Ako urýchliť hojenie herpesu na pere?

alca89
28. aug 2014

Ahojte,
prosim Vas viete mi poradit co je asi tak najlepsie na liecbu herpesu ? nejaku sikovnu masticku alebo tak naplaste mam odskusane a vsak zda sa mi ze sa mi pera hoji dlhsie....
dakujem Vam

emily76
28. aug 2014

@alca89 potierat cajovnikovym olejcekom... ale vseobecne, trva to cca tyzden, kym sa mi to zhoji, nech robim, co robim.. zakladom je nerozskriabat to. 😉 plus vitamin B je vtedy dobre brat.

womankc
28. aug 2014

úplne najúčinnejšie je dávať si prípravky na herpes , už keď ťa začne svrbieť pera - ja používam oparstop , ak už ho máš a potrebuješ dohojiť ranu , tak ja si na to dávam hojivý zázrak / to vajíčko/ z oriflamu, vždy mi to super rýchlo zahojí tú ranu, vynikajúca je aj kalciová masť z lekárne to je za pár centov a je to dobré aj na popáleninky a podobné ranky kožné

womankc
28. aug 2014

@alca89 áno aj vitamín B ako radí pani predo mnou , mojej švagrinej radila kožná aj ten vit B rozpustiť a tou kašičkou potierať, ona to robí , ja som to ešte neskúšala a presne jedna známa mi radila aj kúpiť si tee tree oil a potierať tým a že ona má odvtedy aj pokoj s oparmi . Tiež som ešte neskúšala

alca89
autor
28. aug 2014

@womankc no mna ked zacne svrbiet pera okamzite natieram vajickom z oriflame no rano sa zobudim a uz mam pluzgierik :/ oparstop som nikdy neskusala 🙂 vzdy som bola za naplaste prisli mi diskretnejsie a nezotierali sa ale vyskusam dakujem za radu
@emily76 cajovnikovy olejcek kupim v lekarni ano ?

alca89
autor
28. aug 2014

@womankc este so msa chcela spytat ci en opar stop je priesvitny alebo biely ? dakujem

womankc
28. aug 2014

@alca89 no keď to začína tam ti nestačí oriflame, to tam musíš dať prípravok na opar, veľmi dobrú skúsenosť som mala aj s herpesinom , zovirax je drahý aj tie náplaste . tie mastičky sú všetky také biele, ono sa to zjemní, ako keby tak roztopí. Tak je to vidieť , že máš natreté, ale keď to podchytíš ešte na začiatku , tak to potom nie je také strašné, dokonca mne sa už párkrát podarilo tak, že sa mi ten pľuzgier neurobil, samozrejme si treba dať veľa céčka a to béčko aspoň 3x alebo Bkomplex forte. to pomáha ,
ten čajovníkový extrakt kúpiš v lekárni aj v zdravej výžive ho mávajú
moja známa mala skúsenosť konkrétne s týmto http://www.google.sk/imgres?imgurl=&imgrefurl=h...

emily76
28. aug 2014

@alca89 ano, v lekarni, alebo v zdravej vyzive kupit ten olej.. a to vajicko nezabrani vzniku, na to je naozaj lepsie pouzivat hepresin, ja ho mam v kabelke stale.. ale aj tak sa mi herpes vzdy vyrazi.. len ten olej ho pomaha zasusit. zovirax mne osobne vobec nezabral.. vyhodene peniaze. Naplaste si ja davam, odkedy mam male deti, skor ako prevenciu, aby som ich nedopatrenim neinfikovala.

lalinko2010
28. aug 2014

@alca89 ahoj, ja som mala herpes dosť často, kvôli štítnej žľaze mi predpísali B-kompelx a to len bolo herpesov, jeden sa nezahojil, vybehol ďalší, nemôžem lieky na ukľudnenie, pretože hneď mám herpes, b-komplex tak isto. Mne jediné čo pomohlo bolo X-erpastick sore-lip stick, ale to som kúpila dosť dávno na nete, ale už som to nevidela odvtedy a to do dvoch dní tiež herpes preč, a ako som bola u kožného kvôli ekzému, mi predpísal LOCOID - kortikokoidy a videl že mám herpes, tak povedal natierať s tým - tak som skúsila, po prvom svrbení alebo ak počas noci vybehne herpes, tak do dvoch dní je fuč, nespraví sa mi ani bolestivý, vodnatý pluzgierik, nemám chrasty, nebolí ma tak pera ako predtým, ale krém je na predpis. Ale jasné, kortikoid nelieči, neprelieči ale pomôže...

gretocka
28. aug 2014

aj ja mam naplaste tiez ich vnimam ako prevenciu aby mi nahodou donho nebuchli deti ale zistila som ,ze pod naplastou ten opar zvlhne a v konecnom dosledku si nanho siaham viac ako bez naplaste, lebo mam stale pocit ze to mam cele mokre....
Na zasusenie pouzivam obycajny lieh, ale tak ako tu pisali uz baby, je to rana, ktora je neskor chrastou a potrebuje cas na zhojenie, ktory sa moc skratit neda. Oriflamove vajicko pouzivam prave vtedy ked ma ta chrasta taha - je moc sucha aby nepraskala a nepredlzoval sa cas hojenia.

