Ako to je s menzesom pri kojení?

simina
17. dec 2011

Dobry vecer damy,neviem ci uz tu je tato tema alebo otazka no predsa chcem sa opytat ake mate skusenosti s menzesom pri kojeni ja ma 9 mes.syna kojim v oktobri som mala menzes par dni a od vtedy zasa nic je to normalne ci radsej ist ku MUDR.,je sice pravda ze teraz sme znova castejsie kojili nakolko bol chory predtym to uz bolo menej.teraz 5-6 krat predtym uz len 2max 3.dakujem za vsetky rady

feb13
17. dec 2011

Je to normalne. Prva menstruacia pocas dojcenia nemusi vzdy znamenat navrat plodnosti a nezavisle od plodnosti/neplodnosti sa nemusi opakovat pravidelne. Co sa tyka cyklu, pocas dojcenia je vsetko mozne ale nic nie je iste. 😠

gaby21
18. dec 2011

Hladiny hormonov pri kojeni neustale kolisu, ja som mala pocas 14 mesiacov kojenia menzes iba dvakrat, aj to prvy len asi trojdnove spinenie. Presne tri tyzdne po odstaveni prisla prva menstruacia, a zacal pravidelny cyklus 😎

kukucg
18. dec 2011

ja som dojcila maleho takmer dva roky a dost casto, do pol roka bol vylucne dojceny, a MS mi nabehla hned po sestonedeli a chodial vzdy pravidelne, myslim ze je to individualne, ale nic nepokazis ak sa u lekarky ukazes ci je vsetko ok

olifcek
18. dec 2011

@feb13 i ked kojis a nemas menstruaciu, si plodna, kojenie nie je antikoncepcia

@simina ja by som preventivne zasla k dr., alebo aspon mu zavolala... ja som dostala menstruaciu, ked mala Olivka 10 mesiacov a odvtedy je to pravidelne. kojime sa stale.

jankaxxx
18. dec 2011

ja som dostala menstruaciu hned po sestonedeli a kojila som normalne rok🙂

abika26
19. dec 2011

ja mam polrocnu dcerku a MS ani naznakom zatial.plne som kojila do 5m a teraz kojenie a prikrmy....ale radsej by som zasla k lekarke ked uz si raz MS mala ci nahodou nebude druhe 🙂

tiffanka
19. dec 2011

...my sa kojíme doteraz, malý má takmer 16 mesiacov, a menzík došiel, ked bol 10 mesačný...a chodí pravidelne každý mesiac

pepiminarik
19. dec 2011

jejda, ja som taka smolistka, ze na co si spomeniem, to sa pritrafi. podobne to bolo aj s MS. este som sa chvalila kamoske, ze osem mesiacov mam pokoj, jej prisli po piatich a bach, uz aj som to mala.... jaj ake to bolo pohodlne namat 🙂 tiez som to mala take vselijake nepravidelne, tak mozno skus test a ked nebudu ciarky 🙂 tak sa skus poradit s doktorom. od oktobra je predsa len daleko. az tolko mi nemeskali.

emilia25
19. dec 2011

ja som mala od ms pokoj celych 11 mesiacov co som kojila az ked som maleho odstavila mi prisla asi po mesiaci nekojenia a od vtedy som mala ms bez bolesti co som predtym bolesti pred a pocas mavala vzdy.a teraz zas nebudem mat jupi.

luciferkax
19. dec 2011

ahoj, ja som mala pokoj 7 mesiacov, odvtedy mávam pravidelne, len slabšie 🙂 🙂

yvetulka
19. dec 2011

mne sa to stalo tiez, ale mne sa tvorilo velmi malo mlieka, cize som dojcila slabo, lekar sa ma hned na to opytal, ci dojcim dostatocne, pri odpovedi, ze malo, tak mi povedal, ze to preto. mozno ked si teraz zacala znova intenzivnejsie, strati sa zas. ale nie je to nic nezvycajne ani nebezpecne.

vejula
19. dec 2011

ja som dostala pred necelym mesiacom prvu menštruaciu, a sama som zvedava či nabehne normalne alebo to bude chodiť ako sa jej zachce 😠 ja osobne by som už brala normalnu ms
@olifcek neviem ako si to myslela že aj ked nemaš menštruaciu tak si počas dojčenia plodna. To si myslim že nieje pravda. Sice je pravda že ti može prebiehať ovulacia, ale kedže maternica nieje vystlana tou sliznicou, ktora vlastne počas menštruacie odchadza oplodnene vajičko by nebolo schopne sa v maternici uhniezdiť. Ano su pripady kedy žena otehotnela aj ked nemala menštruaciu. Ale to bola taka nahoda že vychytala prvu ovulaciu, pred prvou menštruaciou, ktoru už nedostala kedže došlo k oplodneniu.
A zas na druhej strane počas dojčenia sa často stava že žena ma menštruaciu ale naopak nedochadza k ovulacii a preto nemôže otehotnieť.
Super to vystihla @feb ked napisala že pocas dojcenia je vsetko mozne ale nic nie je iste

