Ako veľmi bolí trhanie zubu - dolnej 5-ky?

miahaven
19. sep 2019

Ahojte, mám zápal zubu, mám opuchnute lico už tretí den, zubarka mi už druhý den čistí kanalik a beriem antibiotiká ... v pondelok by som mala ísť trhať... Mám fobiu zo zubárov, strašne sa bojím bolesti ... viete mi prosím povedať ako veľmi a bolí trhanie zubu, dolnej 5ky s injekciou ? 😓😓

lucia851
19. sep 2019

Ked ti da injekciu tak to zvladnes to nebudes citit mne chirurgicky davali von osmicku a prezila som to

pininka1
19. sep 2019

V utorok som bola ťahať zub a ani som injekciu necítila a ťahanie už vôbec. Moja rada, hneď ako vyjdes od zubára, aj keď ešte účinkuje anestézia daj si tabletky od bolesti, aby to najhoršie prešlo. A potom pozor na zápal, netreba ísť do prievanu a pod. Mne sa zapálilo ďasno práve preto,že som išla hneď s malou von, nemala som inú možnosť a fúkal studený vietor.

michelle567
19. sep 2019

Ja mám skúsenosti s trhanim také že keď zub nebolel a trebalo ho vytrhnúť tak pohoda, s injekciou som nič necítila. A potom zub čo ma bolel viackrát som bola s ním s bolesťou a nejak mi ho čistila, bol podhnisany - na tento mi ani injekcia nezabrala, bolelo to jak šľak

katty2012
19. sep 2019

@miahaven urcite to boli menej ako cistenie kanalikov

misica16
19. sep 2019

Je pravda, že tam kde je silný zápal už poriadne nezaberá ani injekcia, moja vlastná skúsenosť. Tiež mám panický strach, ale aj napriek bolesti to bolo doslova vykúpenie. Moje šťastie bolo, že zub šiel ľahko a trvalo to asi 5 sekund a potom už super, nič ma nebolelo. O dva dni to trochu opuchlo, ale žiadna bolesť. Ozaj lepšie ako to utrpenie keď mi už lieky nezaberali.

maryann8
19. sep 2019

Ahoj ja som bola dnes trhať zub a poviem ti bála som sa vždy dať von zub, ale odkedy som zmenila zubárku za zubára už má to prešlo. A tral mi 30.minút jeden zub lebo bol dosť zhnity a mal silný koreň, nakoniec musel ísť von chirurgický. A to nie je všetko pichol mi injekciu ale cítila som to trochu ale nebolelo to tak ako keď ťa bolí zub to je horšie. A minulý týždeň som trhala zub čo bol na poli prerastaný ďasnom a dnes som trhala hneď vedľa toho l, tak že mám obrovskú dieru po dvoch zubov. Ale neboli to ani keď už višla injekcia.

iveta143
19. sep 2019

mne nikdy nezabrala injekcia,ked som mala zapal, vsetko som citila...ale dobre v tvojom pripade je to, ze uz beries atb, teda ten zapal by mal postupne ustupovat...a v tom pripade by ti injekcia mohla zabrat,drzim palce

stanka562
19. sep 2019

Je dobré že to vyčistila, nakolko to uvoľnila, keďže pod zubom je zápalové ložisko, ktoré lieči antibiotikami aby sa zápal zmiernil. Pri silnom zápale by injekcia nemusela zabrať. Takto budes cítiť len tlak keď ho bude trhať. Je dobré si dat po trhani niečo od bolesti, aby to bolo kryté, keď prestane účinkovať injekcia. Netreba sa ničoho báť, komplikácie by nemali byť, nakolko ten zub ma len jeden koreň, mal by pekne vyjsť. Samozrejme môže tam byt reakcia v podobe opuchu, na to stačia studene obklady. Od tretieho dňa vyplachovat ranu repikom a už sa to bude pekne hojit.

maryann8
19. sep 2019

Ešte som zabudla ja som cítila iba tlak a keď som sa postavila z kresla na trochu hlava bolela a budeš aj krv vypľúvať ale nie veľa.

