Ako zistiť pravú príčinu depresie?

3. nov 2023

Ako zistit naozaj skutocnu pravu príčinu depresie. Nikdy som nebola extra stastna ale vedela som aj posrandovat aj sa zasmiat resp. Rehotat a uz mi to nejde. Poskusala som kadeco ale proste pointa otazky tie co ste sa liecili nasli ste tu naozajstnu pricinu PREČO mate depresiu ? A nemyslim taku ze si poviem a mam depku. Nie myslim tazku depresiu trvajucu viac nez 3 roky

natalia_r
3. nov 2023

Su to chemicke zmeny v mozgu, choroba ako kazda ina. Samozrejme nutne liecit

miamia04
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. nov 2023

@natalia_r lieky beriem no aj tak mi je zle. Preto uvazujem co je za tym vsetkym

miamia04
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
888elizabeth
3. nov 2023

Mne pomáhajú videá na Youtube. Sledujem kanál Michal Drienik a tam som objavila svoje príčiny. Spravila som v živote potom nejaké zmeny z videí a je mi lepšie. Je to taký môj online učiteľ, aj keď sa nepoznáme 😂

autor
3. nov 2023

@miamia04 jajaj kolko mne uz skusala rozne kombinacie rozne davky. A nejak neviem dosiahnut pokoj

autor
3. nov 2023

@888elizabeth pozriem dakujem

lucia851
3. nov 2023

U mňa kvôli tomu že sa nám nepodarilo spraviť druhé dieťatko a hrozne bolesti chrbtice

miamia04
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivangeline
3. nov 2023

Pozri sa na rodinu. Kto sa spraval podobne ako ty. Mal niekto v rodine problem a depresiou,i ked nezistenou. A hlbaj hlbaj...najdes..mnoho pricin. :D Pretat retaz je tazke. Ale aj male kroky/zmeny vedu k lepsiemu vysledku.

autor
3. nov 2023

@ivangeline samozrejme mama bola na liekoch aj babka

autor
3. nov 2023

@ivangeline a vnutorne som nikdy v zivote nechcela dceru len synov. To bolo este pred depresiou ale asi som to nejak citila ze ked bude dievca bude sa trapit cely zivot ako ja

ivangeline
3. nov 2023

A zisti...co mama a babka...tiez nechceli dcery? Ake maju vztahy? Co ich trapi? Ake mali sny? Co potlacovali? Ides v ich slapajach a ani nvs,preco sli oni takto alebo vyzadovali toto a tamto... Na to je dobra dlhodoba terapia.

autor
3. nov 2023

@ivangeline tazko zistim ked uz neziju. Viem akurat s rozpravania ze babka brala ked mala narocne obdobie v praci a potom sa z toho dostala a nebrala roky... A mamka viem len ze ked ju vyhodili z roboty tak sa kvazy "zrutila" no a brala antidepresiva kym nezomrela. Cize neviem co ju trapilo a uz vobec nie o nejakych snoch predstavach to nic neviem ja som mala 12 rokov ked umrela. Cize vtedy som pochopitelne nezistovala take veci

aurinia
3. nov 2023

Ja myslím ze za mojimi problémami je Mirena, vnutromaternicove teliesko.

ivangeline
3. nov 2023

...otec dedko...surodenci...neexistuju?

domak2
3. nov 2023

Kľudne to môže byť dedičné aj len po ženskej línii. Kopa ludi stratí prácu a je v pohode.

vakatko
3. nov 2023

Nezdravá strava a prejedanie sa ??
Pliesne, kvasinky, parazity .... v črevách, si krmime cukrom, sladkosťami, bielou múkou, Polotovarmi plnými chémie a stabilizátorov .... tie tvoria hlieny, Toxíny, ktoré zamoria celé telo aj mozog, ovplyvní to tvorbu hormonov, spánok, psychiku, začnú úzkosti, depresie, neplodnosť a ked už sa dieťa vyvíja v takomto prostredí tak to má následky na jeho zdraví.
Toto je jeden z dôvodov Depresií.
Pomôže detox, prerušovaný pôst, Zdravotná Hladovka + zdravá strava s Probiotikami.

autor
3. nov 2023

@ivangeline dedovia zomreli este skor. A surodenci o tom ani nevedeli ze sa liecili. A ocko mi co to povedal o mamke ale velmi o tom nerozpravala ale bola taka dvojtvarna ked bola normalna tak sa s nou dalo aj pokecat aj posrandovat a ked bola zla tak sa k nej ani ozvat nemohol. Ale toto nif je moj pripad

autor
3. nov 2023

@vakatko detox som mala nepomohol vobec

katka700
3. nov 2023

Zbytočne ti budeme písať príčiny keď u teba to môže byť úplne inak, ale ak chceš priklady:
Skreslené seba hodnotenie - Prijmi svoju negatívnu povahu. Tak ako nemôžeme byť všetci štíhly a krásni nemôžeme byť všetci optimisti. Každému funguje mozog trochu inak. Mozno tu depresiu tak trochu spúšťajú tvoje nerealisticke predstavy a blbé poznámky okolia že sa máš cítiť šťastná.
Metabolizmus - genetické nastavenie a nevhodná strava, napríklad ak máš polycysticke vaječníky jesť priveľa sacharidov je cesta k depresii.
Nedostatok mamvpicizmu - sú obdobia keď si relatívne ok a potom sa dostaneš do negatívne emocionálne nabitej situacie a nasledujúce dni nevieš prestať myslieť ako si mala zareagovať, čo si mala povedať a si nešťastná že ťa to nenapadlo a o pár dní nato máš ráno problém vstať z postele. Nauč sa filtrovať nepodstatné veci a aj keď ťa vytocia nerieš ich.
Dôvodov môže byť oveľa viac. Diskusii o depresiach tu už bolo niekoľko, v niektorých baby radili dobré knihy na túto tému. Držím ti palce, depresia nie je koniec sveta a dá sa s ňou žiť ako s inými chronickými chorobami.

mareka49
3. nov 2023

Ako?
No psychoterapiou.
Súkromný psychiater alebo psychológ a dám ruku do ohňa že do 10 sedení nájdeš dovod

autor
4. nov 2023

@katka700 dakujem. Ano viem ze sa da s tym zit len to mat trosku viac pod kontrolou 😔

autor
4. nov 2023

@mareka49 no skusala som a skusala som dve psychoterapeutky a nemalo to uspech

mareka49
4. nov 2023

Tak do tretice všetko dobré.
Skús iné pohlavie psychoterapeuta.
Alebo skús hyponozu.