Ako vám zistili rakovinu vaječníkov?

torysheer
6. jún 2020

Ako sa vam prejavila a ako ste na to prisli? Mne sa totiz az teraz dali dokopy suvislosti a priznaky....prosim ak ste tym presli ci niekoho takeho poznate....nie som hlupa ani hypochonder- to skor naopak.

elisa1910
6. jún 2020

A uz ti to diagnostikovali alebo prečo táto otázka?

pseudomonas87
7. jún 2020

@torysheer rakovina/nádor na vaječníku sa zisťuje prejavuje ťažko, bud náhodou na prehliadke na Sone alebo keď je to neskôr, už môže mať žena rôzne príznaky už aj z metastáz. Ci už bolesti brucha, problémy s menštruáciou, so stolicou, alebo zrazu žena zozltne a bum metastázy v pečeni, je to veľmi zaludne a ako píšem vyššie, ťažko sa to zisťuje (Dr)

janaooo
7. jún 2020

osobne som mala bolest brucha, nafuknute brucho, pocit plnosti, celkova slabost, nechutenstvo

torysheer
autor
7. jún 2020

Najskor mi menstruacia vynechala, teda dostala som ju az po dvoch mesiacoch, potom pekne po mesiaci, potom po troch tyzdnoch a vcera po dvoch (myslela som ze idem do skorej menopauzy). Ale uz dva mesiace trpim nechutenstvom, niekedy vraciam aj pri pohlade na jedlo, nafuknutym bruchom (neschudla som) a hlavne neskutocnou unavou. Nechcem samozrejme diagnostiku od Modreho konika, zajtra idem ku lekarovi, zaujimaju ma Vase skusenosti...

torysheer
autor
7. jún 2020

@janaooo takze Ti ju diagnostikovali? (Ak ano je mi to velmi luto). Mozem sa opytat ako, resp. kto na to prisiel?

torysheer
autor
7. jún 2020

@pseudomonas87 dakujem za odpoved

luccija
7. jún 2020

@torysheer ak chodíš na stery, sono malo by sa to rýchlo odhaliť.To, čo popisujes môžes mať sto iných chorôb.Mozes mať kľudne intoleranciu, je jar zmeny počasia strava, minerály, železo...
Koľko máš rokov?

luccija
7. jún 2020

@torysheer väčšinou sa to prejaví zhoršenou cytologiou, ale tá sa sleduje, ak sa nemení príde ku konizacii krčka maternice, ak ma žena napríklad HPV.Kludne môžeš mať endometriozu, cystu, myom či nič z toho a bude to travenim

torysheer
autor
7. jún 2020

@luccija chodim kazdy rok. Pred dvoma som mala zvysene hodnoty cytologie, minuly rok v poriadku. Tento rok som este nebola. Mam 41.

janaooo
7. jún 2020

@torysheer drzim palce, nech to je nieco ine.
Ano diagnostikovali presne takto pred 2 rokmi. Isla som mojmu gynekologovi, ten ma rovno poslal do nemocnice. Tam mi spravili laparoskopiu, zobrali vzorky a hned povedali, ze to vyzera na rakovinu. A bohuzial sa to potvrdilo, III.stadium.

torysheer
autor
7. jún 2020

@janaooo to ma mrzi. Vlastne ani neviem co znamena III.stadium. A mas deti? Ak nevadi ze sa pytam....

janaooo
7. jún 2020

@torysheer nemusi mrziet, netreba ma lutovat 🙂 ja som zmierena, vyrovnana a vdacna.
A mam 2 deti 16 a 13r.

alison11
13. jún 2020

@janaooo Ahoj ak sa smiem spítať z vaječníkmi si mávala predtým problémy? Jamám od začiatku ms od 11rokov PCO a menzes mi chodí všeliako zo začiatku chodila na 62dní potom na 57dní po vysadení HAk na 35-42dní a po liečení Duphastonom po 10mesiacoch som otehotnela odvtedy chodila na 35-38 dní po 3potratoch z ďalšou liečbou som otehtonela z druhým synom a chodila ms na 35dní pred 2rokmi som podstupila po odumretí drobčeka kyret odvtedy chodí na 32-38dní a akosi tento rok sa objaví ms aj na 24dní-28dní sem tam ptoom zas na 32-38 a terz pre zmenu na 27dní došla silná zo zrazeninami,ja len či aj na menzes to má vplyv,pred rokmi mi chcel gyn.robiť konizáciu krčka nakoniec so vtedy bola tehotná z druhým tak sa zabudlo a po pôrode som mala cytologiu v poriadku.Vlani som mala 2 tento rok ma rpeventívka čaká o mesiac.Ja len že či ste mali aj niečo podobné z ms a cysty na vaječníkoch.Ďakujem vopred za odpoveď.A ako sa to riešilo potom vybratím vaječníkov? Dúfam,že sa ztoho dostanete,Držím Vám palce.A prajem skoré zotavenie.

janaooo
14. jún 2020

@torysheer ako si dopadla u dr.?

@alison11 ahoj, praveze som nemavala ziadne problemy. Menzes mi chodil celkom pravidelne +- par dni. Otehotnela som bez problemov. Jedine posledny polrok som mala obcas silnejsi menzes. A operaciou mi potom vybrali vsetko, 8 chemo, bioliecba, zial po 9mes od poslednej ch. sa to vratilo. Tak teraz zas beriem chemo.

alison11
16. jún 2020

@janaooo Ďakuejm za odpoveď.Moc držím palce a posielam anjela uzdravovania aby ťa uzdravil a choroba ťa opustila. 🙏

bobana297
9. sep 2020

@janaooo boze ako ja teraz. Stale mam pocit, ze sa mi nieco hybe v bruchu 😭 a uz som 3 krat len tak pocas dna mala bud krvavy vytok alebo hnedy 😭

0silvia0
9. sep 2020

@bobana297 aj si s tym bola u lekara?

bobana297
10. sep 2020

@0silvia0 menila som gyndosa a k novej idem az 21.9. Tak tam chcem cytologiu spravit a to brucho, neviem ako sa to zistuje ci tam nieco nie je

olsan
5. nov 2022

@bobana297 a ako si dopadla?

patka182
29. sep 2023

@janaooo dobrý deň prosím Vás vedel Vám to potvrdiť aj zo sona? Minulý týždeň som bola u lekára pre bolesti v podbrušku zistil že mám zápal maternice a zväčšený vaječník dal ATB a prešlo ale dnes na kontrole zostal zhrozený že mám niaky útvar na vaječníku pomeral a povedal že sa mu to nepáči pýtal sa či som schudla či mám problémy z vyprazdnovaním a vzal mi krv kvôli markérom. Problémy mám z vyprazdňovaním najskôr zápcha o týždeň hnačka a teraz zase zápcha a schudla som 20kg a poriadne neviem ako. Myslíte že to môže byť nádor?

janulik2306
25. nov 2023

@patka182 ahoj ako si na tom? Ako dopadli vyšetrenia?

alison11
25. nov 2023

@patka182 Nechcem ťa strašiť je tam možnosť,že áno.Ale je šanca ze je nezhubný.

janajanaga
25. máj 2024

@torysheer Dobrý deň. Prosím aj sa niečo u Vás potvrdilo?