Ako vnútorne užívať oleje?

3. sep 2023

Ahojte, vyzná sa niekto v užívaní olejov? Našla som rôzne oleje ako tekvicový, amarantový, cédrový,.. a ich účinky na zdravie. Je ich veľké množstvo a rada by som ich začala užívať, ale neviem ako je to najlepšie s ohľadom na organizmus, či ich možno kombinovať alebo radšej striedať po mesiaci či viac? Ďakujem 😊

zmrzlinka2021
3. sep 2023

Hlavne s mierou

babulkomale
3. sep 2023

Citala som niekde upozornenia od skutocnych aromaterapeutov ( nie od predajcov MLM napriklad Doterra) ze len maloktore oleje sa mozu vnutorne, je to rizikove, teeba to vediet atd.
Takze ak velmi chces uzivat vnutorne, tak by som vyhladala certifikovaneho terapeuta.

h2
3. sep 2023

@babulkomale Autorka nepíše o éterických olejoch na aromaterapiu, ale o normálnych jedlých olejoch.
Autorka, normálne si tým polej napríklad zeleninový šalát. Ale nejaké zázraky od toho zase nečakaj.

autor
3. sep 2023

@h2 Áno áno presne jedlé oleje. Jasné, že nečakám, žiadne extra zmeny, chcem to skôr ako doplnok k zdravému stravovaniu pridať 😊

autor
3. sep 2023

@babulkomale To som čítala skôr na tie aromaoleje, ale ako píše h2 nižšie ja myslím jedlé oleje klasické, tie by nemali byť problém.

domiklik
3. sep 2023

Tekvicový napr Hokaido polievka, salat, môžeš do nich naložiť syr, primiesat do pyré...

zuwa78
3. sep 2023

O cedrovom oleji som este nepocula .....len o cedrovych stromoch (Libanon)....