AKo zabrániť tomu, aby sa dcérka nakazila nákaze Covidom?

iwka1768
19. jan 2021

Dobrý deň včera som bola na pcr test a som pozitívna. Som sama s dcérkou doma ona ma 4roky. Ako predidem jej nakazí odomna keď sme vkuse spolu. Rúško mam od rána vkuse na tvári.. Poraďte lebo sa bojím o ňu

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ukulela
19. jan 2021

@iwka1768 lepsi by bol respirator /respiracne rusko. ak nemas, uz nezhanaj. ruska vymienaj, hned per/dezinfikuj. ty si umyvaj ruky, vlastny pribor, pohare a pod. jest oddelene, resp ked je dcerka, ty s ruskom. a jedz vtedy, ked ona nie je pri tebe, resp ma rusko ... nasi znami, ochorel syncek a od neho sa nik nenakazil. mamine sa podarilo par krat po nom aj lyzicku oliznut a pod ... takze neboj, ochoriet nemusi. len si treba dat pozor, nemojkat sa, nechytat tvar a pod. drz sa. malej vela vitaminov, vetrat a tak ...

hipuska
19. jan 2021

@iwka1768 ja som bola pozitívna, so mnou 4 deti. Jedno dojcene a spalo so mnou v posteli. Rusko som nenosila, varila som celej rodine. Nikto sa nenakazil. Trošku som si dávala pozor, že som sa s deťmi nestiskala, nebozkavala, veľa vetrala. Ale teda, pri tom dojčení som to dajak nedokázal a ovplyvniť

tenerifka
19. jan 2021

@hipuska a to vsetkym 4 detom robili pcr testy? Po akej dobe im ich robili odkedy si ty zistila, ze si pozitivna?

lucia0603
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panelacikova
19. jan 2021

@hipuska aj mňa by zaujímalo, ako vieš, že sa nikto nenakazil? deti boli na testoch? alebo boli "len" bezpríznakové a ty si laicky usúdila, že to nechytili?

hipuska
19. jan 2021

@tenerifka teda, zle som napísala. Nie že sa nikto nenakazil, nikto neprejavil známky ochorenia, takže neviem či sa nenakazili. Boli teda bez akýchkoľvek príznakov ochorenia

sono2
19. jan 2021

@hipuska a že aká super nakazlivá choroba.
Si starala o rodinu, bola si ok? Či aký priebeh to malo? Dik

andrejka1974
19. jan 2021

U nas bol syn pozitivny a nikoho nenakazil on je uz dospely v nedelu mu skoncila karantena ja s manzelom a 2 sestri s nim neboli v kontakte a starsich bratov nenakazil robili si test, PCr a vysli negativny urcite radsej spravit testy je to istota

hipuska
19. jan 2021

@sono2 prvý deň som mala teplotu 38, a asi týždeň má boleli svaly a kĺby ako keď "dačo na vás lezie". Kebyže nestratim čuch a chuť tak ani na test nejdem a brala by som to, že som nachadnuta. Akurát má dosť dlho trápil kašeľ a teda, čuch ešte nemám 100% tny (3 mesiace po)

aktak444
20. jan 2021

@iwka1768 žijeme v jednom dome:ja,manžel,dcéra a môj brat na poschodí. Na prízemí moji rodičia. Boli sme všetci komplet chorí. Manžel najhoršie,so zápalom pľúc. Dcérka má 5 rokov zvládla to najlepšie,mala iba kašeľ. Deti to zvládajú vo všeobecnosti lepšie,tak držím palce aby to bol aj tvoj prípad.

duratlicka
20. jan 2021

@iwka1768 Žial, nevieš, kedy si bola najnákazlivejšia.Zväčša dva dni predtým, ako začneš mať príznaky.Ak si ich nakazila, tak už predtým, ako si si stihla dať doma rúško☹

sono2
20. jan 2021

@hipuska jasné.
Dúfam že budeš s tým čuchom skoro fit

amyweber
20. jan 2021

@hipuska urobila si dobre a hlavne pre dojčené dieťa, aspoň malo protilátky 🙂

iwka1768
autor
20. jan 2021

Ďakujem dievčatá.. Ešte otázka keď spí v izbe somnou musím mať rusko cez noc?

iwka1768
autor
20. jan 2021

Zatiaľ som bez príznakov. Keby ma neposlali z roboty na test tak ani by som to ešte nezistila pravdepodobne až na celoplošnom testovaní

iwka1768
autor
20. jan 2021

@hipuska ja ešte aj spím s rúškom ale neviem ci ho môžem dať v noci dole keď spíme v jednej izbe ale nie na jednej posteli.. Je odomna cca meter

amyweber
20. jan 2021
iwka1768
autor
20. jan 2021

@amyweber co nie?

amyweber
20. jan 2021

@iwka1768 rúško si daj pokojne dole

iwka1768
autor
20. jan 2021

@duratlicka ja ani len netuším kedy a kde som to chytila.. V okolo neviem o nikom pozitívnom.

iwka1768
autor
20. jan 2021

@amyweber super ďakujem za radu... ❤️

amyweber
20. jan 2021

@iwka1768 odpoved na otázku že či musíš mat ruzko keď spi dcérka s tebou v izbe

iwka1768
autor
21. jan 2021

@amyweber ako som pochopila.. A ďakujem za radu

pupava36
21. jan 2021

@iwka1768 netreba stresovat, tu coronu ma uz urcite aj dcera. Ved ste v jednej domacnosti spolu. Deti podla slov lekara mavaju hnacky a vracaju pri covide, vraj zatial nemali bezpriznakove dieta.

iwka1768
autor
22. jan 2021

@pupava36 tak to ste ma vôbec nepotešili...

veronikaszabova
22. jan 2021

@pupava36 hlupost, poznam vela deti, co mali potvrdeni Covid a boli bez priznakov.

lenadka
22. jan 2021

@iwka1768 dcéra bude vporiadku, škôlkari sú uplne5 bez príznakov ak majú pozitívny test, alebo iba mierne príznaky, práveže to mohla doniesť dcéra zo škôlky ak chodila a ty si ti dostala od nej možno.

katulienkax
22. jan 2021

tak spat s ruskom to by som mala sopel az na brade - to je uz uplne debilna doba

lenadka
22. jan 2021

@pupava36 no ja mám opačnú skúsenosť, deti sú úplne bez príznakov škôlkari takmer všetci, staršie deti mierne príznaky, od 12 rokov uz majú akoby chripočku niektoré. Väčšina úplne bez problémov ani nevedia. Trasujem pozitívnych, mám priamo informácie od nich.