Ako ste sa dostali z depresie?

mirka_8
2. feb 2021

Ako ste sa dostali z depresie

lucia851
2. feb 2021

@mirka_8 pomocou antidepresiv a psychoterapie

anabell1985
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka_8
autor
2. feb 2021

@lucia851 ako ste sa citili pri uzivani ja som uplne mimo a uz neviem kto som uplne zblbnute myslienky

mirka_8
autor
2. feb 2021

@anabell1985 ako dlho

mirka_8
autor
2. feb 2021

@lucia851 co vam robia na tej psyvhoterapii

anabell1985
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prispievatel
2. feb 2021

A čo vlastne tá depresia je? Často to vidím na fórach a vyskytuje sa u každého bezohľadu na vek či pohlavie. Opíšte mi čo to je. Nech viem či to mám aj ja.

lucia851
2. feb 2021

@mirka_8 prvé týždne ťažké ale do pomáham si diazepam, predtým som brala aj xanax. Je mi už trochu lepšie ale teraz som dostala koronu tak som psychicky zas nič moc, ale musím to neako zvládnuť

mirka_8
autor
2. feb 2021

@prispievatel je to hrozne nic ta nebavi len by si spal

mirka_8
autor
2. feb 2021

@lucia851 to ma mrzi a myslienky ake mate pri uzivani ja zblbnute

mirka_8
autor
2. feb 2021

@anabell1985 mne sa to tiez spustilo po porode som to nejako zvladla bez liekov a ked mala dva roky to prislo z unavy mala nespavala dobre nevyspata stale chora bola dostala som sa s toho to bolo peklo som nevedela co sa so mnou deje

lucia851
2. feb 2021

@mirka_8 ja mam normálne myšlienky, ako myslíte že zblbnute?

mirka_8
autor
2. feb 2021

@lucia851 zmatene strachy

prispievatel
2. feb 2021

Mirka_8: Mávam také dni a myslel som si že to je z únavy keďže pracujem manuálne/fyzicky 10 hodín šichtu, a voľná celé prespím. Len s tým že to "furt by si len spal" to BY som vynechal lebo ja aj furt spím. Takže ak sa mi nič nechce a furt chcem spať, tak to aj urobím. Ale ak sa mi chce jesť tak jem, ak pozerať telku, tak pozerám telku... Tak to je čo? Lebo cítim takú neustálu únavu, ale to môže byť aj z fyzickej práce. Tak neviem.

december12
2. feb 2021

Netreba podcenit, aj zakladne veci..
https://www.medaprex.sk/magazin-krasy/zdravy-zi...

mirka_8
autor
2. feb 2021

@december12 ja uzivam zensen a decko

mirka_8
autor
2. feb 2021

@prispievatel to je z unavy

prispievatel
2. feb 2021

Aha takže to nemám... Veci psychického charakteru sa ťažko hľadajú lebo to neni také ako zlomený prst že krváca tak zalepím, dám do sadry a zahojí sa... Ale veci na emocionálnej báze znamenajú to že niekto môže mať len slabší odvar, niekto úplne môže byť v tom. Tak preto som sa pýtal lebo možno niekto to má a ani si to neuvedomuje. Pripíše to únave, počasiu, hocičomu. Povie si aaaaa to je len také depresívne počasie a neprizná si že je v tom.

december12
2. feb 2021

@mirka_8 musim povdat, ze mne velmi pomohli beckove vitaminy

mirka_8
autor
2. feb 2021

@prispievatel vela ludi sa teraz trapi je toho vela ale vy mate len unavu to je velky boj a dlhe trapenie ako keby ste boli paralizovany

elisse247
2. feb 2021

Určite skúste vyskúšať CBD je dokázané že má priaznivejšie účinky ako antidepresíva a hlavne nie je návykový.

mirka_8
autor
2. feb 2021

Mate s tym skusenosti uz mi to jedna pani pisala

mirka_8
autor
2. feb 2021

@december12 akej znacky je toho vela ci su lepsie tie vitaminy pre tehotne ked vam je takto dali by ste si hocico

elisse247
2. feb 2021

@mirka_8 ja mám skúsenosť s popôrodnou depresiou. Osobne to nerada rozoberám takto možno raz sa odhodlam ale ak chcete kľudne mi napíšte. Ja si sama vždy objednávam CBD a keďže veľa ľudí z môjho okolia má o to záujem, tak vždy mám k odberu posunúť niekomu keďže na Slovensku ešte nekúpite poriadne CBD.

majamat
2. feb 2021

@prispievatel depresia moze byt len priznak( symptom ), syndrom( to je subor priznakov ) a tiez ochorenie. samozrejme kazdy clovek moze mat smutnu naladu, ktora je bezna a vacsinou ma nejaky dovod.