lubik87
19. sep 2019

@miahaven za ani.nie minútku.budes.mat po ziadna bolesť len tlak .drzim.palce...a potom.hlavne ta ulava🙂

lujzama
20. sep 2019

@miahaven mne trhali dolnu sestku a bola to neskutočna rýchlovka, vobec nic som necítila, držím palce

ildiko36
26. sep 2019

@miahaven skus dat rozhryzany klincek na dasno.alebo do diery.ukludny zapal aj nerv..mozno dovtedy to zvladnes a nebude to treba vytrhnut..ja som tak fungovala pocas tehotenstva a kohenia..lekar odmietol mi urobyt zub..kazdy 1.5dna som vymienala klincek a pomohlo to.davala som to do dieravehu zubu...ked som isla rodit zakon chvalnosti ma zacal boliet zub..dobre ze nie cely sacok mala v ustach..ale pomohlo to

maryann8
26. sep 2019

@miahaven tak,ako si dopadla?

miahaven
autor
2. okt 2019

@maryann8 našťastie som necítila absolútne nič, ani len keď mi dávala injekciu... ani som nevedela a zub bol vonku 😃 trošku ma ale bolelo keď mi potom cistila zápal pod zubom, ale nebolo to nič hrozné 🙂 no asi 15 min po vytiahnuti to začalo neskutočne bolieť, nevedela som čo zo sebou, ale po nejakých 2 hodinách to prešlo, a odvtedy ma to už nebolelo

Ďakujem všetkým za odpovede 🖤

maryann8
2. okt 2019

@miahaven som rada,že to dopadlo veľmi dobre

monika811995
24. apr 2020

Ahojte môžem sa opýtať či boli trhanie aj keď mám zlomenu 5ku i a koreň mám vnútri? Ako to asi bude ? Idem tam asi za hodinku a strašne sa bojím;(

weba
24. apr 2020

@monika811995 ahoj, mne vytahovali dva korene vedľa seba. Mala som hrozný strach, ale po injekcií som necítila vobec ziadnu bolesť.

monika811995
24. apr 2020

Jaj ďakujem aj rozmýšľam či tam pôjdem od strachu ma to už neboli ale musím lebo tu je to tak že pohotovosť v tejto lokalite neni iba cez soboty nedele a sviatky tak sa bojím aby ma nezacal bolet v noci. A ako to dáva asi von to vypaci alebo niečo tam navrta a tak pritiahne ja som v tomto strašná ja by som si mala previazat oči keď tam pôjdem lebo na všetko pozerám čo mi bude robiť a to je to že ja keď to vidim úplný strach mám a rozmýšľam ako môžem utiecť:D

weba
24. apr 2020

@monika811995 no ja mam som mala z trhania obrovský strach, ked som si u zubara sadla, ani dýchať som nemohla 😄nevedela som co ma čaká, prvýkrát mi išiel trhať. Predtým mi len vrtali a to zvladam aj bez injekcie.
Aj som sa pýtala ako bude tie korene vyberať, ci sekať akebo také niečo. Iba mi povedali, ze bude to bez bolesti a aj bolo. Ked mi pichol injekciu, zavrela som oči a už nech sa robi co chce😂

monika811995
6. máj 2020

@weba Áno ja som to nakoniec zvládla 😀😀
Tiež som sa pýtala či to bude bolet a on že nie budete mať injekciu a ja že dobre a on že ak niečo budem cítiť dá ruky preč 😀😀 tak opadol zo mňa strach no a teraz by som išla aj každý deň si dať trhať zuby 😀😀😀 keď som došla domou od šťastia som začala piecť a všetko možné 😀😀

weba
7. máj 2020

@monika811995 tak super, že si to tak pozitívne zvládla 👍mna ešte vystrasili aj ľudia, ktorí nemali dobré skúsenosti so zubarmi a taktiež moja zubárka, ktorá mi žiadne pozitivne myslienky nedala a vôbec to nebolo tak ako hovorila. Ešte šťastie, ze mi to netrhala ona😉