Ako získať potvrdenie o prekonaní Covidu?

adelsa
6. feb 2022

Dobry den, spravila som si samo test a som pozitivna. Ako ziskam potvrdenie ze som prekonana?

mable123
6. feb 2022

@adelsa samotest ti je na dve veci... musis ist na oficialny a obvodny lekar Ti vypise papier o prekonani

adelsa
autor
6. feb 2022

@mable123 akoze do momky? Ag test?

sam2
6. feb 2022

Lekar ti ziadne potvrdenie nevypise. Ak chces mat potvrdenie o prekonani, tak sa objednaj na pcr cez korona.gov

veronice
6. feb 2022

@adelsa no so samotestom nijak. Ako pise mable, treba ist na oficialny test cize objednat sa cez korona.gov.sk na pcr test. A na vysledok samotestov by som sa moc nespoliehala. Minuly tyzden mala svagrina 2 samotesty pozitivne a nasledne pcr negativny...

sam2
6. feb 2022

@veronice znovu. Lekar potvrdenie nevystavuje. Objedna sa na pcr test a po skonceni karanteny si ho bud stiahne do greenpasu alebo cez korona.gov

mable123
6. feb 2022

@adelsa ano presne tak... Niekedy sa objednavat ani nemusis do nemocnice na ag test a po pozitivnom Ti hned spravia PCR.

luccija
6. feb 2022

@sam2 nemáš pravdu.Z kapacitných dôvodov už nie všetci musia ísť na PCR veď to už hovorili aj v TN naša obvodná už berie aj antigen z Momky ako dôkaz, alebo aj lekár spraví test.Uz nie všetci čo sa zaregistrujú na PCR aj dostanú termin

sam2
6. feb 2022

@luccija to je na vypisanie pn a karanteny. Ako oficialny doklad o prekonani s QR kodom je stale potrebny PCR test

veronice
6. feb 2022

@sam2 klud. V prvej vlne nam ho vystavili. Ale ked som precitala ze sa to uz nerobi, odpoved som upravila.

kingstonka
6. feb 2022

Tak ako píše sam2. Ak sa budeš objednávať na ocr, určite daj ze máš pozitívny antigen a priznaky

sam2
6. feb 2022

@veronice v prvej. Je 4 🤷‍♀️

veronice
6. feb 2022

@sam2 docitala si moj predchadzajuci koment dokonca? 🤦‍♀️ Ano, viem ze uz je 4.vlna...

sojorez
6. feb 2022

@adelsa Z domaceho testu nic. Treba bud ag test z momky a potvrdenie od lekara (plati len na ucely PN a karanteny) alebo, ak je potrebny QR kod, tak pcr test. Bud cez korona.gov alebo klasika plateny pcr v sukromnom labaku, kedze zacinaju chodit zamietave smsky kvoli velkemu poctu ziadosti.

sam2
6. feb 2022

@sojorez inac vies comu nerozumiem? Ze preco sa ludia maju problem dostat na pcr, ked minister zdravotnictva povedal, ze kapacity su 50tis testov denne. A tolko zatial nevykonavame. Preco teda chodia zamietave sms? Mne je strasne luto ludi, ktori prekonaju a ostanu bez dokladu

delphineta
6. feb 2022

@sam2 takže,skúsenost z minuleho týždňa.Obe deti pozitivne domáce testy.Hned som ich objednala na PCR,kedže mali aj slabe príznaky.Ja som bola zatial bez príznakov,tak som si nerobila ani test.Objednala som sa s nimi aj ja,načo mi prišla zamietava sms.Volala som na RUVZ,tam mi povedali,že nemám dôvod na PCR,keďže som očkovaná a nemám príznaky.Ešte v ten den ako som bola testovat deti to u mna prepuklo naplno,objednala som sa opäť už aj s príznakmi,termín na testovanie mi dali na ďalší deň

sam2
6. feb 2022

@delphineta ved pisem. Na hlavu totok. A ano citala som, ze ockovanym zamietaju terminy. A pritom podla vsetkeho kapacity su zatial.

sojorez
6. feb 2022

@sam2 ja tiez netusim,preco to napriklad neriesa sukromnymi labakmi s preplatenim cez poistovnu... My sme teraz pozitivne cerstvo otestovani, priznakovi... Sme piati, ved mna by drblo o zem dat tolke peniaze za pcr testy... A zas byt po dvoch rokoch tohto marazmu "konecne" pozitivna a nemat potom z toho aspon QR kod kvoli zdaniu normalneho zivota, tak by ma drblo dvakrat.

sam2
6. feb 2022

@sojorez ved to. Nechapem, ze len miknu plecom, ze hold smola. Alebo teda vedia, co my nevieme. A to, ze mozno je otazka par mesiacov, kedy budu covidpasy minulostou 🤷‍♀️

delphineta
6. feb 2022

@sam2 no čo ti poviem,bola som vytočena,mohla som to mat už za sebou,teraz ešte len čakam na výsledok,lebo včera testy a vraj dnes vysledky.No neviem keď nedela

sam2
6. feb 2022

@delphineta verim ti. Bola by som tiez

baboobchod
6. feb 2022

Tie čo nemáte auto - chodíte na PCR normálne MHD? Aj po pozitívnom samoteste?

sam2
6. feb 2022

@baboobchod a nema ta kto odviezt? Mna vozil muz

baboobchod
6. feb 2022

@sam2 nie, so žiadnym šoférom nebývame, čiže ten, čo by nás viezol, by bol kvôli nám ohrozený. V pešej dostupnosti sa pcr netestuje, to som už pozerala. Syn je pozitívny samotestom, síce aj 2x očkovaný, ale doklad o prekonaní covidu by mu predĺžil covid pass o 2 mesiace… tak rozmýšľam, čo s tým PCR a zaujimalo ma, ako to robia iní v podobnej situácii, ci chodia veselo verejnou dopravou 😁

sam2
6. feb 2022

@baboobchod nemalo by sa. Ja by som volila auto. A to pozitivny respi plus rusko plus rukavice. Vodic minimalne respi. Otvorene okna a nerozpravat pocas jazdy 🤷‍♀️
A samozrejme potom auto vydezifikovat a poriadne vyvetrat

nevenka
6. feb 2022

@luccija moj muz, kym nemal priznaky, len kontakt, teda pozitivny syn z PCR, ockovany, zamketli mu ziadost o PCR. Az ked mal priznaky a uviedil, na co sa lieci a co uziva -lieky na astmu, Ventolin a mal dychavicnost, tak mu pridelili termin 😬