vacsinou sa pod depresiou mysli na smutnu naladu, co teda moze byt bud fyzilogicka zalezitost, alebp len priznak. ak sa jedna o syndrom,a lebp ochorenie, ma priznakov ovela viac. je tam nevysvetlitelna unava, nedostatok energie, uplen chyba taka ta vasen, ci nadsenie pre neico, nezaujem o cokolvekl neschopnost vykonavat najskor narocnejsie cinnosti a neskor aj bezne denne cinnosti - upratovanie, varenie, dokoca je problem aj vsta z postele, poobliekat sa, je tu aj nechutenstvo, pri uzkosti, ktora ma k depresii blizko moze byt aj take to nadmerne jedenie ( vyjedanie sladkosti ). pri tazkej depresii clovek castokrat ani nevstava z postele, cely den lezi, moze mat sbevrazedne umysly, chce aby to utrpenie skoncilo, ma skreslene vnimanie, dokonca sa vyskytuju aj zmatenost a bludy ( to je porucha myslenia - nespravny zaver myslenia - sebaobvinovanie )
urcite toho bude viac, pisala som len co mi napadlo a co poznam.

prispievatel
2. feb 2021

Ale pockat niektore mam. Napriklad taka vseobecna slabost, ze tak bez energie furt. Caste jedenie ale ja papam s vasnou lebo rad papam takze to bude asi nieco ine ze. Ked je preto ze mu chuti a jedlo je zalubou. Niekedy aj ja mam dni ze len tak vylyhujem a nechce sa mi nic t.j. upratovat a tak. Ale to je zase lenivost takze to tiez asi neni ono. Samovrazedne umysly boli iba z racionalneho hladiska ze obcas si poviem ze naco taky clovek je na svete ktory je nanic, nic nedokazal, nikam to nedotiahol, ze nikomu by nechybal len by zatazoval socialny system a skonci ako bezdomovec a tak v tom pripade je samovrazda osozna pre obe strany. Vasen a nadsenie mam akurat tak na lenosenie, to jedine ma bavi. V praci som nemehlo, nestiham normy, veduci mi nadavaju, a tak vznika automaticky taka nechut, ze som nanic, zbytocny, neprospesny... A tak nemam chut na nic ine len pozerat TV jest a lenosit, a tak to moze vyzerat ze nemam vasen na bezne zaluby a podobne, ale zase niektori tvrdia ze toto je len nadmerna lenivost.

halabolka
2. feb 2021

@prispievatel keby si mal depresiu, vedel by si o nej. Clovek si s nou pripada byt uplne zbytocny a neschopny. Mala som dni, ked som sa rano zobudzala s placom, ze musim ist do prace (pritom svoju pracu som zboznovala). Nic ma nebavilo, nevedela som sa donutit do veci, pri ktorych som inokedy kricala od stastia, zrazu mi tie cinnosti pripadali ako najvacsia otrava.
Neznasam, ked to ludia zlahcuju a posmesne vravia reci typu: “prosim ta, ved aj ja som mal minule depku, nic sa mi nechcelo.” Zdravy clovek nema ponatia o tom, co je to depresia, ako ho dokaze dotiahnut k myslienkam, nad ktorymi by nikdy predtym ani len nepomyslel. Ale aby som napisala aj nieco pozitivne - pomohli mi antidepresiva. 3 roky som sa im branila, lebo ma od nich kazdy odhovaral. A nakoniec to bolo to jedine, co pomohlo. Ani joga, ani beh, hudba, rozhovory s priatelmi, bylinky, dovolenka, oddych.. to su veci, ktorymi sa zial skutocna depresia nelieci. Ked chyba serotonin, bez liekov to ide iba v tych najlahsich pripadoch depresie.

prispievatel
2. feb 2021

Halabolka: Veď práve preto sa pýtam lebo presne to robievajú že niekto to bagatelizuje a potom nikde neni presná definícia. Inak zbytocny a neschopny sa citim stale, keby len citil, aj mi to davaju pocitit. A potom mam taky cudny pocit v sebe ako ked nieco vyvedies. Take vnutorne one. To tak zoberie naladu a tak. Ako moze niekoho praca bavit to je cudne. Zamestnanie je len nutne zlo lebo treba platit ucty.

halabolka
2. feb 2021

@prispievatel praca ta moze bavit, ak nemas pocit, ze ta v nej vykoristuju. Bavi ma aj terajsia praca. Netvrdim, ze som v nej radsej ako doma, ale mam tam fajn kolektiv, praca je zaujimava a preto mi nevadi travit tam cas.
Depresia nie je depka, ani lenivost, je to choroba vole. Vies, ze nieco vies robit, ale tvoja mysel ta klame a nahovara ti, ze si uplne nemehlo. Ja som sa vzdy pred depresiou pacila sama sebe, rada som sa nahodila do peknych siat, upravila vlasy, chcela som sa pacit. Pri depresii som si pripadala ako ten najskaredsi clovek na svete, chodila som zobliekana ako stary clovek, lebo mi to bolo fuk, chcela som byt neviditelna. Az ked clovek znovu vyzdravie zrazu zisti, ze ho len klamala hlava a vobec nie je neschopak.

mirka_8
autor
2. feb 2021

@halabolka presne ako si to napisala to ide tak postupne napriklad mme je jedno ci mam vlasy umyte obliekat to ani nehovorim keby som nemusela ani sa neprezleciem to su hrozne stavy jasom sa tiez branila tomu aj ked ich uzivam styri dni necitom sa skvele som ako rozklepana troska