Ako vám prešiel zápal sedacieho nervu?

lilia13
23. feb 2020

Mam strasne bolesti v nohe,zapal sedaceho nervu,uz som absolvovala aj rehabilitacie a ziadne zlepsenie ,nemozem poriadne chodit pre bolest,ak mate niekto skusenosti a prekonali ste toto ochorenie tak budem rada za kazdu radu,za odpovede vopred dakujem.

goldana
23. feb 2020

Robili ti aj testy na boreliózu?

lilia13
autor
23. feb 2020

@goldana
@goldana nie,ma to nieco spolocne stym,kliesta som nemala

marticka85po
23. feb 2020

@lilia13 dlho sa to lieci.hlavne ked si predstavis ze sedaci nerv je hruby ako malicek na ruke. Trva to dlhsie kym odoznie zapal.ja osobne som bola rok PN. A bolelo ma to tak velmi ze ani chodit som nemohla. Ulavili mi hlavne infuzie a obstreky. A vacsinou sa mi to vracia ked je zmena pocasia. Mam to uz chronicke

lilia13
autor
23. feb 2020

@marticka85po chodila som aj na infuzie nepomohlo,tiez mam problem z chodenim,lebo po chvilke chodenia nastane strasna bolest tak utekam rychlo na postel. A ten obstrek vam robili pod cteckom? Lekarka mi spominala ze ked nic nepomoze pojdem na obstrek

pribinak
23. feb 2020

@lilia13 a prečo si už dávno nešla na obstrekmi? Cvičiť, rehabilitovať môžeš aj potom. Moja mamina toto mala. Nohu doslova ťahala za sebou.
Dostala 5 obstrekov a pomohlo. Za dva mesiace krásne chodila.

lilia13
autor
23. feb 2020

@pribinak chcela som tak najskor skusit a potom obstrek

lilia13
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
23. feb 2020

@lilia13 pýtaj čím skôr obstrek. Moja mama má teda už cez 70, ale je veľmi vitálna, doktorka jej rovno naordinovali obstreky a až potom rehabilitácie. A suché teplo.

lilia13
autor
23. feb 2020

@pribinak suche teplo si davam.A ten obstrek sa da v pohode vydrzat? co vravela mamka

pribinak
23. feb 2020

@lilia13 dá sa to vydržať. Cítiš, ale určite nedopadnes od bolesti. Asi veľa závisí od šikovnosti doktorky ako ti to pichne

marticka85po
23. feb 2020

@lilia13 obstrek som nemala pod CT. Pichla mi ho neurologicka. Jeden som dostala v jeden den a druhy na dalsi den. Mne to teda pomohlo kedze liecivo ide hned ku nervu. A tiez odporucam suche teplo,ja som si nahrievala s infralampou a velke davky magnezia kazdy den a Bkomplex,alebo Milgammu

smisova
23. feb 2020

V utorok idem do nemocnice peliečiť sa infuziami a tiež vyskušať poslednú možnosť obstrek pod CT potom vam dám vedieť či zabral. Tiež už som rok na PN

lilia13
autor
23. feb 2020

@smisova budem rada ked date vediet ci pomohlo

smisova
2. mar 2020

@lilia13 takže už som od piatku doma z nemocnice. Obstrek mi robili v stredu, ešte vo štvrtok som myslela ze nezabralo. Ale už v piatok ráno som vôbec necítila bolest a necítim do teraz. Len mi občas trpne noha ale to je nič oproti tomu co som prežívala celý rok. Takže ja určite odporúčam obstrek pod ct😀

lilia13
autor
3. mar 2020

@smisova dakujem,ze ste sa ozvala.Som rada ,ze vam to pomohlo.Ako dlho trval ten obstrek a dalo sa to vydrzat?

tanamiska
3. mar 2020

Ja som absolvovala obstrek pod ct v decembri,trvalo to chvíľku asi 10 minút aj vyzliekanim a obliekaním ,no mne to pomohlo tak na 3 týždne , možno vám to zaberie na dlhšie .

