Ako zistím nepravidelný tep?

comi
5. júl 2023

Prosím vás , ako podla čoho zistím nepravidelny tep ?? Màm niekolkokrát do dna rychle stahy srdca akoby na pol sekundy strašne rychlo ztrepotalo . A teda neviem či je to nepravidelny tep a arytmia .

Má niekto skusenost ?🙏

lianka123
5. júl 2023

@comi mam, mam arytmiu a mavam vysoky tep. Vysoky tep citis silnym buchanim srdca a mas problem sa nadychnut. Ja dom sa to uz naucila rozdychat. Velmi pomaha aerobna cinnost, 4krat do tyzdna behavam a teda uz to mavam malokedy. Arytmiu by ti mal potvrdit lekar, vacsinou ma nejaku pricinu, u mna je to nedostatocnost chlopne. Sposobuje to arytmie, mdloby, bolesti na hrudi
Chodim na pravidelne ekg, zatial som bez liekov.

comi
autor
5. júl 2023

@lianka123 na akom vysetreni zistili arytmiu?

januska12323
5. júl 2023

Srdce rieši kardiológ.

lianka123
5. júl 2023

@comi na predoperacnom pri operacii, nasledne mi operaciu zamietli. Potom som absolvovala viacero kardio vysetreni kde mi bola potvrdena chlopnova chyba co sposobuje arytmiu, bolesti na hrudi, mdloby, vysoky tep. Sport mi odporucili a zatial som bez liekov ale na pravidelnom sledovani. Arytmiu citis, je to ze srdce bucha strasne rychlo a potom zrazu chvilu nebucha. Ekg, echo, rontgen...

luccija
5. júl 2023

@comi aj nedostatok magnézia sa tak môže prejavit

lianka123
5. júl 2023

@luccija ano, ale arytmia je fakt nebezpecna v urcitych situaciach, napriklad pri oboch cisarskych ma museli na sale rozdychavat, nevedela som sa nadychnut. Urcite si skoc ku kardiologovi, on ti uz spravi pptrebne vysetrenia. Zivot so srdcovou vadou treba prezit v pokoji, vela spanku, pravidelny sport a zivotosprava. A mozno aj lieky

luccija
5. júl 2023

@lianka123 určite ...veď snáď pôjde ku kardiologovi