gretocka
28. aug 2014

a inak na strednej skole som mavala nie ze jeden herpes ale od spodnej pery az po bradu a dost casto. Potom ked som zacala robit tak prestali byt take velke, ale este stale boli dost casto. Pred otehotnenim som sa velmi bala ze co bude, ci to nejak neublizi babatku a cuduj sa svete, pocas celeho tehotenstva plus cely cas kojenie syna som herpes nemala ani raz. Pri dcerke za cely cas asi len raz. Teraz sa to uz zas trochu viac zhustuje.... zatial som nezistila ziadnu suvislost kedy sa mi vyhodi, ci s menzesom to suvisi, ci s unavou.... netsim

alca89
autor
28. aug 2014

@lalinko2010 kortikoidy nechcem 🙂 podla man je to neskutocni bodrel mal som tu cest a teda nemam dobre sksuenosti ... radsej som ten typ ze ak je to mozne riesim taketo veci prirodnejsou cestou alebo este lepsie nejakou dobrou radou od babicky 🙂 ale dakujem za radu
@gretocka mas pravdu pri naplastia je to tak aj ked mne pridu pohodlne hlavne ked jes pijes , kedze mam pracu kde som neustale v kontakte s ludmi tak mi to pride aj take diskretnejsie.

lalinko2010
28. aug 2014

@alca89 ale iné možnosti s krátkou dobou liečby nie sú. mne kamarátka chodila ku kozmetičke s herpesom, neviem čo jej na to dávala. treba sa spýtať. prípadne to riešiť imunológom, a zahájiť liečbu. kolegynina dcéra tak chodila a dostávala nejaké lieky.

simca06022011
28. aug 2014

Propolisova tinktura, mne pomaha prepichnut tie pluzgiere a vydenzifikovat a potierat "oparstop" mast, alebo thermal mast na herpes a Bkomplex. Pripadne na trhoch som kupila "domacu propolisovu tinkturu" a aj domacu propolisovu mast a tie spolu super zaberali 🙂 Ale masticky v lekarnim maju velmi malu koncentraciu, takze z tade si vystacim s tinkturou a oparstopom 🙂)

dzina
28. aug 2014

Tiez sa s nim prave trapim....natierala som herpesinom.....liecba trva uz asi tyzden....zmensil sa mam chrastu...v lekarni som kupila na doliecenie ampulku cannadent regen.serum 65%liecive konope proti aftqm oparom zapalom dasien.....herpes reap.chrasta sa dobre vysusuje a zmensuje...inak aj potieranie ceanakom zabera....a celkovo co som citala herpes je znakom ze v tele je nejaky zapal...nieco sa deje...

karin01
28. aug 2014

na lekarsky predpis su tabletky Herpesin (krasne ruzove 😉 ), ktore zaberaju sirokospektralne a zabranuju, aby sa herpes siril dalej - aspon tak mi to vysvetlil lekar. moc ich nechcu predpisovat lebo su dost drahe ale zaberaju lepsie ako akakolvek mast ci zubna pasta 😵

niki74
28. aug 2014

@alca89 Dcérke dobre zaberá Vectavir. Obvykle stačí používať 3-4 dni, začíname používať hneď ako pocíti, že ju začína pera svrbieť. Keďže cez deň nie som s ňou, nenatierame to každé 2 hod, ale asi 3-4x denne. Veľké chrasty po tomto kréme našťastie nemáva.

kitti0503
28. aug 2014

Mamičky ja mam od malička. .všelikde som už s tym bola a viete čo zabere najrýchlejšie? ? CESNAK..NATIERATCESNAKOM..ked citite zže ide von alebo prišlo von natrite dobre cesnakom..cesnak je totiz liek a rýchlo suší. ..vyskúšajte si to..oplati sa....okrem toho je dobrý naozaj vectavir..alebo MED!!! Presla som neviem kolko lekarov furt voľačo vypisali..no nič mi nepomohlo tak ako cesnak....a za druhé ktoré máte častejšie herpes. .treba viackrát jesť cesnak. .

mihula
28. aug 2014

@alca89 sterilnou ihlou prepichni pluzgier na vpichni si to do predlaktie na ruke.Skus čo najviac obsahu dostat pod kožu.Neboj sa aj dva,tri krat to urob.na ruke by sa ti to malo zapalit na par dni.Toto bola rada jednej lekarky.Poradila som to kamaratke,ktora mala herpes na ustach a aj v nose,stale s tym bojovala.Skusila a dva roky sa uz neobjavil

alca89
autor
28. aug 2014

@mihula coze ??? pmne na dermatologii hovorila doktorka v ziadnom pripade neprepichovat ... moze sa to preniest do ust a podobne ... aky to vyznam ze si to pichnem pod kozu ???

mihula
28. aug 2014

@alca89 no taky,že si vlastne vytvaras sama protilatky a nepovedz,že ti nikdy nepraskol herpes alebo nemokval.Ale ja som iba poradila nic viac a urob ako uznas za vhodne.
simca06022011 tiež pise,ze jej tiez pomaha prepichnut pluzgier

pojelo
5. okt 2017

Mne pomohol 1 deň cesnak 3x denne na 3min potom zmiť dole a kokosový olej nato dať ak sa iba robia pľuzgiere zázrak ..ako zabráni tvorenie sa ..ak už sú spravené pľuzgiere odporúčam vyšuchať z dubovými kvapkami rýchle hojenie a prírodné hlavne a keď je chrasta je najlepšie buď kalciova masť alebo framikoinova ťa je ale na recept