Ako viem, či zabrali antibiotiká?

29. dec 2022

ahojte, mam sinusitidu spojenu so zapalom stredneho ucha, odvcera rana beriem atb xorimax .. ucho uz tak velmi neboli ale je to asi skor tym ze v noci mi praskol bubienok a vytiekla nejaka tekutina spojena s krvou / ale vobec nie vela / .. odvtedy mi tam sumi a pocujem na neho mozno tak na 5% sople zhustli ale stale idu… ako mam vediet ci uz sa to lepsi alebo nie? pri prezuvani ma boli to miesto medzi sankou a uchom.. a sem tam mi tak nachvilku akoby sa vytvoril podtlak v eustachovej trubici a vtedy ma tak silno zaboli bubienok.. .. zazili ste nieco podobne?

nelca0510
29. dec 2022

Už keď ti čosi vytekalo z ucha volám na pohotovosť. Tak antibiotiká záberu za 1-2 dní

autor
29. dec 2022

@nelca0510 to vytieklo to co sa nahromadilo za bubienkom, a bubienok praskol… inak to zvyknu na orl sami prepichovat.. lebo to boli koli tomu tlaku ze sa to tam v hlave hromadi a nema odkial vytiect.. preto som rada ze to prasklo lebo sa mi tym ulavilo len teraz neviem ci atb zaberaju alebo nie

nelca0510
29. dec 2022

Tak ako píšem,do 1-2 dní by sa malo uľaviť. Mala by si cítiť že sa zmenšuje intenzita bolesti. 🙂

autor
29. dec 2022

@nelca0510 diik

ankare
29. dec 2022

Mne raz dr. vravela na pohotovosti, že ATB záberu za 72 hodín. Skoré uzdravenie!