Ako zistím, že mám príliš zavodnený organizmus?

katarina40
25. máj 2019

ahojte chcem sa poradit ako zistim ci mi telo zadrziava vodu mam taky pocit ze som asi zavodnena moze to byt sposobene aj tym ze velmi vela pijem ???myslim vody cajov niekedy sa fakt citim ako taky balon aj vaha mi ukazuje stale viac a viac a z jedla to urcite nieje naozaj sa neprejedam dakujem za kazdu radu

monika2012
25. máj 2019

@katarina40 Zavodnenie vacsinou sposobuju problemy so srdcom alebo oblickami. Mnozstvo vypitych tekutin na to nema vplyv.

ewiculik
25. máj 2019

@monika2012
@katarina40 Monika pise dobre. Chod na vysetrenie a ked sa nic nepotvrdi kup si nieco na odvodnenie 🙂

katarina40
autor
25. máj 2019

@ewiculik ďakujem pekne ;)

tanika
27. máj 2019

@katarina40 ja mám ten istý problém .... vidím to na sebe a tersz aj nohy členky sú opuchnuté .....
Váha ide hore poslednom čase som taká naliate . Čo Vám pomohlo ? Plánujem ísť k obvodnej kde je problém, mám 44 r. A myslím si či to nie je aj hormonálne . Teraz mám ovulácii ... tak neviem

katarina40
autor
27. máj 2019

@tanika tak ja mám 30rokov sice ale menzes žiadny mám polycistycke vajecniky neviem ci to môže byť aj tým tak zatiaľ som začala pit zihlavovy caj aspoň 3krát denne a uz som si v lekarni kúpila Forfemina Slim idem vyskúšať neni možné aby mi tak váha išla z ničoho nič hore;(

sintra
27. máj 2019

@katarina40 z hormonalnych problemov mozete kludne aj nadmerne zadrziavat vodu

tanika
27. máj 2019

@sintra ja pôjdem vo štvrtok k obvodnej najskôr odbery či predsa no uvidím či nie je ide problém 😏
@katarina40

tehula
27. máj 2019

U mna to zavodnovanie sa nastartovalo velkym stresom. Zblbol mi hormonalny system a neskutocne ma nalieva. Od ovulacie do zaciatku menstruacie som uplne iny clovek. Akonahle mi zacne menzes, v noci pustim tu vodu neskutocne sa spotim a rano som opat v pohode. Bola som na vsetkych moznych vysetreniach, srdce aj oblicky mam v poriadku. HAK uzivat nemozem, lebo mi oksmzite zhorsuje pecenove hodnoty. Trosku pomoze uzivat od ovulacie B6tku a pit praslickovy cas.

tanika
27. máj 2019

@tehula ďakujem ja si myslím tiež že je to hormonálne aj ma bolieva hlava až do migrény niekedy ide a sledujem si to že ide ako keby menštruácie.cyklom .s neviem co tým 😪

tehula
27. máj 2019

@tanika dokonca aj stitku mi vysetrovali, ozaj vsetko dosledne a nic nezistili

katarina40
autor
27. máj 2019

@tanika tak ano rasej treba zajst k lekarovi neh si je clovek isty ...drzim palce nech je to v poriadku snad sa to aj mne podari ☹(

angelinja
14. mar 2021

dobry dn prosi mvas ako ste vyriesili to zavodnenie?moje nesuvusi s menzesom prekonala som kvoid a po mesiaci a pol toto zrazu prosim ak tu niekot je odpvoedze mi rozpisem viacej potom...dakujem, som zufala

tanika
30. júl 2021

@angelinja poprosím vás ako ste to poriesila ja po covide zspal pluc po 2 mesiace a zavodnenie cítim sa ako balón okolo pása a hlavne nohy cítim opuchnuté nie veľmi teraz dom szbzacaka chdit po vyšetreniach ešte nemám výsledky .

angelinja
1. aug 2021

@tanika dobrý deň nijako...nic som zatiaľ nezistila.dr že áno všetko je možné...ale nič nato...cievna že mám jesť detralex

tanika
1. aug 2021

@angelinja a pohol detralex ? akú dávku ti dala cievna ?

palisko
1. aug 2021

Množstvo vody v organizme vie orientačne odmerať aj smart telesná váha, čo meria aj množstvo tuku, svalov a tak. Ale ako to je presné neviem. Ale dlhodobé merania by hádam dačo ukázali.

angelinja
2. aug 2021

@tanika zatiaľ len 3 deň...2x rano

angelinja
2. aug 2021

@tanika akému dr sa chystáte?

tanika
16. aug 2021

@angelinja bola som na cievnom cievy v poriadku idem na kardiologii srdce po covide v poriadku .pluca v o.k Ešte idem 24.8. Na edokrinologiu . Na rematologii krvny obraz v poriadku aj Moč . Nakoľko mi moja obvodná po covide nerobila žiadne odbery . Všetko som si vybehala sama .
Poprosím ako ste na tom vy po čase s tým zavodnením ..... ja sa cítim taka naliata , nemám veľmi opuchnuté nohy to nie . Ale cítim to na bruchu na páse aj členky mám take naliate . Obvodná pred dvoma týždňami len že je to z horúčav .

miskachrumka
20. mar 2023

@monika2012 a keď je oboje v poriadku a aj tak je človek zavodnený

monika2012
20. mar 2023

@miskachrumka Môžu za to aj hormóny, napríklad nedostatok progesterónu v druhej fáze cyklu. Príčin môže byť veľa. Je na lekároch zistiť, čo to spôsobuje. Možno by bolo vhodné aj menej soliť...

miskachrumka
20. mar 2023

@monika2012 no mam momentálne aj ovuláciu či to preto neviem ale keď sa začnem hýbať tak to zmizne