Ako vyčistiť jazyk osobe po mozgovej príhode?

5. apr 2023

Dobrý večer idem si po radu
Starý otec po mozgovej príhode, neprijíma takmer žiadnu stravu.
Na jazyku ma až také šupiny. Čím mu to najlepšie odstrániť ?
Ďakujem za radu

pandm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinah
5. apr 2023

treba mu dávať piť,je dehydratovaný,stačí omotat gázou drevenú paličku /z lekárne,akou pozerá lekár do hrdla/ a tu gázu navlhčiť a vytierať ústa

oskorusa
5. apr 2023

Suchý jazyk je v dôsledku nedostatočnej tvorby slín a nedostatočného používania. V žiadnom prípade nezoškrabávať. Núkať tekutiny - lyžičkou alebo namočenou gázou možno aj pery, jazyk aj ústa vytrieť.

autor
5. apr 2023

@oskorusa ďakujem
Ono je to ťažko je v nemocnici a je zákaz návštev pustia nás k nemu raz do týždňa. A ochotne pani sestričky a sanitarky na to nemajú čas.

oskorusa
5. apr 2023

Och, žiaľ, málo personálu je v nemocniciach, držím palce

mikitilik29
5. apr 2023

Obrátiť sa na doktora nech poradí

tosomja
5. apr 2023

Ako že nemajú čas? Ako že malo personálu? Tak potom nech nezakazujú návštevy. Ešte týždeň a bude po ňom. Ja by som to tak nenechala. Je odkázaný na pomoc, nie že mu dajú vodu vedľa postele a nech na ňu len myslí, lebo chudák nemá šancu sa napiť. 😡

panonia
5. apr 2023

Vytieranie úst pacientovi je samozrejmost, tak asi na to personal kašle .My máme Pagavitove tyčinky, v minulosti sme vytierali ustnymi lopatkami obmotanymi gazou namocenymi v boraxglycerine zmiešaným so stopanginom.A ak má stale otvorená ústa treba mu dat na ne mokrú gazu alebo zvlhcovac.

petulka2021
5. apr 2023

Pagavit tyčinky určite , alebo boraxglycerin a na tamponik a vyčistiť, ale odporúčam pagavitky, výborne chutia a má ich takmer každé oddelenie, vypytaj si od sestier

stanka190
6. apr 2023

Pagavit tyčinky 👌