Ako vám zistili endometriózu?

mijama29
16. júl 2020

Ahojte, ako Vám zistili endometriozu? Aké ste mali vy problémy? Ďakujem

mijama29
autor
16. júl 2020

@mijama29 zistili by to pri bežnej gynekologickej prehliadke?

janapeterjana
16. júl 2020

@mijama29 ja som mala príšerné bolesti krížov, ale také, že som nemohla ani poriadne ležať. Vždy to prichádzalo len počas menzesu, inokedy problém nebol. Išla som teda ku gynekológovi, ten to hneď videl na sone a poslal ma k odborníkovi.

engel76
16. júl 2020

Laparoskopiou

mijama29
autor
16. júl 2020

@engel76 a aké ste mali pred tým problemy že vás na nu poslali?

eliska13
16. júl 2020

@mijama29 nemusíš o tom vôbec vedieť a zisti sa to náhodou na sone, ale ani tam sa nemusí istota je len laparoskopia
Ja som mala strašne kŕče do stehien nezaberali ani lieky čo ináč bolesti nemám.

mijama29
autor
16. júl 2020

@eliska13 jasne rozumiem, ďakujem za odpoved

mmoonna
16. júl 2020

@mijama29 na sone vidno, len keď sú už veľké ložiská endometriozy, resp. máš tzv. čokoládovú cystu. Inak sa to dá zistiť jedine laparoskopiou.

zutera
16. júl 2020

Problémy jsem nějaké velké neměla,a při operaci žlučníku-laparoskopicky mě přišli na to že mám čokoládovou cystu.Do měsíce mě operovali znovu.

panelacikova
16. júl 2020

@mmoonna
@zutera baby, čo znamená čokoládová cysta? a aké iné problémy ste mali "vďaka" tomuto ochoreniu? Ďakujem

engel76
16. júl 2020

@mijama29 nemohla som otehotniet

mmoonna
16. júl 2020

@panelacikova čokoládová cysta, je vlastne cysta, ktorá nie je naplnená vodou ale krvou. Ja endometriózu zatiaľ potvrdenú nemám, lebo nechcem ísť na laparoskopiu, ale s endometriózou sú spojené rôzne problémy. Sú to hlavne bolesti, ktoré sa zintenzívňujú počas menštruácie. Lebo tie ložiská "endometria" sa z teba nevyplavujú všetky počas menzesu, ale ostávajú hocikde na vnútorných orgánoch, napr. v močovom mechúri a podobne. No a to spôsobuje dosť veľké bolesti, tiež aj bolestivý pohlavný styk a potom záleží, kde sa ti to usadí, tak podľa toho máš bolesti daného orgánu, napr. spomínaný močový mechúr.

gabika0825
17. júl 2020

@mijama29 Ja mám endometricku cystu, ak to dobre hovorím... ja som mala bolesti krížov, podbruška na jednej strane, také tlaky bolestivé hlavne pri ležaní... po 2 dnoch ked to neprechádzalo som šla k dr a zistila mi tú cystu ultrazvukom, potom mi robila aj testy na markery a mala som ich zvýšené a tak zistila ze je tá cysta endometriálna...

kamagma
21. júl 2020

Bolesti brucha silne, a potom laparoskopia.