Ako začína psychóza?

andynkaq
19. jún 2024

Ako to rozpoznať? Kedy s tým ísť k doktorovi, aby sme sa vyhli akútnej psychóze? Tí, čo si to už zažili, alebo máte takého blízkeho...ako to začalo? Bojím sa o dcéru, ktorá sa začína správať divne (pred pár rokmi mala akútnu psychózu). Kľudne píšte aj súkromnú správu...vopred ďakujem každému.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andynkaq
autor
19. jún 2024

@taynee Berie lieky pravidelne každý deň.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
drimonna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
drimonna
19. jún 2024

Zdravím, mám paranoidnú schizofréniu a psychózu som zažila zatiaľ 4x. U mňa to väčšinou začína myšlienkami na samovraždu, som veľmi smutná, mám úzkosti, som veľmi citlivá (každá hlúposť ma rozplače), počujem občas aj hlasy atď,... Potom sa mi zrazu zlepší nálada, nespím, všetko sa mi zrazu chce robiť, že neviem, čo skôr - Celkovo mám obrovskú radosť zo všetkého... Nakoniec príde paranoja a začnem podozrievať ľudí, že ma chcú zabiť a také nezmysli...atď atď. To je u každého iné... Dúfam, že vaša dcéra bude
v poriadku. ❤️👋🏼

andynkaq
autor
19. jún 2024

@drimonna Ďakujem, ja tiež dúfam. 😢

doriiis
19. jún 2024

Skúsenosť nemám,ale držím palce a prajem veľa síl.Musi to byť peklo,takto byt

andynkaq
autor
19. jún 2024

@drimonna Zvyknete vtedy aj veľa rozmýšľať nad každou hlúposťou a spájať si tie veci?

drimonna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andynkaq
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andynkaq
autor
19. jún 2024

@drimonna môžem vám poslať súkromnú správu?

drimonna
19. jún 2024

@andynkaq kľudne

kiki68
19. jún 2024

Ja som to zazila u kamosky a mala depresivne stavy, striedanie nalad a potom bludy. Tvrdila, ze jej pise nejaky muz a chce jej ublizit. Ale nemala nejaki sms, vraj jej zakazuje chodit von a bavit sa s nami. Ze je obleceny v ciernom a taketo veci. Potom ho priamo videla v miestnosti, strasne sa ho bala. Bol to hrozny pohlad.