Ako začať chodiť k psychológovi?

11. okt 2022

Ahojte, prosim vas, viete mi poradit, aky je postup, ak chcem zacat chodit k psychologovi? Musim ist za obvodnou a ona ma posudi a bud mi vypise vymenny listok alebo nie? Viem, ze aj k sukromnemu sa da ist, ale radsej by som keby to poistovna preplatila.
Len ide o to, ze ja ho asi az tak nutne nepotrebujem, len sa mi v zivote stali nejake udalosti a myslim si, ze to neviem spracovat. Netrpim nespavostou, nechutenstvom ani proste nic vazne... No sama neviem, ci je to na psychologa ci nie.

lindous
11. okt 2022

Ja som chodila súkromne, takže neodpovie priamo k veci, chcem ťa len možno trošku namotivovať ak sa to tak dá povedať, že každý problém, s ktorým si nevieš poradiť je vhodný pre psychológa a nemusíš byť vyslovene chorá alebo mať "vážne" problémy.. Vyrozprávať sa a vypočuť si radu odborníka by mal raz za čas podľa mňa každý 😊

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fliacik
11. okt 2022

Bola som pred mnohými rokmi, netuším, ako to funguje dnes, ale vtedy som výmenný lístok nepotrebovala, len som sa objednala a psychologička si vypýtala kartičku poistenca kvôli úhrade nákladov poisťovňou. Absolútne neváhaj, mne napríklad stačili dve návštevy, získala som nestranný pohľad, upratala si svoje myšlienky a emócie a stačilo to pre dosiahnutie úľavy. Ono, niekedy stačí, ak Ťa niekto vypočuje, pochopí a položí vhodné otázky, ktoré Ťa prinútia sa zamyslieť nad problémami, a aj sama nájdeš správne riešenie. Nemáš čo stratiť, akurát psychológ Ti musí "sedieť", aby si sa dokázala vyrozprávať, tak dobre vyberaj a prečítaj si aj nejaké recenzie, kým niekam pôjdeš.

lenuska9999
11. okt 2022

Minule som tu niečo čítala, že netreba už výmenný lístok ku kožnej, gynekológovi a ku psychiatrovi. Neviem ci to platí aj pre psychológa

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. okt 2022

Super dievcata, dakujem za rady. Stale to odkladam, ale uz to zacnem riesit, ja viem, ze sa nie je za co hanbit, ale aj tak je mi to take divne, ze ist k psychologovi, potom sa citim ako ozaj chora. Ale na druhej strane mi
nieco hovori, ze len to mi pomoze upratat si vnutro

janka_266
11. okt 2022

Včera mala o tom diskusiu tormová s psychiatrami a psychológom, skúste si ju pohľadať, hovorili tam aj o tom, či treba výmenný lístok. 🙂

autor
12. okt 2022

@janka_266 dakujem, idem hladat 😊