smisova
4. mar 2020

@lilia13 netrvalo to dlho max 15min. Bolestivé to bolo trochu ale dalo sa zvládnuť. Potom sa musí asi 2hod ležať na bruchu

smisova
4. mar 2020

@tanamiska tak to dúfam že mi to vydrží dlhšie, vraj je to individuálne

buba183
10. mar 2020

Mala som v 18 rokoch. Ležala som aj v nemocnici na infúziách. Bola to neskutočná bolesť. Zabralo mi po pol roku solarko. Vraj najlepšie je suché teplo. A keďže tá to stále bolí asi to nemáš vyliecene

mirko16
2. nov 2020

Prepáčte chcela by som sa spýtať či máte ešte tieto problémy ...ja to riešim od marca pohotovosť obvodná neurológ lieky už neviem ako ďalej...obstreky ste absolvovala aký je výsledok???dakujem pekne zabodpobed moc by mi to pomohlo

timotej
29. nov 2020

@mirko16 obstreky nepomozu treba vyriesit korenovy nerv tak mi povedal ortoped. Chodim na elektromagneticku indukciu. Pomahaju fyzioterapeuti vo www.vigeo.sk

popelka5000
8. jan 2021

@smisova

@tanamiska ahojte prosím vás mali ste aj bolesť v podbrušku na tej strane ? Mne to vystreluje až do podbruška a páli koža.

tanamiska
8. jan 2021

@popelka5000 ahoj nie mne to výstrelovalo ako do ľavej nohy až do prstov ,no podľa mňa to každému vystreluje hocikam . Ja som mala v júli operáciu na kríže mi pomohla no nohu mám stále slabú .Teraz ma čakajú kúpele tak dúfam že mi pomôžu a bude dobre . Inak mne neurochirurg hovoril že keď sú bolesťi podbruška môže to spôsobovať aj cysta ,lebo na magnetickej som mala dosť veľkú cystu tak či s tým nemám problém .

popelka5000
8. jan 2021

@tanamiska ja to mám odvtedy ako má seklo v Tom nerve

tanamiska
8. jan 2021

@popelka5000 ako dlho to už u vás trvá ? Aj ste boli u lekára ?

popelka5000
8. jan 2021

@tanamiska hej u chirurga aj na gynde

akvi
8. jan 2021

Skuste TCM. Mne pomohla az akupunktura a moxovanie. Ak neverite TCM ako takej, akupunkturu robia aj niektoré klasické rehabilitačné oddelenia. Lebo to ozaj pomáha.

timotej
26. jan 2021

@lilia13 dobry den preslo vam to?

timotej
11. feb 2021

@lilia13 ahoj aj ti to preslo?

sislik29
14. mar 2021

Ja mam momentalne tento problem,liecba od Ortopeda silnymi liekami aobstrekmi/5/,a dali mi fioterapiu,som zvedava ci to pomoze,ja sa takto trapim mesiac,a behat mozem len s barlami,pretoze sa na lavej nohe neudrzim vobec.Urobene MRT,kde sa zistilo posun platnicky o 8mm,ale ze vraj to nie je na operaciu.Kazdy den vramci pohybu davam 2-krat za den 15 min.stacionarny bicykel a snazim sa stale behat aj ked s barlami/inak sa mi neda/,ale uz tyzden nevidim ziaden posun napriek mojej snahe..Chcem sa spytat ci sa tu tiez niekto najde co ma tento problem,resp.prekonal tento zapal sedacieho svalu/Ischias/,a ako dlho to asi trva,aj ked mi je jasne ze u kazdeho je to individualne,a co asi tak najlepsie pomaha na rychlejsie docielenie normalmeho stavu a hlavne ulavy od bolesti,ktore su hlavne v noci strasne.Dakujem vopred za reakcie.