Ako znížiť vysokú hladinu kortizolu?

lussy890
26. dec 2020

Ahoj, rada by som sa Vás opýtala čo Vám pomohlo výraznejšie znížiť vysokú hladinu kortizolu.
Alebo ak poznáte niečo čo by mi mohlo pomôcť.

Ďakujem

karush
26. dec 2020

Prečo si ho mala kontrolovaný, užívaš kortikoidy? Endokrinologická príčina bola vylúčená?

lussy890
autor
27. dec 2020

@karush Syn má prednison

karush
27. dec 2020

@lussy890 v tom prípade sa hladina a príznaky upravia do normálu až vtedy, ak mu dávku znížia a potom liek časom úplne vysadia

lussy890
autor
27. dec 2020

@karush Včera som našla že napríklad Ashwaganda (indický ženšen) alebo rybí olej sú super. Toto nepomôže?

karush
27. dec 2020

@lussy890 To sa týka skôr tých stavov, keď je kortizol zvýšený napr. z chronického stresu a napr. z niektorých psychiatr. diagnóz atď

missviolet
27. dec 2020

Ja som mala brutal kortixol roky, endokrinologicka ze by mal byt do 500. Mala som 1028 🙈😂 co jr faaaakt vela. Nastudovala som si a kupila ashwagandha v tabletkach, ale v silnej koncentracii - aspon 500mg. O 3 mesiace som mala kortizol 300 😏lekarka len pozerala...

lussy890
autor
27. dec 2020

@missviolet A aké nežiadúce účinky ste mali pri tak vysokom kortizole, ak sa môžem opýtať?

lussy890
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karush
27. dec 2020

@lussy890 ale ashwagandha a kortikoidy interagujú, môže znižovať účinok liekov,
o.i. podnecuje imunitný systém a kortikoidy majú opačný účinok, ja osobne by som neexperimentovala, všetko sa dá do normálu, ak sa dávky znížia a potom lieky vysadia

pseudomonas87
28. dec 2020

@lussy890 pozor pozor, píšete, že syn užíva prednison. Prvá otázka je prečo, na aké ochorenie? Keď ho uziva, asi ho aj nutne potrebuje, takže prosím vás, vy sa poraďte s lekárom, môžete mu aj uškodiť. Veľa rôznych byliniek ako echinacea, ženšen nabudzuju imunitu, ak má syn autoimunitne ochorenie a berie preto prednison, môže to byt veľmi NEBEZPEČNÉ takto experimentovať. (DR)

missviolet
29. dec 2020

@lussy890 ja som strasny streser, hrozne stavy, busenie srdca, vyhecovanie sa az k zvracaniu. Stres mi zvysil kortizol, menzes mi vynechaval tak ze som ho mala tak 2x do roka, aj som priberala rychlo... ashwagandha pomaha zvladat stres, aby sa s nim organizmus lepsie vedel vyrovnat, dokazom je ten znizeny kortizol. Zda sa mi, ze mi pomohla byt vo vacsej pohode...