Ako vydržať v práci s GAD?

14. okt 2021

Ahojte,
viete mi poradiť ako vydržať v práci, kde je veľa ľudí, keď som introvert a k tomu mám úzkostnu poruchu. Som tam mesiac, niekedy mám také stresy, že si to už každý všimol...Na druhý deň sa mi tam už ani nechce ísť, že čo zas tam bude...už som roznieslo o mne,že som nervózna a prilíš s nikým sa nebavím...

ovaaa
14. okt 2021

Že by hľadať prácu v menšom kolektíve? Prípadne tam, kde si sama?

nafka0483
14. okt 2021

Uzkostnu poruchu mas dobre kompenzovanu? Chodis k lekarovi, si nastavena na lieky? Tu by som zacala - dostat chorobu pod kontrolu tak, aby si vedela co najnormalnejsie v praci fungovat.

Kym nebude dobre nastavena liecba, tak je aj moznost byt na PN kym sa stav upravi a dostane pod kontrolu.

Pripadne vysvetlit v praci o co ide, kde je problem - mozno budu mat viac pochopenia ked budu poznat dovod preco si nevozna a mas stresy, ulavi sa aj tebe a nikto si nebude nic domyslat a krivo na teba pozerat.

luccija
14. okt 2021

Introvert by mal pracovat na takom mieste, kde mu to bude vyhovovať.Minule som čítala článok, že 50% ľudí nepracuje vo vhodnom zamestnaní ohľadom na svoju povahu.Teraz si zaskatulkovana a ešte nervóznejšia.Chodis aj na terapie, aby si sa zbavila úzkosti a nervozity?Pozri veď vieš, že o nič nejde čoho sa bojíš?že spravíš chybu, ľudí, svojej psychiky?Toto pôjde s tebou asi do každej práce..introvert trpí medzi veľa ľuďmi ja ako extrovert som trpela sama v kancelárii znudena do nepricetna...buď hľadaj inú prácu, alebo si daj liek na ukludnenie nech prekonas uzkost a trocha sa uvolnis

autor
14. okt 2021

@nafka0483 Je to práca v zahraničí, na SVK chodím k psychologičke, neberiem lieky na úzkosť, len na chudokrvnosť železo a to mi trochu pomáha aj zmierňovať úzkosť

autor
14. okt 2021

@luccija Áno presne toho sa bojím, že spravím chybu...som príliš perfekcionistka, rýchlo sa naučím robiť hocičo a preto nie som moc obľúbená

luccija
14. okt 2021

A prečo sa neliečis keď máš generalizovanu uzkostnu poruchu?psychologicku vidíš ako často?
No tak klasický problém, že stresujes samu seba, musíš byť dokonalá...vyvíjas na seba veľký tlak🙂mala si niekoho z rodičov prísneho či komu si musela stále dokazovať, že si dobrá?
To, že Ti to páli a rýchlo sa učis je fajn, ale nič sa nestane, keď nebudeš dokonalá, pokým to nepochopíš budeš trpieť.GAD je dobre liečiteľná.

nafka0483
14. okt 2021

Ale ved ked mas diagnostikovanu takuto chorobu tak treba psychiatra (to neber v zlom) a nastavit na lieky, nech mas chorobu riadne kompenzovanu. Budes vediet zit plnohodnotny zivot 🙂
Sedenia u psychologicky asi nestacia, to moze byt dodatkova terapia, ale takuto diagnozu treba mat pod kontrolou a pod dohladom lekara.

autor
14. okt 2021

@luccija Otec alkoholik, kt. má ponižoval...a tak si to musím kompenzovať proste nespraviť chybu aby ma niekto nezhucal, preto mám strach a úzkosť a som perfekcionistka

luccija
14. okt 2021

Aspoň vieš, kde je problém:(Otec s tebou nie je v práci nemusíš nikomu nič dokazovať len to dostať do hlavy.Drz sa!lieky či kvalitná terapia Ti veľmi pomozu

autor
14. okt 2021

@luccija Ďakujem, áno viem, kde je problém ...preto mám nízke sebavedomie, stresy v robote a potom som aj tam za debila...