Ako vám diagnostikovali Crohnovu chorobu?

domi2101
26. mar 2019

Ahojte, chcem sa spýtať tych z vas, ktore bojuju s touto chorobou. Ako sa Vam prejavila, myslim od uplne prvych priznakov ked uz nebolo všetko v poriadku, a ako Vam diagnostikovali samotnu chorobu?

lubik87
26. mar 2019

@domi2101 ocino ju má..unho to bolo o bolesti brucha po každom jedle.mu bolo.nagrc nafukovanie atď

gaaaa
28. mar 2019

Mám ju 20r.Zistili mi ju až ked ma otvorili.ani kolonoskopia ani mri neukázalo čo mi je.Ja som mala nechuť do jedla a za týžden som schudla vyše 20kg.Nemala som hnačky,nič skôr zápchy.

lubik87
28. mar 2019

@gaaaa 20kg za týždeň preboha to sa dá ?!?

gaaaa
28. mar 2019

@lubik87 Mne sa zlepili už črevá a strava vo mne hnila mimo čriev.

lubik87
28. mar 2019

@gaaaa len to že 20kil za týždeň ...že to ani neje možné veď to sú takmer 3 kilá za den...ja som mala virózu išla som.sa vyvracať z podoby hnačky tak isto kreslo žiadne a schudla som 5 kíl maxi ...ale.zasa bola som.ako.rezanec zásoby žiadne..možno keby som bola veľká tak aj viac váhy by šlo predsa človek drží veľa vody v sebe

gaaaa
28. mar 2019

@lubik87 Chodila som po dr.v pondelok ma vážili som mala 55kg o týžden 33kg.učili ma chodiť.9 týždnov v nemocke 8h.na operačnom stole 60cm z čreva preč.

lubik87
28. mar 2019

@gaaaa nemyslím to v zlom ale.ze.to je hrozné niečo ...a myslíš že ťa crohnova choroba bola za tým? Sila že.ti nič nevideli ach....

tinatitti
28. mar 2019

U mňa sa crohn prejavil po prvom pôrode, resp po skončení kojenia. Začalo to bolesťami brucha, potom hnačky zo všetkého, aj z čistej vody. Keď už som hnackovala krv, objednala som sa na prvú kolonoskopiu. Trvalo takmer rok, kým stanovili presnú diagnózu. Absolvovala som niekoľko CT vyšetrení, MRI a pod. Poškodených 70 perc tráviaceho traktu. Dnes je tomu cca 6 rokov a choroba je pod kontrolou. Čoskoro sa nám má narodiť druhé dieťa, tak som zvedavá, čo príde zas potom

kittykat22
28. mar 2019

na vitalii pisu vela ludia ako prisli ku crohnovej chorobe https://nemoci.vitalion.cz/crohnova-choroba/

gaaaa
28. mar 2019

@lubik87 áno odvtedy mám crohna ťažkého stupna.Mala som týžden na prežitie keby ma neoperovali

lubik87
28. mar 2019

@gaaaa tak.drzim.palce.nexh to zvládaš

gaaaa
28. mar 2019

@lubik87 Dakujem zatiaľ sa 12r.držím.Teda biologická liečba 🙂

sofi_f
15. apr 2021

Ahojte. Chcem sa spýtať, či si myslíte, že to môže byť Crohnova choroba, keď mi z MR zistili zápal aktívny v tenkom čreve ( terminal ileum), ale kolonoskopia hrubé črevo bolo ok / v tenkom čreve však nebola, kvôli dĺžke čreva nedosiahla tenké/, ďalej kalprotektín v poriadku, aj iné zápalové parametre. Mali ste niekto s crohnom takéto výsledky a zistili vám ho až neskôr, či to nemusí byť crohn? Hnačky nemávam, skôr som mala zápchy, ani blesti brucha, ale mám iné príznaky . Ďakujem za akékoľvek reakcie

ewa_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinatitti
21. jún 2021

@ewa_ka algifen kvapky

ewa_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ewa_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gaaaa
21. jún 2021

@ewa_ka Ja na nafukovanie si dávam Espumisan 6 tabliet denne a Algifen od bolesti a kŕčov.

ewa_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gagik
21. jún 2021

@sofi_f ahoj, ako si nakoniec dopadla? Bol to crohn?

klaudia1212
3. aug 2022

@gaaaa ahoj môžem s a opýtať na príznaky cronovej ch ako ti to začalo

gaaaa
3. aug 2022

@klaudia1212 Ahoj.U mňa boli také príznaky,že som cítila mravčenie v žalúdku a rapídne som za týždeň schudla.Mne keď zaškrkalo v žalúdku tak ma to strašne bolelo.Hnačky som nemala,nemávam ani teraz to už musí byť skôr mám opačný problém nechodím pravidelne na wc.

klaudia1212
4. aug 2022

@gaaaa aha lebo ja neviem co mam robiť nedá sa to inak ako kolonosmopiou ja sa veľmi toho bojím ja som mala pred pôrodom hnačky stále ze daco som zjedla a isla som na wc poca s pôrodu nie lebo som brala železo ale po pôrode zase zedla som dačo a hneď ma do 10min prehnalo proste keď som dačo zjedla aj som sila na wc po tom jedle hend aj dva krát po každom jedle a ako som si nasadila probiotika je to pohode tak neviem lebo som čítala ze aj pri tej chorobe sa majú jest probio
A boli tam aj rozpísané ze keď je ta choroba môžu sa vyskintut oblickove kamene a pred mesiacom som bola na operácii oblic kameňa
Ja skrz tej hnačky ze som dačo zedla a hend ma to prehnalo sa bojím ale teraz je to relatívne ôk už mesiac beriem probio

gaaaa
4. aug 2022

@klaudia1212 A na gastre si už bola čo na to povedal dr.?Je kolonoskopia nepríjemné vyšetrenie,ale dá sa zvládnuť.A keď sa bojiš tak buď s oblbovákom alebo do celkovej narkózy a nebudeš vedieť absolútne o ničom.Nemusí to byť vôbec crohn môže to byť nejaká intolerancia na niečo,celiakia ale to by bolo najlepšie konzultovať s dr.

klaudia1212
4. aug 2022

@gaaaa povedlaa dr ze si mam nasadiť probiotika a ze ked to prejde nemusí sa to riešiť a keď nie tak potom hej
Lebo všimla som si keď som mala hnačky mala som aj trocha hlienu v stolici a bola žltá teraz ké dmam stolicu je jedna a sem tam je aj žltá dvojfarebné a čítala som o žltej stolici všeličo preto s abojim

gaaaa
4. aug 2022

@klaudia1212 Tak pre svoj pokoj by som to asi riešila nech viem na čom som.A nenechať sa odbiť.

klaudia1212
5. aug 2022

@gaaaa ved hej len neviem ci mam alebo nemám keďže teraz je to pohode

gaaaa
5. aug 2022

@klaudia1212 Tak keď teraz je to v pohode tak počkaj.

klaudia1212
6. aug 2022

@gaaaa ďakujem za odpovede

viky_n
12. jún 2024

U mňa bol problém po každom jedle. Teda som vyhľadala odborníka na mikrobióm a chcela som zistiť ako by som dokázala upraviť stravu, aby som zastavila tento problém. Nakoniec mi diagnostikovali crohnobu chorobu, nie kolonoskopiou, ale bezbolestným testom. Na tému crohnovej choroby dali von aj niekoľko článkov, teda ak hladate pomoc určite by som si to pozrela - https://www.symptomedica.com/mikrobiom-creva/ne...