nohy boli vonku.Cely cas som mala zavrete oci,nesmela som sa pohnut len trocha rukami.Pocuvala som ten buchot a v jednom momente som aj zaspala.Bola som dnu viac ako 40 minut.Bolo trocha jezive ale som vydrzala

minenkak
31. okt 2023

@koniarova obyčajný tunel a lehadko posuvné rukami,keby niečo si v momente von,muž bol dnes a v pohode

viestta
31. okt 2023

@koniarova koncatinove MRI byvaju otvorene, ale celotelove su tak ci tak tunel

simca06022011
31. okt 2023

@koniarova je to tunel, nie truhla a podla časti ktorú mrkuju ti aj hlava niekedy môže trčať von :D

autor
31. okt 2023

@simsalabim presne to je ten problém inak by som to neriešila

autor
31. okt 2023

@viestta s hlavou idem. Na CT som bola ale neviem ako vyzerá magnetická aký tam je rozdiel

maciatkolulu
31. okt 2023

Akurát dnes som bola v dr.magnet. bála som sa a nakoniec nič také,prvých päť min,som bola trochu vydesená,nemám doslova klaustro,ale teda úzke priestory nemusím,pokiaľ by som nemala na hlave ešte taky stroj,tak úplná pohoda. Žiaden extra hluk to nerobí,neviem o akej zabíjačke to píšu,cvaka to a veci,počúvaš rádio,ideál mať zatvorené oči a predstavovať si,že ležia na lúk3,ja osobne som bolo 20min.

margaretka_
31. okt 2023

Ja som bola prv s kolenom, to som sla dnu iba nohami. S chrbticou to uz bolo hlbsie. Nevedela som, ze aj pocas vysetrenia sa to este bude hybat, to som sa strasne zlakla. Ale ked vies, ze to moze cuknut, tak pohoda. Mala som nieco v ruke na zavolanie sestricky a sluchadla. Robilo to vela roznych zvukov. Tak som si z toho robila srandu ako to budem popisovat detom, tie zvuky. Dalsi krat som mala este nieco na sebe primontovane. A cely cas som pozorovala bodky na strope 😂
Ak mas naozaj problem, ze to nedokazes zvladnut sama, ked ti tu povieme, ze to je v pohode. Ries to s dr 🙂 drzim palce

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
margaretka_
31. okt 2023

@maciatkolulu tie zvuky su rozne. Ja som bola 2x s chrbticou, ta ista cast tela, ale ine vysetrenie a uplne ine zvuky to robi 😀

tehotna40
31. okt 2023

Tiež som mala hrozný strach, mala som aj chvíľu kedy som to chcela stlačiť, ale keď som si predstavila, že to budem musieť absolvovať znovu, tak som radšej vydržala. Tiež som rátala, potom som si v duchu spievala a tak. Aby som mala myšlienky inde, ja som tam bola ešte k tomu v lete,strasne som sa bála ze sa mi tam bude zle dýchať, s týmto mam hrozne problémy aj v zime, keď sa doma kúri, ja nemôžem dýchať, stále otváram okna, v aute nekúrim skoro vôbec. Ale bola tam príjemná klíma, dýchalo sa dobre. Bola som 2x, raz z nohou to boli len nohy v tuneli, potom krize, to som zasa mala len nohy vonku, vtedy som mala po cely cas zatvorene oci . Ten hluk sa dá tiež vydržať, mala som sluchatka. Je to naozaj len posuvné lehatko a tunel je z oboch strán otvorený. Prekonala som svoj strach, hlavne kvôli bolestiam ,ktoré som každý deň prežívala a chcela som ich riešiť. Držím palce a veľa zdravia

doris11
31. okt 2023

Teraz dávajú aj take zrkadielko, keď pozeráš do neho tak vidíš ako keby von, na sestričky, na ambulanciu nepríde ti, ze si v tuneli

betulinka1
31. okt 2023

Zalezi na aku ides. Bola som v Piešťanoch na takej kde som nesla do tunela. V NZ do tunela. Strach je uplne normalny. Ak sa bojis, ze to nedas, daj si nieco na ukludnenie. Teraz som mudra 😉😉😉 ale tiez sa mi to stalo. Ked mi mali pichnut kontrastnu latku, tak som chytila uzkost, rozbúchalo sa mi srdce a prislo mi zle, tak mi ju nedali a poslali ma domov, ze zopakujeme. Boli uplne v klude, nic mi nevyčítali. Pekne mi povedali, ze sa to stava. Pri druhom som to zvladla ale na konci papierov, ktore som vypisovala bola taka veta, ze sa nemusime bat, personal je školený na rozne situacie a sme v bezpeci. Neviem ci mi pomohlo si to precitat a uvedomit si, Ved som v nemocnici a ak by sa aj nieco stalo, kde uz inde mi lepsie pomozu ale nemala som ziadny problem ani ked mi isli pichnut tu kontrastnu latku. Mysli na nejake pekne veci, na dovolenku, co komu kupis na Vianoce, co budes robit, ked pojdes z magnetickej. Ten cas prejde rychlo.

nelca84
31. okt 2023

Tvoje obavy su uplne zbytocne, ja chodim na MR mozgu pravidelne a vyborne si tam oddychnem. Troska techno party, ale inak pohoda, oci mam cely cas zatvorene. Fakt sa nemas coho bat, este ma aj dekou prikryju aby mi nebola zima 🤣 len si oblec nieco, aby si nemala kovove casti na sebe a nemusis sa ani vyzliekat. Ja si davam sportovu podprsenku, leginy a nieco dlhsie navrch.

marticka85po
31. okt 2023

Ja som bola s krizami na MR a teda vydrzala som asi 10minut. Musela som stlacit balonik lebo som mala pocit ze sa zadusim.mam problem s uzkymi priestormi a teda u nas v PO je fakt uzke MR,a este aj ten priestor nad hlavou bol snad 10cm nad hlavou.proste naozaj ako v truhle.verim ze som nebola prva ani posledna co to nedala 🙄

koniarova
31. okt 2023

@marticka85po a pôjdeš ešte raz?

marticka85po
31. okt 2023

@koniarova nie,to bolo este pred 3.rokmi

lenicka298
31. okt 2023

Určite to zvládneš. Zvládla to moja 4 a pol ročná dcérka bez uspatia. Budeš mať sluchatka a aspoň v BB pozerali lekári na nás cez okno, takže ak by aj balónik nefungoval, budú vidieť, že nie si v pohode.

pkgirl30
31. okt 2023

@oli18 toľká empatia ...

taktotedanie
31. okt 2023

Neviem odkial ste ale su pracoviska kde maju tzv otvorene mri pre klaustrofobikov

domiii99
31. okt 2023

Ahoj, ja som bola na mri v narkoze pretože mám veľký strach z uzavretých priestorov a buchania. Ak si myslíš že nezvladnes normálne tak odporúčam v narkóze ak je MRI nutná 🙂

koniarova
31. okt 2023

@taktotedanie kde je napríklad také prosím?

mibel
31. okt 2023

ja chodím manžela držať za ruku , tiež to sám veľmi nedáva ,🙂