Ako ukľudniť psychiku?

10. apr 2024

Ahojte. Predvčerom v noci má začala bolieť noha takým iným spôsobom, hneď mi napadlo či tam nemám nejakú zrazeninu..trombozu...začala som mať čierne myšlienky, ale celý deň včera dobre...dnes v noci som mala zas pocit že má ta noha bolí, začala som cítiť sem tam pichanie na ľavej strane hrudníka a však už neviem či to je psychikou alebo naozaj mám nejaký problém. Pretože tie čierne myšlienky ma naozaj pohltili, že mám zrazeninu a upcha mi cievu a neviem čo...som z toho na nervy a neviem to potlačiť..preto rozmyslam ako ukľudniť tu psychiku, ako na to nemyslieť, pretože mám pocit že je to naozaj tým...mám 30rokov len ..a je pravda že po istých životných okolnostiach som sa dosť začala bat o svoj život..a vsak príde mi odveci že mám ísť na pohotovosť keď mi v podstate nič není, noha už neboli, len mám taký pocit na ľavej strane hrudníka akokeby niečo....dýcha sa mi dobre, všetko je inak ok. Neviem, keby mám infarkt či to nejako proste naozaj spoznám jednoznacne že toto není ok....potrebujem najskôr asi ukľudniť aby zistím či to je naozaj psychikou alebo to musím ísť riešiť...vďaka za vľúdne komentáre....

unicornlady
10. apr 2024

Kde presne ťa bolela noha? Nie sú to také bolesti v lýtku? napr. kŕče spôsobuje nedostatok magnézia

viestta
10. apr 2024

Utla sedacieho nervu tiez sposobuje bolasti, ktore mozu vystrelovat az do noh, aj do lytka

falbala132
10. apr 2024

@viestta presne, tiez ma bolela noha sposobom ze som bola presvedcena, ze mam trombozu v lytku a nakoniec to bol zapal sedacieho nervu.

autor
10. apr 2024

Práveže nie v lytku...ale stehno zo zadnej strany...taká bolesť bodava sem tam ...

viestta
10. apr 2024

bodava bolest moze byt zo sedacieho nervu

autor
10. apr 2024

@viestta len čo potom na ľavej strane hrudníka čo cítim...taký tlak akokeby alebo niečo proste....či už ozaj ta psychika...

falbala132
10. apr 2024

sedaci nerv sa taha od zadku az po lytko a moze to boliet kdekolvek v celej tejto oblasti.

dorothee
10. apr 2024

Ja som mala podobny problem s nohou,s lytkom..Mne otec umrel na trombozu takze sa bojim..Bola som u dr,ta mi porovnala nohy,ze ci nemam opuchnutu tu jednu nohu,ci neni tmavsia,alebo cervena potom chytila na dotyk ci neni teplejsia a zobrala mi krv,vsetko som mala v poriadku,nic mi nebolo,dovod neviem doteraz..

dorothee
10. apr 2024

Ale ako tak citam co ta boli,mozno je to aj z chrbtice,vtedy ta moze boliet aj hrudnik

autor
10. apr 2024

@dorothee na dotyk aj na pohľad mám obe nohy rovnaké....a vyšetrenie krvi vie odhaliť trombozu?.tých vyšetrení krvi rôzne mám v posledných týždňoch za sebou ozaj vela

dorothee
10. apr 2024

Ale ak sa velmi bojis,chod radsej k dr,nech mas istotu

dorothee
10. apr 2024

vobec neviem na ake parametre mi tu krv vtedy brala 🤷🏻‍♀️ je to uz par rokov,mozno ci nemam nejaku dedicnu predispoziciu alebo co,fakt neviem

lenka098123
10. apr 2024

Je to psychika a mne väčšinou pomôže len prijatie. Je to zrazenina? Možno áno, keď upchá cievu odpadnem, a už nebudem pri vedomí a nebudem to riešiť. A možno nie a teda som v poriadku 🙂 držím palce ❤️

guudy
10. apr 2024

Vyzera, ze sa tu rozbehla nova moda, samodiagnostikovanie trombozy. Kazdy den sa niekto najde… Ak mas krv ok, je vysokopravdepodobne, ze ziadnu trombozu nemas.

guudy
10. apr 2024

Este jedna otazka. Preco nejdes k lekarovi??? Ci viac sa spolahnes na laikov na MK??

autor
10. apr 2024

@dorothee
@lenka098123 ďakujem ♥️🙏

@guudy je za tým tazsi príbeh, ja mám aj nejakú diagnózu a však toto čo sa mi deje pripisujem skôr psychike... preto ako som aj písala...najskôr chcem ukľudniť ju a zistiť či to naozaj nie je len z nej....