happy8051
19. dec 2011

prvu som dostala ked mala Natalia sest sedem mesiacov, poslednu ked mala jedenast 😀 😀 😀

zsossi
19. dec 2011

Dobry vecer, baby viete mi povedat ze ako vplyva menstrsuácia na celkovú náladu babetka, mám 6 m. babatko , kt. kojím a práve mám ms , 2den je nekludná a vnoci velmi place, je to náhoda,máte niektorá skúsenost ...? dakujem!

victoria87
20. dec 2011

Ahojte, teraz neviem do ktorej temy to pridat..mam menstruaciu od skoncenia sestonedelia, trva cca tyzden, je dost silna a opakuje sa cca po dvoch tyzdnoch..teraz ubehlo 11 dni a zda sa mi, ze ju budem mat zas, po toalete mam trosku zacervenany papier, sice len trosinku..ale predsa. Neviem, ci to je zase menzes alebo co..Ani ma nejak neboli brucho ako pred menzesom zvykne. Ak to nie je, co by to mohlobyt? A ak je, je to normalne, ze sa opakuje v takych kratkych intervaloch? Ved ja uz viac menstruujem ako nie..:(

karinkaeich
20. dec 2011

pridam moju skusenost. maleho som kojila 14 mesiacov, potom som isla k dr., nech mi uz da tabletky na zastavenie mliecka. povedala, ze ms sa dostavi zvycajne do 4-6 tyzdnov, aj tak bolo. cele tehotenstvo a obdobie dojcenia som bola bez, skoro 2 roky, no parada 🙂 zatial mam pravidelne ako predtym, tak hadam sa nezmeni 🙂

magic08
20. dec 2011

ja mam 20 mesacne dieta a este som nedostala menzes... pocas dojcenia je uplne normalne ak menzes mas, nemas, pravidelny, nepravidelny... takze si mylsim, ze aj doktor ti povie to iste... no pre pokoj duse ho navstivit mozes, aspon ti urobi preventivnu prehliadku... teda ak si toho roku este nebola... 😀 mne moj doki povedal, ze tym ze nemestruujem a kojim mam len 2 % sancu ze otehotniem... za predpokladu, ze je zena plodna a pouziva barierovu antik. napr. kondom - ma sancu ze otehotnie az 7 % ... to nemam zo svojej hlavy, ale od dokiho... takze tiez si nemyslim, ze ked zena dojci je neplodna, len ma stazene podmienky otehotniet...

juliagregor
25. dec 2011

starsi syn kojeny 17 mesiacov, menzes po 10 mesiacoch...
odstavila som ho lebo som bola tehotna, cakala som dvojicky... 😎
tie boli kojene 20 mesiacoch a menzes som dostala cca mesiac po odstaveni...
nepravidelny a casty skoro rok... 😖

ducci
26. dec 2011

podla na je to uplne normalne - ja som dostala po 9 mesiacoch kojenia prvy krat., uplne slabe. a kamoska cca po 7 mesiacoch kojenia, potom jej to zase vynechalo

suee
27. dec 2011

Ja som mala menzes hned po skonceni sestonedelia a odvtedy pravidelne skoro kazdych 6 tyzdnov trvaju sice 3-4 dni, ale maly si uz asi zvykol papa tak isto ako ked ju nemam 🙂

romea
27. dec 2011

Menštruáciu som dostala prvú po necelých 4 mesiacoch, už som vedela že ju budem mať, lebo mávam bolestivú ovuláciu a prišiel čistý predmenštruačný syndrom - plačlivosť, nervozita, depka. Pri prvej MS malinkej sa nepáčilo moje mliečko, teraz mi prebieha druhá a papá normálne, asi si zvykla na inú chuť mliečka počas MS. Ono to záleží od hladiny hormonov ktoré spôsobujú či bude MS alebo nie, doktor mi povedal že môže byť aj nepravidelná a vôbec nezaručuje že žena neotehotnie keď kojí 🙂

victoria84
1. júl 2017

Pekný deň,maly má 4.mes a plne ho kojím,v noci iba raz,nakoľko mi pekne spi...teraz mam druhý deň take spinenie,ráno keď vstanem trosku mam a potom v priebehu dňa len trolilinku,skoro nič,,ale take tmavohnede,ako keď konci ms.,myslite že je to Oki?zeby take čistenie?

khuliniova
9. apr 2019

@happy8051 mile 🙂ja uz som pri prvom syncekovi v 6tich mesiacoch nedostala 🤣